INTERNAȚIONAL MAȘINI UNELTE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, înmatriculată la 5 iulie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- INTERNAȚIONAL MAȘINI UNELTE SRL
- CUI
- 31974913
- Nr. înmatriculare
- J2013000902034
- EUID
- ROONRC.J2013000902034
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 iulie 2013
Sediu social
- Adresă
- nr. 611, Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, Argeș
- Localitate
- Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, Argeș
- Cod poștal
- 117451
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 29 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.07.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRAGOMIR DANIEL-ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 6 din 11 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4662, județul Argeș, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 4.084 din 20.151 în tot județul, și locul 3.960 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 167%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.130.000 lei | 857.196 lei | 3 | 1.595.223 lei | 220.978 lei | 1.374.245 lei |
| 2024 | 423.605 lei | 109.977 lei | 1 | 637.520 lei | 120.471 lei | 517.049 lei |
| 2023 | 161.300 lei | 723 lei | 1 | 424.848 lei | 32.715 lei | 407.072 lei |
| 2022 | 173.864 lei | 99.576 lei | 1 | 452.512 lei | 46.163 lei | 406.349 lei |
| 2021 | 104.290 lei | 39.360 lei | — | 457.598 lei | 150.825 lei | 306.773 lei |
| 2020 | 131.826 lei | 16.627 lei | 1 | 509.402 lei | 241.988 lei | 267.414 lei |
| 2019 | 255.260 lei | 839 lei | 1 | 706.736 lei | 455.949 lei | 250.787 lei |
| 2018 | 326.342 lei | -82.725 lei | 1 | 873.939 lei | 623.991 lei | 249.948 lei |
| 2017 | 294.048 lei | 263.591 lei | 1 | 655.460 lei | 289.871 lei | 365.589 lei |
| 2016 | 559.192 lei | 24.241 lei | 0 | 307.660 lei | 205.661 lei | 101.999 lei |
| 2015 | 795.351 lei | 60.804 lei | 1 | 269.772 lei | 192.014 lei | 77.758 lei |
| 2014 | 478.992 lei | -66.207 lei | — | 229.574 lei | 212.620 lei | 16.954 lei |
| 2013 | 215.193 lei | 86.037 lei | 1 | 175.205 lei | 88.967 lei | 86.238 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.130.000 lei
- Venituri totale
- 1.130.000 lei
- Cheltuieli totale
- 242.972 lei
- Profit brut
- 887.028 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 857.196 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 305.497 lei
- Active circulante
- 1.289.726 lei
- Stocuri
- 37.295 lei
- Creanțe
- 1.224.454 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.977 lei
- Datorii
- 220.978 lei
- Capitaluri
- 1.374.245 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 423.605 lei
- Venituri totale
- 423.605 lei
- Cheltuieli totale
- 301.392 lei
- Profit brut
- 122.213 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.977 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 289.499 lei
- Active circulante
- 348.021 lei
- Stocuri
- 37.295 lei
- Creanțe
- 275.452 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.274 lei
- Datorii
- 120.471 lei
- Capitaluri
- 517.049 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 161.300 lei
- Venituri totale
- 165.835 lei
- Cheltuieli totale
- 163.454 lei
- Profit brut
- 2.381 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 723 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 424.848 lei
- Stocuri
- 46.346 lei
- Creanțe
- 369.023 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.479 lei
- Datorii
- 32.715 lei
- Capitaluri
- 407.072 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 3311 · Repararea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.2)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3313 · Repararea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.2)
- 3314 · Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
- 3319 · Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 45 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Sunt afișate cele mai recente 14 din 15 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.