HONGLI FENG TRADE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 27 august 2015.
Identitate
- Denumire legală
- HONGLI FENG TRADE SRL
- CUI
- 34939287
- Nr. înmatriculare
- J2015010578407
- EUID
- ROONRC.J2015010578407
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 august 2015
Sediu social
- Adresă
- DEPOZITULUI, nr. 89, CAMERA 3, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 32912
Contact
- Telefon
- 0735 657 009
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 7 decembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.08.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- YE LIFENG — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 581 din 930 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4642, municipiul București, peste 38% dintre firmele clasei. Locul 75.959 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 35%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 193.352 lei | 10.768 lei | 1 | 115.090 lei | 261.578 lei | -137.292 lei |
| 2024 | 143.710 lei | -52.951 lei | 1 | 135.061 lei | 331.472 lei | -148.060 lei |
| 2023 | 87.932 lei | -94.282 lei | 1 | 114.151 lei | 211.435 lei | -95.109 lei |
| 2022 | 64.175 lei | 87.357 lei | 1 | 97.023 lei | 97.850 lei | -827 lei |
| 2021 | 38.505 lei | -46.740 lei | — | 85.724 lei | 187.990 lei | -88.184 lei |
| 2020 | 58.970 lei | -56.750 lei | — | 70.886 lei | 113.767 lei | -41.444 lei |
| 2019 | 79.160 lei | -35.153 lei | — | 68.947 lei | 55.050 lei | 15.306 lei |
| 2018 | 137.002 lei | -42.996 lei | 1 | 76.035 lei | 55.842 lei | 50.456 lei |
| 2017 | 218.843 lei | -12.753 lei | 1 | 97.668 lei | 13.131 lei | 93.452 lei |
| 2016 | 188.810 lei | 74.202 lei | 1 | 113.900 lei | 37.536 lei | 106.204 lei |
| 2015 | 217.085 lei | 134.002 lei | — | 141.149 lei | 6.513 lei | 136.002 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 193.352 lei
- Venituri totale
- 283.185 lei
- Cheltuieli totale
- 269.585 lei
- Profit brut
- 13.600 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.768 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 115.090 lei
- Stocuri
- 100.309 lei
- Creanțe
- 540 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.241 lei
- Datorii
- 261.578 lei
- Capitaluri
- -137.292 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 143.710 lei
- Venituri totale
- 171.457 lei
- Cheltuieli totale
- 222.694 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 51.237 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 52.951 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 135.061 lei
- Stocuri
- 126.412 lei
- Creanțe
- 8.070 lei
- Casa și conturi la bănci
- 579 lei
- Datorii
- 331.472 lei
- Capitaluri
- -148.060 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 87.932 lei
- Venituri totale
- 87.932 lei
- Cheltuieli totale
- 181.335 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 93.403 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 94.282 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 114.151 lei
- Stocuri
- 106.817 lei
- Creanțe
- 5.157 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.177 lei
- Datorii
- 211.435 lei
- Capitaluri
- -95.109 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 11 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului