INOVATEX CO. S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, înmatriculată la 21 mai 2020.
Identitate
- Denumire legală
- INOVATEX CO. S.R.L.
- CUI
- 42524221
- Nr. înmatriculare
- J2020000350275
- EUID
- ROONRC.J2020000350275
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 mai 2020
Sediu social
- Adresă
- CUZA VODĂ, nr. 64A, Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, Neamț
- Localitate
- Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, Neamț
- Cod poștal
- 615200
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 21.05.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VANCIUC FLORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 4 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4753, județul Neamț. Locul 3.068 din 10.171 în tot județul, și locul 3.990 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 53%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 565.628 lei | 31.590 lei | 1 | 144.858 lei | 143.060 lei | 1.798 lei |
| 2024 | 368.772 lei | -20.986 lei | 1 | 68.039 lei | 97.831 lei | -29.792 lei |
| 2023 | 9.327 lei | -8.807 lei | 1 | 1.330 lei | 9.899 lei | -8.569 lei |
| 2022 | 16.366 lei | 8.610 lei | 1 | 12.321 lei | 3.472 lei | 8.849 lei |
| 2021 | 3.264 lei | 1.638 lei | — | 1.956 lei | 50 lei | 1.906 lei |
| 2020 | 17.924 lei | 15.293 lei | — | 15.690 lei | 197 lei | 15.493 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 565.628 lei
- Venituri totale
- 577.632 lei
- Cheltuieli totale
- 540.914 lei
- Profit brut
- 36.718 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.590 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.115 lei
- Active circulante
- 141.743 lei
- Stocuri
- 34.684 lei
- Creanțe
- 55.343 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.716 lei
- Datorii
- 143.060 lei
- Capitaluri
- 1.798 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 368.772 lei
- Venituri totale
- 378.611 lei
- Cheltuieli totale
- 399.597 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.986 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 20.986 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 68.039 lei
- Stocuri
- 5.920 lei
- Creanțe
- 15.943 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.176 lei
- Datorii
- 97.831 lei
- Capitaluri
- -29.792 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 9.327 lei
- Venituri totale
- 9.327 lei
- Cheltuieli totale
- 18.041 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.714 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.807 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.330 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 389 lei
- Casa și conturi la bănci
- 941 lei
- Datorii
- 9.899 lei
- Capitaluri
- -8.569 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.366 lei
- Venituri totale
- 16.366 lei
- Cheltuieli totale
- 7.521 lei
- Profit brut
- 8.845 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.610 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 12.321 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 100 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.221 lei
- Datorii
- 3.472 lei
- Capitaluri
- 8.849 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.264 lei
- Venituri totale
- 3.264 lei
- Cheltuieli totale
- 1.528 lei
- Profit brut
- 1.736 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.638 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.956 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 564 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.392 lei
- Datorii
- 50 lei
- Capitaluri
- 1.906 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 17.924 lei
- Venituri totale
- 17.924 lei
- Cheltuieli totale
- 2.094 lei
- Profit brut
- 15.830 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.293 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.690 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 15.690 lei
- Datorii
- 197 lei
- Capitaluri
- 15.493 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 22 de cumpărături directe, de la 18 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 37 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale-Unitatea Teritoriala 3602 atribuiri · cel mult 7 mii lei
- Compania de Apa Arad S.A.3 atribuiri · cel mult 6 mii lei
- COLEGIU TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" ONESTIo atribuire · cel mult 4 mii lei
- R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN2 atribuiri · cel mult 3 mii lei
- COMPANIA DE APA OLT SAo atribuire · cel mult 3 mii lei
- MINISTERUL APARARII UM 01932 Brasovo atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Achizitie covor electroizolant
5.650 lei · Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale-Unitatea Teritoriala 360 · CPV 19510000-4 Produse din cauciuc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Covor cauciuc electroizolant: Grosime 8mm, Latime 1000mm - 6 metri liniari
1.075 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR 167 · CPV 19510000-4 Produse din cauciuc (Rev.2)
- Cumpărare directă
COVOR ELECTROIZOLANT
1.307 lei · PATRIMONIU CONSTANȚA LITORAL S.R.L. · CPV 19510000-4 Produse din cauciuc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Covor cauciuc electroizolant: Gr. 12mm, L. 1200mm - 0.8 metri liniari
287 lei · STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU LEGUMICULTURA BUZAU · CPV 19510000-4 Produse din cauciuc (Rev.2)
- Cumpărare directă
Produse din cauciuc
3.580 lei · COLEGIU TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" ONESTI · CPV 19510000-4 Produse din cauciuc (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 21 iunie 2024 și 13 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2212 · Fabricarea altor produse din cauciuc (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului