HPS AUTO CARS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 26 august 2016.
Identitate
- Denumire legală
- HPS AUTO CARS SRL
- CUI
- 36462760
- Nr. înmatriculare
- J35/2399/2016
- EUID
- ROONRC.J35/2399/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 august 2016
Sediu social
- Adresă
- LT. OVIDIU BALEA, nr. 11, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300410
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 iul)
- Inactiv fiscal
- da (din 5 mar)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.08.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HANGANU ELENA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Timiș; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | — | 0 lei | — | 87.773 lei | 1.020.595 lei | -932.822 lei |
| 2023 | — | 144 lei | — | 116.151 lei | 1.048.974 lei | -932.823 lei |
| 2020 | 236.633 lei | -30.504 lei | 3 | 624.639 lei | 602.244 lei | 22.395 lei |
| 2019 | 373.553 lei | 25.030 lei | 3 | 545.532 lei | 492.633 lei | 52.899 lei |
| 2018 | 378.602 lei | -18.356 lei | 4 | 333.419 lei | 305.550 lei | 27.869 lei |
| 2017 | 535.484 lei | 28.549 lei | 5 | 193.948 lei | 147.723 lei | 46.225 lei |
| 2016 | 78.841 lei | 17.476 lei | 2 | 30.238 lei | 12.562 lei | 17.676 lei |
Toți indicatorii
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 87.773 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 87.771 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2 lei
- Datorii
- 1.020.595 lei
- Capitaluri
- -932.822 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- -144 lei
- Profit brut
- 144 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 144 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- -14.453 lei
- Active circulante
- 130.604 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 130.602 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2 lei
- Datorii
- 1.048.974 lei
- Capitaluri
- -932.823 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 236.633 lei
- Venituri totale
- 236.759 lei
- Cheltuieli totale
- 265.637 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 28.878 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.504 lei
- Active imobilizate
- 13.428 lei
- Active circulante
- 611.211 lei
- Stocuri
- 537.579 lei
- Creanțe
- 70.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.632 lei
- Datorii
- 602.244 lei
- Capitaluri
- 22.395 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 373.553 lei
- Venituri totale
- 373.696 lei
- Cheltuieli totale
- 344.929 lei
- Profit brut
- 28.767 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 25.030 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.489 lei
- Active circulante
- 526.043 lei
- Stocuri
- 456.326 lei
- Creanțe
- 59.882 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.835 lei
- Datorii
- 492.633 lei
- Capitaluri
- 52.899 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 378.602 lei
- Venituri totale
- 379.892 lei
- Cheltuieli totale
- 394.448 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.556 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 18.356 lei
- Active imobilizate
- 21.233 lei
- Active circulante
- 312.186 lei
- Stocuri
- 266.299 lei
- Creanțe
- 43.940 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.947 lei
- Datorii
- 305.550 lei
- Capitaluri
- 27.869 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 535.484 lei
- Venituri totale
- 535.681 lei
- Cheltuieli totale
- 501.712 lei
- Profit brut
- 33.969 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.549 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 26.630 lei
- Active circulante
- 167.318 lei
- Stocuri
- 122.238 lei
- Creanțe
- 35.411 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.669 lei
- Datorii
- 147.723 lei
- Capitaluri
- 46.225 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 78.841 lei
- Venituri totale
- 78.841 lei
- Cheltuieli totale
- 60.408 lei
- Profit brut
- 18.433 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.476 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 346 lei
- Active circulante
- 29.892 lei
- Stocuri
- 16.361 lei
- Creanțe
- 3.288 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.243 lei
- Datorii
- 12.562 lei
- Capitaluri
- 17.676 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului