HOLDING NEFEROASE SRL-D
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sibiu, înmatriculată la 3 septembrie 2015.
Identitate
- Denumire legală
- HOLDING NEFEROASE SRL-D
- CUI
- 34965944
- Nr. înmatriculare
- J32/851/2015
- EUID
- ROONRC.J32/851/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 septembrie 2015
Sediu social
- Adresă
- ALBA IULIA, nr. 52, bl. 16, ap. 2, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Localitate
- Municipiul Sibiu, Sibiu
Contact
- Telefon
- 0756 249 722
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari (cod 2072, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 ian)
- Inactiv fiscal
- da (din 22 nov)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.09.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 459.645 lei.
- Obligații principale
- 304.827 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 154.818 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvabil
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 304.827 lei | 154.818 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | — | — | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | — | — | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Sibiu →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- MIHAI ALEXANDRA - ADRIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Sibiu; ultimul an depus este 2019.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 664.085 lei | 544.583 lei | — | 1.482.967 lei | 497.170 lei | 985.797 lei |
| 2018 | 303.026 lei | 259.289 lei | — | 701.207 lei | 259.992 lei | 441.215 lei |
| 2017 | 62.706 lei | 18.739 lei | 0 | 228.967 lei | 47.041 lei | 181.926 lei |
| 2016 | 22.484 lei | 17.487 lei | — | 172.107 lei | 8.920 lei | 163.187 lei |
| 2015 | 150.000 lei | 145.500 lei | — | 150.000 lei | 4.500 lei | 145.500 lei |
Toți indicatorii
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 664.085 lei
- Venituri totale
- 664.169 lei
- Cheltuieli totale
- 99.662 lei
- Profit brut
- 564.507 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 544.583 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30 lei
- Active circulante
- 1.482.937 lei
- Stocuri
- 51.893 lei
- Creanțe
- 1.427.475 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.569 lei
- Datorii
- 497.170 lei
- Capitaluri
- 985.797 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 303.026 lei
- Venituri totale
- 303.072 lei
- Cheltuieli totale
- 34.693 lei
- Profit brut
- 268.379 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 259.289 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.468 lei
- Active circulante
- 699.739 lei
- Stocuri
- 53.601 lei
- Creanțe
- 590.246 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.892 lei
- Datorii
- 259.992 lei
- Capitaluri
- 441.215 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 62.706 lei
- Venituri totale
- 62.706 lei
- Cheltuieli totale
- 42.086 lei
- Profit brut
- 20.620 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.739 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.596 lei
- Active circulante
- 225.371 lei
- Stocuri
- 12.087 lei
- Creanțe
- 208.683 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.601 lei
- Datorii
- 47.041 lei
- Capitaluri
- 181.926 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.484 lei
- Venituri totale
- 22.484 lei
- Cheltuieli totale
- 3.755 lei
- Profit brut
- 18.729 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.487 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 172.107 lei
- Stocuri
- 3.179 lei
- Creanțe
- 12.734 lei
- Casa și conturi la bănci
- 156.194 lei
- Datorii
- 8.920 lei
- Capitaluri
- 163.187 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 150.000 lei
- Venituri totale
- 150.000 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 150.000 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 145.500 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 150.000 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 150.000 lei
- Datorii
- 4.500 lei
- Capitaluri
- 145.500 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 4 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante · valoare însumată de cel mult 20 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei"o atribuire · cel mult 14 mii lei
- Spitalul Orasenesc Alesd2 atribuiri · cel mult 5 mii lei
- Regia Autonoma Monetaria Statuluio atribuire · cel mult 2 mii lei
Ultimele 4 atribuiri
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25025526
Achiziţie 65 kg teava Plumb
2.000 lei · Regia Autonoma Monetaria Statului · CPV 44163100-1 · Cumparare directa
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24474741
ECRAN DE PROTECTIE SURSA X
13.790 lei · Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei" · CPV 14710000-1 · Cumparare directa
- T3 2019Cumpărare directă nr. DA23490344
Usa radiologie glisanta
2.109,24 lei · Spitalul Orasenesc Alesd · CPV 44221200-7 · Cumparare directa
- T3 2019Cumpărare directă nr. DA23491055
usa radiologie glisanta
2.521 lei · Spitalul Orasenesc Alesd · CPV 44221200-7 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Sibiu →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.2)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
- 3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
- 4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- funcțiune (8 iul → prezent)
- sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari
2022
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2021
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului