GRANA AGRO DANUBIA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 17 august 2020.
Identitate
- Denumire legală
- GRANA AGRO DANUBIA S.R.L.
- CUI
- 42926334
- Nr. înmatriculare
- J35/2248/2020
- EUID
- ROONRC.J35/2248/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 august 2020
Sediu social
- Adresă
- ENRIC BAADER, nr. 1, ap. 20, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300072
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 14 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.08.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BERNER JÜRG ULRICH — administrator
- FRIEDRICH STEFAN — administrator
- SCHULDT MARTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 14 din 117 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7120, județul Timiș, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 5.653 din 31.251 în tot județul, și locul 6.843 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.147.401 lei | 43.978 lei | 2 | 811.778 lei | 496.550 lei | 269.281 lei |
| 2024 | 1.328.191 lei | 25.906 lei | 2 | 1.089.152 lei | 786.973 lei | 225.303 lei |
| 2023 | 972.083 lei | 35.766 lei | 2 | 690.765 lei | 495.053 lei | 199.397 lei |
| 2022 | 961.090 lei | 35.944 lei | 2 | 622.992 lei | 466.090 lei | 163.631 lei |
| 2021 | 660.010 lei | 21.575 lei | 2 | 566.951 lei | 440.191 lei | 127.687 lei |
| 2020 | 162.352 lei | 6.112 lei | 2 | 556.955 lei | 450.843 lei | 106.112 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.147.401 lei
- Venituri totale
- 1.162.816 lei
- Cheltuieli totale
- 1.108.178 lei
- Profit brut
- 54.638 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.978 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 299.034 lei
- Active circulante
- 512.744 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 120.577 lei
- Casa și conturi la bănci
- 392.167 lei
- Datorii
- 496.550 lei
- Capitaluri
- 269.281 lei
- Capital subscris vărsat
- 100.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.328.191 lei
- Venituri totale
- 1.434.165 lei
- Cheltuieli totale
- 1.370.918 lei
- Profit brut
- 63.247 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 25.906 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 396.374 lei
- Active circulante
- 692.778 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 378.776 lei
- Casa și conturi la bănci
- 314.002 lei
- Datorii
- 786.973 lei
- Capitaluri
- 225.303 lei
- Capital subscris vărsat
- 100.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 972.083 lei
- Venituri totale
- 978.229 lei
- Cheltuieli totale
- 931.939 lei
- Profit brut
- 46.290 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.766 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 182.937 lei
- Active circulante
- 507.828 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 226.080 lei
- Casa și conturi la bănci
- 281.748 lei
- Datorii
- 495.053 lei
- Capitaluri
- 199.397 lei
- Capital subscris vărsat
- 100.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului