INSPIRE MEDIA PRESS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Arad, înmatriculată la 20 iunie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- INSPIRE MEDIA PRESS S.R.L.
- CUI
- 46331347
- Nr. înmatriculare
- J2/1110/2022
- EUID
- ROONRC.J2/1110/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 iunie 2022
Sediu social
- Adresă
- VICTORIEI, nr. 102, Municipiul Arad, Arad
- Localitate
- Municipiul Arad, Arad
- Cod poștal
- 310158
Contact
- Telefon
- 0742 742 632
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 25 martie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.06.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NICOLĂIȚĂ MIRUNA-MAURA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 12 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6310, județul Arad, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 13.070 din 14.349 în tot județul, și locul 10.660 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 95%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.000 lei | -8.476 lei | 0 | 47.254 lei | 41.857 lei | 5.397 lei |
| 2024 | 245.020 lei | 45.559 lei | 2 | 72.070 lei | 50.806 lei | 13.873 lei |
| 2023 | 23.650 lei | -31.025 lei | 4 | 51.787 lei | 54.705 lei | -31.686 lei |
| 2022 | — | -861 lei | 4 | 246.291 lei | 35.793 lei | -661 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 12.000 lei
- Venituri totale
- 19.391 lei
- Cheltuieli totale
- 27.867 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.476 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.476 lei
- Active imobilizate
- 22.050 lei
- Active circulante
- 25.204 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.204 lei
- Datorii
- 41.857 lei
- Capitaluri
- 5.397 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 245.020 lei
- Venituri totale
- 266.397 lei
- Cheltuieli totale
- 213.880 lei
- Profit brut
- 52.517 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.559 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 29.825 lei
- Active circulante
- 42.245 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.245 lei
- Datorii
- 50.806 lei
- Capitaluri
- 13.873 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 23.650 lei
- Venituri totale
- 206.041 lei
- Cheltuieli totale
- 236.829 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 30.788 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 31.025 lei
- Active imobilizate
- 51.202 lei
- Active circulante
- 585 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 585 lei
- Datorii
- 54.705 lei
- Capitaluri
- -31.686 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5811 · Activități de editare a cărților (CAEN Rev.2)
- 5812 · Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare (CAEN Rev.2)
- 5813 · Activități de editare a ziarelor (CAEN Rev.2)
- 5814 · Activități de editare a revistelor și periodicelor (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 6391 · Activități ale agențiilor de știri (CAEN Rev.2)
- 6399 · Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 9003 · Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului