INFOBYTE TEHNIC RETAIL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Râmnicu Sărat, înmatriculată la 3 februarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- INFOBYTE TEHNIC RETAIL S.R.L.
- CUI
- 43663422
- Nr. înmatriculare
- J2021000150106
- EUID
- ROONRC.J2021000150106
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 februarie 2021
Sediu social
- Adresă
- Daliilor, bl. 8A, et. 3, ap. 14, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău
- Localitate
- Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.02.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PĂUN LILIANA-VICTORIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 9 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8001, județul Buzău. Locul 5.578 din 10.304 în tot județul, și locul 3.834 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 188.185 lei | -5.194 lei | 1 | 39.041 lei | 13.632 lei | 25.409 lei |
| 2024 | 217.497 lei | 8.535 lei | 1 | 38.517 lei | 7.913 lei | 30.604 lei |
| 2023 | 119.306 lei | 6.839 lei | — | 24.252 lei | 2.184 lei | 22.068 lei |
| 2022 | 91.367 lei | 11.103 lei | — | 18.302 lei | 3.073 lei | 15.229 lei |
| 2021 | 33.168 lei | 3.926 lei | — | 4.661 lei | 535 lei | 4.126 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 188.185 lei
- Venituri totale
- 188.185 lei
- Cheltuieli totale
- 193.094 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.909 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.194 lei
- Active imobilizate
- 2.059 lei
- Active circulante
- 36.982 lei
- Stocuri
- 16.994 lei
- Creanțe
- 5.126 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.862 lei
- Datorii
- 13.632 lei
- Capitaluri
- 25.409 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 217.497 lei
- Venituri totale
- 217.498 lei
- Cheltuieli totale
- 206.328 lei
- Profit brut
- 11.170 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.535 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.334 lei
- Active circulante
- 35.183 lei
- Stocuri
- 18.447 lei
- Creanțe
- 5.297 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.439 lei
- Datorii
- 7.913 lei
- Capitaluri
- 30.604 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 119.306 lei
- Venituri totale
- 119.308 lei
- Cheltuieli totale
- 110.438 lei
- Profit brut
- 8.870 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.839 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.299 lei
- Active circulante
- 22.953 lei
- Stocuri
- 12.398 lei
- Creanțe
- 2.176 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.379 lei
- Datorii
- 2.184 lei
- Capitaluri
- 22.068 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 10 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 5 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA7 atribuiri · cel mult 3 mii lei
- MUZEUL MUNICIPAL RAMNICU SARAT2 atribuiri · cel mult 1.387 lei
- Colegiul National "Al. Vlahuta" Ramnicu Sarato atribuire · cel mult 336 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Baterie UPS
247,94 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA · CPV 31433000-0 Acumulatori cu nichel-fier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Hard disk
181,82 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA · CPV 30233132-5 Unitati de hard disk (Rev.2)
- Cumpărare directă
Alimentator 12V + Hard disk
369,77 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA · CPV 30237280-5 Accesorii de alimentare (Rev.2)
- Cumpărare directă
CARTUSE TONER
126,05 lei · MUZEUL MUNICIPAL RAMNICU SARAT · CPV 30125100-2 Cartuse de toner (Rev.2)
- Cumpărare directă
CARTUS TONER SAM MLT-D111L 1.8K NEW V3 LASER CARTRIDGE
50,42 lei · DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA · CPV 30125100-2 Cartuse de toner (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Buzău →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 2 mai 2023 și 22 decembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8569 · Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN Rev.3)
- 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.3)
- 9521 · Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic (CAEN Rev.3)
- 9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.3)
- 9699 · Alte servicii personale n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului