HTS MERIDIAN HOME CONSTRUCT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, înmatriculată la 9 octombrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- HTS MERIDIAN HOME CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 48910485
- Nr. înmatriculare
- J10/976/2023
- EUID
- ROONRC.J10/976/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 octombrie 2023
Sediu social
- Adresă
- Centrală, nr. 140A, Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău
- Localitate
- Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău
- Cod poștal
- 127327
Contact
- Telefon
- 0762 490 272
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 25 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.10.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- HORNEȚ ADINA-MARIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 199 din 252 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Buzău, peste 21% dintre firmele clasei. Locul 7.311 din 10.304 în tot județul, și locul 2.607 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 79%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 81.668 lei | 932 lei | 2 | 190.586 lei | 143.663 lei | 46.923 lei |
| 2024 | 384.637 lei | 34.955 lei | 3 | 86.348 lei | 40.357 lei | 45.991 lei |
| 2023 | 48.545 lei | 10.836 lei | 2 | 29.422 lei | 18.386 lei | 11.036 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 81.668 lei
- Venituri totale
- 223.820 lei
- Cheltuieli totale
- 221.990 lei
- Profit brut
- 1.830 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 932 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 190.586 lei
- Stocuri
- 169.677 lei
- Creanțe
- 9.254 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.655 lei
- Datorii
- 143.663 lei
- Capitaluri
- 46.923 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 384.637 lei
- Venituri totale
- 433.270 lei
- Cheltuieli totale
- 392.889 lei
- Profit brut
- 40.381 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.955 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 86.348 lei
- Stocuri
- 48.633 lei
- Creanțe
- 33.319 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.396 lei
- Datorii
- 40.357 lei
- Capitaluri
- 45.991 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 48.545 lei
- Venituri totale
- 48.545 lei
- Cheltuieli totale
- 37.234 lei
- Profit brut
- 11.311 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.836 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 615 lei
- Active circulante
- 28.807 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.338 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.469 lei
- Datorii
- 18.386 lei
- Capitaluri
- 11.036 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului