Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

GRAND SAMARA TEXTILE S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Voluntari, înmatriculată la 26 mai 2023.

Identitate

Denumire legală
GRAND SAMARA TEXTILE S.R.L.
CUI
48240300
Nr. înmatriculare
J23/3503/2023
EUID
ROONRC.J23/3503/2023
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
26 mai 2023

Sediu social

Adresă
ALEXANDRU VLAHUȚĂ, nr. 18, Oraș Voluntari, Ilfov
Localitate
Oraș Voluntari, Ilfov
Cod poștal
77190

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 12 iun)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 26.05.2023
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • HASAN ALI — administrator
  • HASAN HASSAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
112 mii lei02023: 36 mii lei2024: 106 mii lei2025: 112 mii lei202320242025
Rezultat net
14 mii lei02023: 1.326 lei2024: 8 mii lei2025: 14 mii lei202320242025

Poziție în sector

Locul 152 din 181 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4641, județul Ilfov, peste 17% dintre firmele clasei. Locul 28.135 din 40.494 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025111.692 lei14.220 lei130.705 lei106.955 lei23.750 lei
2024105.845 lei8.004 lei88.292 lei78.762 lei9.530 lei
202335.732 lei1.326 lei80.709 lei79.183 lei1.526 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
111.692 lei
Venituri totale
111.692 lei
Cheltuieli totale
95.226 lei
Profit brut
16.466 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
14.220 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
130.705 lei
Stocuri
90.631 lei
Creanțe
15.040 lei
Casa și conturi la bănci
25.034 lei
Datorii
106.955 lei
Capitaluri
23.750 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
105.845 lei
Venituri totale
105.846 lei
Cheltuieli totale
96.494 lei
Profit brut
9.352 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
8.004 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
88.292 lei
Stocuri
60.266 lei
Creanțe
12.318 lei
Casa și conturi la bănci
15.708 lei
Datorii
78.762 lei
Capitaluri
9.530 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
35.732 lei
Venituri totale
35.732 lei
Cheltuieli totale
34.098 lei
Profit brut
1.634 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.326 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
80.709 lei
Stocuri
48.086 lei
Creanțe
13.963 lei
Casa și conturi la bănci
18.660 lei
Datorii
79.183 lei
Capitaluri
1.526 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Activități autorizate (CAEN)

  • 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
  • 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului