HORUS SIGMA CONSULT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Orăștie, înmatriculată la 15 aprilie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- HORUS SIGMA CONSULT S.R.L.
- CUI
- 40981588
- Nr. înmatriculare
- J2019000769200
- EUID
- ROONRC.J2019000769200
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 aprilie 2019
Sediu social
- Adresă
- LIBERTĂȚII, nr. 57, Municipiul Orăștie, Hunedoara
- Localitate
- Municipiul Orăștie, Hunedoara
- Cod poștal
- 335700
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 15.04.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GRUMEZA RADU MIHAI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 36 din 68 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7020, județul Hunedoara, peste 49% dintre firmele clasei. Locul 8.147 din 10.481 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39.600 lei | 9.230 lei | — | 12.322 lei | 228 lei | 12.094 lei |
| 2024 | 40.250 lei | 9.411 lei | — | 12.212 lei | 9.348 lei | 2.864 lei |
| 2023 | 42.150 lei | 11.721 lei | — | 17.020 lei | 2.067 lei | 14.953 lei |
| 2022 | 35.500 lei | 17.033 lei | — | 19.364 lei | 15.128 lei | 4.236 lei |
| 2021 | 38.500 lei | 8.034 lei | — | 11.051 lei | 848 lei | 10.203 lei |
| 2020 | 24.450 lei | 5.644 lei | — | 7.992 lei | 823 lei | 7.169 lei |
| 2019 | 17.150 lei | 7.325 lei | — | 8.562 lei | 1.037 lei | 7.525 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 39.600 lei
- Venituri totale
- 41.034 lei
- Cheltuieli totale
- 30.351 lei
- Profit brut
- 10.683 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.230 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 59 lei
- Active circulante
- 12.263 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.405 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.858 lei
- Datorii
- 228 lei
- Capitaluri
- 12.094 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.250 lei
- Venituri totale
- 40.516 lei
- Cheltuieli totale
- 29.418 lei
- Profit brut
- 11.098 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.411 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.435 lei
- Active circulante
- 10.777 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.650 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.127 lei
- Datorii
- 9.348 lei
- Capitaluri
- 2.864 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 42.150 lei
- Venituri totale
- 42.157 lei
- Cheltuieli totale
- 28.592 lei
- Profit brut
- 13.565 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.721 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.992 lei
- Active circulante
- 12.028 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.750 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.278 lei
- Datorii
- 2.067 lei
- Capitaluri
- 14.953 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 35.500 lei
- Venituri totale
- 45.311 lei
- Cheltuieli totale
- 27.368 lei
- Profit brut
- 17.943 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.033 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.892 lei
- Active circulante
- 10.472 lei
- Stocuri
- 4.295 lei
- Creanțe
- 2.543 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.634 lei
- Datorii
- 15.128 lei
- Capitaluri
- 4.236 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 38.500 lei
- Venituri totale
- 38.622 lei
- Cheltuieli totale
- 29.429 lei
- Profit brut
- 9.193 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.034 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.598 lei
- Active circulante
- 7.453 lei
- Stocuri
- 3.267 lei
- Creanțe
- 550 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.636 lei
- Datorii
- 848 lei
- Capitaluri
- 10.203 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 24.450 lei
- Venituri totale
- 24.517 lei
- Cheltuieli totale
- 18.192 lei
- Profit brut
- 6.325 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.644 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.992 lei
- Stocuri
- 3.274 lei
- Creanțe
- 900 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.818 lei
- Datorii
- 823 lei
- Capitaluri
- 7.169 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 17.150 lei
- Venituri totale
- 17.150 lei
- Cheltuieli totale
- 9.310 lei
- Profit brut
- 7.840 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.325 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 8.562 lei
- Stocuri
- 1.600 lei
- Creanțe
- 2.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.962 lei
- Datorii
- 1.037 lei
- Capitaluri
- 7.525 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 8 cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 38 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ETA S.A.2 atribuiri · cel mult 20 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA DR. AUREL VLAD ORASTIE2 atribuiri · cel mult 6 mii lei
- SPITALUL GENERAL CAI FERATE DROBETA TURNU SEVERIN2 atribuiri · cel mult 6 mii lei
- COLEGIUL NAȚIONAL AUREL VLAICUo atribuire · cel mult 5 mii lei
- SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC HUNEDOARA S.A.o atribuire · cel mult 900 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Consultanță implementare GDPR
2.400 lei · SPITALUL GENERAL CAI FERATE DROBETA TURNU SEVERIN · CPV 79411000-8 Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de Consultanță si asistenta implementare GDPR - PAAP/2026
6.000 lei · ETA S.A. · CPV 79411000-8 Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)
- Cumpărare directă
e oferă servicii de consultanță pentru realizarea activităților necesare conformării la GDPR la nive
2.400 lei · SCOALA GIMNAZIALA DR. AUREL VLAD ORASTIE · CPV 79411000-8 Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)
- Cumpărare directă
achizitie CF. OFERTA si Contract - PAAP/2024
14.400 lei · ETA S.A. · CPV 98390000-3 Alte servicii (Rev.2)
- Cumpărare directă
Analiză de risc la securitatea fizica obiectivul em vulcan conform anunt publicitar ADV 1342659
900 lei · SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC HUNEDOARA S.A. · CPV 71620000-0 Servicii de analiza (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 ianuarie 2021 și 30 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului