IMPERIAL BUILDING CRAFT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 26 ianuarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- IMPERIAL BUILDING CRAFT S.R.L.
- CUI
- 43619281
- Nr. înmatriculare
- J35/289/2021
- EUID
- ROONRC.J35/289/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 ianuarie 2021
Sediu social
- Adresă
- CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, nr. 20, SPAȚIUL COMERCIAL BIROU NR. 1, ETAJ, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300217
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.01.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- AKOUL OMAR — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 63 din 1.075 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Timiș, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 2.259 din 31.408 în tot județul, și locul 2.019 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 67%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.895.652 lei | 658.365 lei | 9 | 13.218.076 lei | 12.564.218 lei | 653.858 lei |
| 2024 | 2.338.170 lei | 228.480 lei | 7 | 10.580.931 lei | 10.585.439 lei | -4.508 lei |
| 2023 | 1.879.093 lei | -108.937 lei | 5 | 5.976.579 lei | 6.209.567 lei | -232.988 lei |
| 2022 | — | -123.697 lei | 3 | 2.464.943 lei | 2.588.994 lei | -124.051 lei |
| 2021 | — | -554 lei | — | 897.861 lei | 898.215 lei | -354 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.895.652 lei
- Venituri totale
- 4.198.762 lei
- Cheltuieli totale
- 3.436.607 lei
- Profit brut
- 762.155 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 658.365 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.481.169 lei
- Active circulante
- 736.907 lei
- Stocuri
- 222.036 lei
- Creanțe
- 309.762 lei
- Casa și conturi la bănci
- 205.109 lei
- Datorii
- 12.564.218 lei
- Capitaluri
- 653.858 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.338.170 lei
- Venituri totale
- 2.862.809 lei
- Cheltuieli totale
- 2.565.587 lei
- Profit brut
- 297.222 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 228.480 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.944.886 lei
- Active circulante
- 1.636.045 lei
- Stocuri
- 98.098 lei
- Creanțe
- 321.820 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.216.127 lei
- Datorii
- 10.585.439 lei
- Capitaluri
- -4.508 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.879.093 lei
- Venituri totale
- 1.881.567 lei
- Cheltuieli totale
- 1.971.690 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 90.123 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 108.937 lei
- Active imobilizate
- 5.301.455 lei
- Active circulante
- 675.124 lei
- Stocuri
- 112.013 lei
- Creanțe
- 295.637 lei
- Casa și conturi la bănci
- 267.474 lei
- Datorii
- 6.209.567 lei
- Capitaluri
- -232.988 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 123.697 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 123.697 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 123.697 lei
- Active imobilizate
- 2.077.193 lei
- Active circulante
- 387.750 lei
- Stocuri
- 83.077 lei
- Creanțe
- 93.933 lei
- Casa și conturi la bănci
- 210.740 lei
- Datorii
- 2.588.994 lei
- Capitaluri
- -124.051 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 554 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 554 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 554 lei
- Active imobilizate
- 575.220 lei
- Active circulante
- 322.641 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 83.310 lei
- Casa și conturi la bănci
- 239.331 lei
- Datorii
- 898.215 lei
- Capitaluri
- -354 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului