Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

GYORGY TRUCK SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, înmatriculată la 5 august 2016.

Identitate

Denumire legală
GYORGY TRUCK SRL
CUI
36398994
Nr. înmatriculare
J2016000388259
EUID
ROONRC.J2016000388259
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
5 august 2016

Sediu social

Adresă
AURORA, nr. 1, incinta C 49, camera 6, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
Localitate
Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 05.08.2016
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • DRĂGHIA IONUŢ-ALIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
373 mii lei02017: 139 mii lei2018: 116 mii lei2019: 89 mii lei2020: 0 lei2021: 5 mii lei2023: fără date2024: 35 mii lei2025: 373 mii lei20172018201920202021202320242025
Rezultat net
122 mii lei0-1.165 lei2017: 36 mii lei2018: 36 mii lei2019: 60 mii lei2020: 9 mii lei2021: 27 mii lei2023: -1.165 lei2024: 5 mii lei2025: 122 mii lei20172018201920202021202320242025

Poziție în sector

Locul 8 din 42 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9531, județul Mehedinți, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 1.359 din 4.098 în tot județul, și locul 991 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 970%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025373.467 lei122.310 lei2445.421 lei114.868 lei330.553 lei
202434.900 lei5.125 lei2248.889 lei40.646 lei208.243 lei
2023-1.165 lei247.469 lei44.351 lei203.118 lei
20214.900 lei27.418 lei1242.894 lei43.441 lei199.453 lei
20200 lei8.750 lei0241.864 lei69.829 lei172.035 lei
201988.500 lei60.357 lei1227.375 lei64.890 lei162.485 lei
2018116.400 lei36.172 lei1155.163 lei53.035 lei102.128 lei
2017139.380 lei36.487 lei1101.712 lei35.756 lei65.956 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
373.467 lei
Venituri totale
373.860 lei
Cheltuieli totale
240.548 lei
Profit brut
133.312 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
122.310 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
23.513 lei
Active circulante
421.908 lei
Stocuri
5.751 lei
Creanțe
370.273 lei
Casa și conturi la bănci
45.884 lei
Datorii
114.868 lei
Capitaluri
330.553 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
34.900 lei
Venituri totale
34.900 lei
Cheltuieli totale
28.799 lei
Profit brut
6.101 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
5.125 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
10.000 lei
Active circulante
238.889 lei
Stocuri
Creanțe
192.570 lei
Casa și conturi la bănci
46.319 lei
Datorii
40.646 lei
Capitaluri
208.243 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
0 lei
Cheltuieli totale
1.165 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.165 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.165 lei
Active imobilizate
10.000 lei
Active circulante
237.469 lei
Stocuri
3.357 lei
Creanțe
54.490 lei
Casa și conturi la bănci
179.622 lei
Datorii
44.351 lei
Capitaluri
203.118 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 3 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2026) · valoare însumată de cel mult 1.120 lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultimele 3 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Servicii Spalatorie auto 8 buc

    280 lei · REGISTRUL AUTO ROMAN - R.A. · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Servicii Spalatorie auto 8 buc

    280 lei · REGISTRUL AUTO ROMAN - R.A. · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Servicii Spalatorie auto 8 buc

    560 lei · REGISTRUL AUTO ROMAN - R.A. · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Mehedinți

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 11 martie 2026 și 11 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  5. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  6. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  7. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  8. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  9. 2016

    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑