GRĂTARE ȘI PLACAJ CERAMIC S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, înmatriculată la 14 iunie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- GRĂTARE ȘI PLACAJ CERAMIC S.R.L.
- CUI
- 44430468
- Nr. înmatriculare
- J2021001984225
- EUID
- ROONRC.J2021001984225
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 iunie 2021
Sediu social
- Adresă
- LUMINII, nr. 35, ap. 2, parter, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași
- Localitate
- Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași
- Cod poștal
- 707410
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.06.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BURUEANĂ IONUŢ-ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 309 din 543 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Iași, peste 43% dintre firmele clasei. Locul 10.257 din 25.162 în tot județul, și locul 8.574 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 75%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 323.455 lei | 15.599 lei | 1 | 131.862 lei | 64.291 lei | 67.571 lei |
| 2024 | 184.970 lei | 6.839 lei | 1 | 141.442 lei | 89.470 lei | 51.972 lei |
| 2023 | 278.080 lei | 28.829 lei | 1 | 77.193 lei | 32.060 lei | 45.133 lei |
| 2022 | 259.696 lei | 12.022 lei | 1 | 42.484 lei | 26.179 lei | 16.305 lei |
| 2021 | 62.952 lei | 4.083 lei | 1 | 41.873 lei | 37.590 lei | 4.283 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 323.455 lei
- Venituri totale
- 323.860 lei
- Cheltuieli totale
- 303.577 lei
- Profit brut
- 20.283 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.599 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.390 lei
- Active circulante
- 126.472 lei
- Stocuri
- 85.563 lei
- Creanțe
- 15.243 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.666 lei
- Datorii
- 64.291 lei
- Capitaluri
- 67.571 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 184.970 lei
- Venituri totale
- 184.974 lei
- Cheltuieli totale
- 176.507 lei
- Profit brut
- 8.467 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.839 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 119 lei
- Active circulante
- 141.323 lei
- Stocuri
- 94.877 lei
- Creanțe
- 11.542 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.904 lei
- Datorii
- 89.470 lei
- Capitaluri
- 51.972 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 278.080 lei
- Venituri totale
- 278.315 lei
- Cheltuieli totale
- 247.035 lei
- Profit brut
- 31.280 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.829 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 119 lei
- Active circulante
- 77.074 lei
- Stocuri
- 54.096 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 22.978 lei
- Datorii
- 32.060 lei
- Capitaluri
- 45.133 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 259.696 lei
- Venituri totale
- 260.316 lei
- Cheltuieli totale
- 246.010 lei
- Profit brut
- 14.306 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.022 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 42.484 lei
- Stocuri
- 21.039 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 21.445 lei
- Datorii
- 26.179 lei
- Capitaluri
- 16.305 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 62.952 lei
- Venituri totale
- 62.952 lei
- Cheltuieli totale
- 58.239 lei
- Profit brut
- 4.713 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.083 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.873 lei
- Stocuri
- 15.846 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 26.027 lei
- Datorii
- 37.590 lei
- Capitaluri
- 4.283 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 2752 · Fabricarea de echipamente casnice neelectrice (CAEN Rev.3)
- 2821 · Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4761 · Comerț cu amănuntul al cărților (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 9130 · Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural (CAEN Rev.3)
Istoric
- Stare
- sediu expirat (8 iul → prezent)
- funcțiune (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului