INTERCONSTRUCT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 23 decembrie 1994.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- INTERCONSTRUCT SRL
- CUI
- 6744697
- Nr. înmatriculare
- J1994005027135
- EUID
- ROONRC.J1994005027135
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 decembrie 1994
Sediu social
- Adresă
- ALEXANDRU CEL BUN, nr. 10, et. 1, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900614
Contact
- Telefon
- 0241 555 120
- Fax
- 0241 554 113
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- reorganizare judiciară (cod 1057, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Reprezentanți
- CEAUŞ AURELIAN — administrator
- MAESTRO SPRL — administrator judiciar provizoriu
- CEAUŞ AURELIAN — administrator special
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.285.768 lei | 1.406.428 lei | 7 | 23.760.418 lei | 1.443.764 lei | 22.050.320 lei |
| 2024 | 7.324.139 lei | -869.379 lei | 8 | 24.576.493 lei | 1.629.192 lei | 20.474.048 lei |
| 2021 | 4.461.034 lei | 116.065 lei | 6 | 18.733.858 lei | 1.325.574 lei | 16.127.117 lei |
| 2020 | 3.346.344 lei | 1.844.530 lei | 7 | 19.999.769 lei | 1.148.152 lei | 16.011.053 lei |
| 2019 | 3.632.914 lei | 1.256.787 lei | 6 | 16.464.088 lei | 3.236.613 lei | 11.855.256 lei |
| 2018 | 205.448 lei | -1.900.737 lei | 14 | 17.189.939 lei | 3.954.516 lei | 10.879.558 lei |
| 2017 | 1.658.031 lei | 1.266.352 lei | 23 | 18.806.413 lei | 3.278.462 lei | 15.031.908 lei |
| 2016 | 4.332.288 lei | 693.818 lei | 47 | 27.675.990 lei | 5.551.100 lei | 17.755.820 lei |
| 2015 | 28.741.594 lei | -1.662.684 lei | 64 | 42.569.508 lei | 12.227.588 lei | 16.036.631 lei |
| 2014 | 46.088.843 lei | 8.286.299 lei | 68 | 47.820.850 lei | 16.829.439 lei | 17.615.785 lei |
| 2013 | 53.449.749 lei | 232.577 lei | 70 | 41.717.516 lei | 16.451.586 lei | 9.613.527 lei |
| 2012 | 48.383.174 lei | 3.894.193 lei | 66 | 40.394.816 lei | 25.753.008 lei | 9.385.557 lei |
| 2011 | 21.604.888 lei | -384.868 lei | 37 | 27.023.688 lei | 21.537.543 lei | 5.491.363 lei |
| 2010 | 10.440.204 lei | 395.418 lei | 20 | 20.497.305 lei | 14.626.292 lei | 5.876.231 lei |
| 2009 | 17.086.164 lei | 125.683 lei | 15 | 21.988.615 lei | 16.306.051 lei | 5.690.914 lei |
| 2008 | 9.689.902 lei | 404.817 lei | — | 12.511.508 lei | 6.858.943 lei | 5.662.668 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.285.768 lei
- Venituri totale
- 2.962.135 lei
- Cheltuieli totale
- 1.427.524 lei
- Profit brut
- 1.534.611 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.406.428 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.238.096 lei
- Active circulante
- 21.522.322 lei
- Stocuri
- 522.571 lei
- Creanțe
- 9.496.909 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.502.842 lei
- Datorii
- 1.443.764 lei
- Capitaluri
- 22.050.320 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.324.139 lei
- Venituri totale
- 8.425.069 lei
- Cheltuieli totale
- 9.124.604 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 699.535 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 869.379 lei
- Active imobilizate
- 2.884.575 lei
- Active circulante
- 21.691.918 lei
- Stocuri
- 1.049.840 lei
- Creanțe
- 8.649.968 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.992.110 lei
- Datorii
- 1.629.192 lei
- Capitaluri
- 20.474.048 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.461.034 lei
- Venituri totale
- 5.374.209 lei
- Cheltuieli totale
- 5.258.144 lei
- Profit brut
- 116.065 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 116.065 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.372.081 lei
- Active circulante
- 15.361.777 lei
- Stocuri
- 799.930 lei
- Creanțe
- 12.444.978 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.116.869 lei
- Datorii
- 1.325.574 lei
- Capitaluri
- 16.127.117 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 7 atribuiri, de la 4 autorități contractante (2018–2021) · valoare însumată de cel mult 338,6 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Compania Nationala Administratia Porturilor Dunarii Maritime SA2 atribuiri · cel mult 180,7 mil. lei
- REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA FLUVIALA A DUNARII DE JOS" GALATI2 atribuiri · cel mult 141,9 mil. lei
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02542 FOCSANI2 atribuiri · cel mult 13,7 mil. lei
- COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA CANALELOR NAVIGABILE SA CONSTANTAo atribuire · cel mult 2,3 mil. lei
Ultimele 5 atribuiri
- Contract nr. 4271
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
97.565.975 lei · Compania Nationala Administratia Porturilor Dunarii Maritime SA · CPV 45200000-9 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 4271
Proiectare si executie lucrări aferente proiectului “Port Brăila - Lucrări de infrastructură portuară a sectorului portuar din Incinta Bazin Docuri”
83.126.666,56 lei · Compania Nationala Administratia Porturilor Dunarii Maritime SA · CPV 45200000-9 · Licitatie deschisa · fonduri europene
- Contract nr. A7123/13.07.2020
Consolidare si reparatii capitale la cheurile si danele de acostare din cazarma 2745 Mangalia
10.916.231 lei · MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02542 FOCSANI · CPV 45240000-1 · Procedura simplificata
- Contract nr. A7124
Consolidare si reparatii capitale la cheurile si danele de acostare din cazarma 2745 Mangalia
2.749.873 lei · MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02542 FOCSANI · CPV 45240000-1 · Procedura simplificata
- Contract nr. 33
Lucrari de constructii de lucrari hidraulice (Rev.2)
73.869.705 lei · REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA FLUVIALA A DUNARII DE JOS" GALATI · CPV 45240000-1 · Licitatie deschisa
Clasamentul contractelor publice din Constanța →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 august 2018 și 16 iunie 2021. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 34 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- reorganizare judiciară (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: reorganizare judiciară
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.