HERMANOS GLIGA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, înmatriculată la 21 ianuarie 2009.
Identitate
- Denumire legală
- HERMANOS GLIGA SRL
- CUI
- 24979845
- Nr. înmatriculare
- J2009000025068
- EUID
- ROONRC.J2009000025068
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 ianuarie 2009
Sediu social
- Adresă
- Cart. LUȘCA, nr. 141, Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
- Localitate
- Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
- Cod poștal
- 0
Contact
- Telefon
- 0742 176 559
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 mai 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 04.04.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GLIGA CRISTIAN SABIN — administrator si reprezentant
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 268 din 294 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Bistrița-Năsăud, peste 9% dintre firmele clasei. Locul 8.247 din 9.208 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 527%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13.100 lei | 5.851 lei | — | 15.702 lei | 35.246 lei | -19.544 lei |
| 2024 | 2.090 lei | -53.917 lei | 0 | 3.525 lei | 28.920 lei | -25.395 lei |
| 2023 | 24.233 lei | -58.037 lei | 2 | 108.260 lei | 79.738 lei | 28.522 lei |
| 2022 | 13.055 lei | 3.891 lei | 0 | 98.765 lei | 12.206 lei | 86.559 lei |
| 2021 | 17.785 lei | 2.195 lei | 0 | 83.083 lei | 415 lei | 82.668 lei |
| 2020 | 28.330 lei | 654 lei | 0 | 80.974 lei | 501 lei | 80.473 lei |
| 2019 | 27.415 lei | 1.587 lei | 1 | 80.755 lei | 935 lei | 79.820 lei |
| 2018 | 21.114 lei | 1.642 lei | 1 | 80.052 lei | 1.819 lei | 78.233 lei |
| 2017 | 16.775 lei | -3.813 lei | 1 | 78.006 lei | 1.415 lei | 76.591 lei |
| 2016 | 19.976 lei | -6.609 lei | 1 | 81.456 lei | 1.052 lei | 80.404 lei |
| 2015 | 73.415 lei | 29.623 lei | — | 91.498 lei | 4.485 lei | 87.013 lei |
| 2014 | 80.414 lei | 28.154 lei | — | 63.518 lei | 6.128 lei | 57.390 lei |
| 2013 | 61.440 lei | 26.205 lei | — | 39.198 lei | 9.962 lei | 29.236 lei |
| 2012 | 59.535 lei | 2.009 lei | — | 38.952 lei | 35.921 lei | 3.031 lei |
| 2011 | 71.901 lei | 2.766 lei | — | 44.763 lei | 43.741 lei | 1.022 lei |
| 2010 | — | -5.117 lei | 1 | 55.499 lei | 57.243 lei | -1.744 lei |
| 2009 | 54.972 lei | 2.373 lei | — | 70.448 lei | 67.075 lei | 3.373 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.100 lei
- Venituri totale
- 13.100 lei
- Cheltuieli totale
- 6.856 lei
- Profit brut
- 6.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.851 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.542 lei
- Active circulante
- 3.160 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.160 lei
- Datorii
- 35.246 lei
- Capitaluri
- -19.544 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.090 lei
- Venituri totale
- 53.450 lei
- Cheltuieli totale
- 106.258 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 52.808 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 53.917 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.525 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.525 lei
- Datorii
- 28.920 lei
- Capitaluri
- -25.395 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 24.233 lei
- Venituri totale
- 60.946 lei
- Cheltuieli totale
- 118.740 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 57.794 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 58.037 lei
- Active imobilizate
- 101.800 lei
- Active circulante
- 6.460 lei
- Stocuri
- 2.916 lei
- Creanțe
- 2.955 lei
- Casa și conturi la bănci
- 589 lei
- Datorii
- 79.738 lei
- Capitaluri
- 28.522 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.