INCEPUTUL IN AFACERI S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Rahova, Comuna Podenii Noi, înmatriculată la 14 noiembrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- INCEPUTUL IN AFACERI S.R.L.
- CUI
- 40152792
- Nr. înmatriculare
- J2018002428292
- EUID
- ROONRC.J2018002428292
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 noiembrie 2018
Sediu social
- Adresă
- nr. 6B, camera 2, clădirea C1, Sat Rahova, Comuna Podenii Noi, Prahova
- Localitate
- Sat Rahova, Comuna Podenii Noi, Prahova
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.11.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MILITARU MIHAI LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 116 din 360 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Prahova, peste 68% dintre firmele clasei. Locul 4.005 din 21.660 în tot județul, și locul 5.436 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 349%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.193.153 lei | 1.026.715 lei | 2 | 1.387.123 lei | 684.583 lei | 702.931 lei |
| 2024 | 265.834 lei | 97.312 lei | 2 | 84.584 lei | 409.071 lei | -323.784 lei |
| 2023 | 129.517 lei | -102.620 lei | 2 | 117.302 lei | 462.839 lei | -344.882 lei |
| 2022 | 277.458 lei | -82.502 lei | 2 | 115.043 lei | 337.969 lei | -242.262 lei |
| 2021 | 470.753 lei | -114.563 lei | 4 | 143.137 lei | 242.618 lei | -159.760 lei |
| 2020 | 191.769 lei | 1.758 lei | 4 | 174.082 lei | 112.932 lei | -45.497 lei |
| 2019 | 52.192 lei | -47.133 lei | 2 | 359.841 lei | 252.701 lei | -47.255 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.193.153 lei
- Venituri totale
- 1.194.306 lei
- Cheltuieli totale
- 137.273 lei
- Profit brut
- 1.057.033 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.026.715 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.125 lei
- Active circulante
- 1.385.998 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.334.244 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.754 lei
- Datorii
- 684.583 lei
- Capitaluri
- 702.931 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 265.834 lei
- Venituri totale
- 265.834 lei
- Cheltuieli totale
- 165.865 lei
- Profit brut
- 99.969 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 97.312 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.875 lei
- Active circulante
- 76.709 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 68.581 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.128 lei
- Datorii
- 409.071 lei
- Capitaluri
- -323.784 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.517 lei
- Venituri totale
- 149.175 lei
- Cheltuieli totale
- 250.500 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 101.325 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 102.620 lei
- Active imobilizate
- 15.007 lei
- Active circulante
- 102.295 lei
- Stocuri
- 26 lei
- Creanțe
- 67.642 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.627 lei
- Datorii
- 462.839 lei
- Capitaluri
- -344.882 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 31 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului