IGF-ELEKTROTEHNIC S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dobrușa, Comuna Ștefănești, înmatriculată la 3 noiembrie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- IGF-ELEKTROTEHNIC S.R.L.
- CUI
- 47125922
- Nr. înmatriculare
- J38/1302/2022
- EUID
- ROONRC.J38/1302/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 noiembrie 2022
Sediu social
- Adresă
- Dogăreștilor, nr. 6A, Sat Dobrușa, Comuna Ștefănești, Vâlcea
- Localitate
- Sat Dobrușa, Comuna Ștefănești, Vâlcea
- Cod poștal
- 247687
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.11.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FILIP IONUȚ GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 75 din 99 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, județul Vâlcea, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 7.000 din 9.337 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 42%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 55.645 lei | 30.862 lei | — | 42.334 lei | 836 lei | 41.498 lei |
| 2024 | 96.197 lei | 50.233 lei | — | 55.583 lei | 1.904 lei | 53.679 lei |
| 2023 | 40.300 lei | 19.243 lei | — | 24.393 lei | 2.115 lei | 23.011 lei |
| 2022 | 7.000 lei | 3.568 lei | — | 5.974 lei | 2.206 lei | 3.768 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.645 lei
- Venituri totale
- 55.646 lei
- Cheltuieli totale
- 19.507 lei
- Profit brut
- 36.139 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 30.862 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 42.334 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 36.800 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.534 lei
- Datorii
- 836 lei
- Capitaluri
- 41.498 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 96.197 lei
- Venituri totale
- 96.198 lei
- Cheltuieli totale
- 35.839 lei
- Profit brut
- 60.359 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.233 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 55.583 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 42.216 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.367 lei
- Datorii
- 1.904 lei
- Capitaluri
- 53.679 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.300 lei
- Venituri totale
- 40.300 lei
- Cheltuieli totale
- 17.291 lei
- Profit brut
- 23.009 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.243 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 24.393 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 24.393 lei
- Datorii
- 2.115 lei
- Capitaluri
- 23.011 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 9 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2022–2025) · valoare însumată de cel mult 169 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COMUNA STEFANESTI9 atribuiri · cel mult 169 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Mentenanta Iluminat Public
43.200 lei · COMUNA STEFANESTI · CPV 31520000-7 Lampi si aparate de iluminat (Rev.2)
- Cumpărare directă
demontare iluminat festiv
6.150 lei · COMUNA STEFANESTI · CPV 45111300-1 Lucrari de demontare (Rev.2)
- Cumpărare directă
MONTARE GHIRLANDE LUMINOASE ILUMINAT FESTIV
9.900 lei · COMUNA STEFANESTI · CPV 45310000-3 Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Reparatii tavane Scoala Teodor Balasel
37.042,36 lei · COMUNA STEFANESTI · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Mentenanta Iluminat Public
40.000 lei · COMUNA STEFANESTI · CPV 31520000-7 Lampi si aparate de iluminat (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Vâlcea →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 24 noiembrie 2022 și 10 februarie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului