GREEN MAZE DESIGN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 20 iulie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- GREEN MAZE DESIGN S.R.L.
- CUI
- 39650874
- Nr. înmatriculare
- J2018002500350
- EUID
- ROONRC.J2018002500350
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 iulie 2018
Sediu social
- Adresă
- Corneliu Baba, nr. 1, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 307287
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.07.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SILIVĂŞAN MARIUS VIRGIL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 31 din 147 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8130, județul Timiș, peste 80% dintre firmele clasei. Locul 9.030 din 31.408 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 298%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 540.345 lei | 120.438 lei | — | 271.038 lei | 66.061 lei | 204.977 lei |
| 2024 | 135.819 lei | 42.787 lei | 1 | 168.087 lei | 28.548 lei | 139.539 lei |
| 2023 | 199.271 lei | 61.566 lei | 1 | 167.129 lei | 70.377 lei | 96.752 lei |
| 2020 | 201.371 lei | 38.454 lei | 2 | 124.450 lei | 13.904 lei | 110.546 lei |
| 2019 | 186.593 lei | 30.851 lei | 1 | 81.993 lei | 9.901 lei | 72.092 lei |
| 2018 | 55.731 lei | 41.041 lei | 1 | 38.261 lei | -2.980 lei | 41.241 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 540.345 lei
- Venituri totale
- 540.345 lei
- Cheltuieli totale
- 396.674 lei
- Profit brut
- 143.671 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 120.438 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.635 lei
- Active circulante
- 259.403 lei
- Stocuri
- 17.829 lei
- Creanțe
- 15.576 lei
- Casa și conturi la bănci
- 225.998 lei
- Datorii
- 66.061 lei
- Capitaluri
- 204.977 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 135.819 lei
- Venituri totale
- 135.819 lei
- Cheltuieli totale
- 88.898 lei
- Profit brut
- 46.921 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 42.787 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.729 lei
- Active circulante
- 163.358 lei
- Stocuri
- 43.114 lei
- Creanțe
- 9.912 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.332 lei
- Datorii
- 28.548 lei
- Capitaluri
- 139.539 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 199.271 lei
- Venituri totale
- 199.271 lei
- Cheltuieli totale
- 135.753 lei
- Profit brut
- 63.518 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.566 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.838 lei
- Active circulante
- 159.291 lei
- Stocuri
- 24.340 lei
- Creanțe
- 123.338 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.613 lei
- Datorii
- 70.377 lei
- Capitaluri
- 96.752 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 201.371 lei
- Venituri totale
- 201.375 lei
- Cheltuieli totale
- 160.951 lei
- Profit brut
- 40.424 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 38.454 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 124.450 lei
- Stocuri
- 5.923 lei
- Creanțe
- 9.014 lei
- Casa și conturi la bănci
- 109.513 lei
- Datorii
- 13.904 lei
- Capitaluri
- 110.546 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 186.593 lei
- Venituri totale
- 186.597 lei
- Cheltuieli totale
- 154.411 lei
- Profit brut
- 32.186 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 30.851 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 81.993 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.069 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.924 lei
- Datorii
- 9.901 lei
- Capitaluri
- 72.092 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.731 lei
- Venituri totale
- 55.731 lei
- Cheltuieli totale
- 14.108 lei
- Profit brut
- 41.623 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.041 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 532 lei
- Active circulante
- 37.729 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.094 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.635 lei
- Datorii
- -2.980 lei
- Capitaluri
- 41.241 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 28 de cumpărături directe, de la 15 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 872 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- PIETE S.A.5 atribuiri · cel mult 526 mii lei
- COMUNA FANTANELE2 atribuiri · cel mult 101 mii lei
- Orasul Recas4 atribuiri · cel mult 46 mii lei
- COMUNA FARDEAo atribuire · cel mult 30 mii lei
- COMUNA LIVEZILE (PRIMARIA LIVEZILE)o atribuire · cel mult 30 mii lei
- COMUNA TOMNATICo atribuire · cel mult 30 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
REALIZARE GRUP SANITAR PERSOANE CU DIZABILITATI IN PIATA BADEA CARTAN
51.340,40 lei · PIETE S.A. · CPV 45211310-5 Lucrari de constructii de bai (Rev.2)
- Cumpărare directă
REALIZARE GRUP SANITAR PERSOANE CU DIZABILITATI PIATA BADEA CARTAN
51.340,40 lei · PIETE S.A. · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
REALIZARE SPATIU VERDE PENTRU PROTECTIA LA INFILTRATII PESTE GRUP SANITAR BADEA CARTAN
75.644,53 lei · PIETE S.A. · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
REALIBILITARE INTERIOARA CORP TOALETE PIATA BADEA CARTAN
200.305,28 lei · PIETE S.A. · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Reabilitare si igienizare toalete Piata Dacia
147.480,64 lei · PIETE S.A. · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 11 noiembrie 2021 și 26 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7414 · Alte activități de design specializat (CAEN Rev.3)
- 8110 · Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.3)
- 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului