GOLDBACH DESIGN&BUILD S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 22 noiembrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- GOLDBACH DESIGN&BUILD S.R.L.
- CUI
- 38517552
- Nr. înmatriculare
- J2017019510404
- EUID
- ROONRC.J2017019510404
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 noiembrie 2017
Sediu social
- Adresă
- FLOREASCA, nr. 165, et. 4, CLADIREA ONE UNITED TOWER, SUPRAFATA DE 642 MP, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 14459
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.11.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SAVA ALINA-GEORGIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 55 din 1.774 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, municipiul București, peste 97% dintre firmele clasei. Locul 10.370 din 132.982 în tot județul, și locul 7.646 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.177.195 lei | 190.014 lei | 12 | 12.392.951 lei | 11.750.154 lei | 642.797 lei |
| 2024 | 4.343.198 lei | 41.933 lei | 13 | 12.085.536 lei | 11.528.720 lei | 556.816 lei |
| 2023 | 5.077.783 lei | 88.677 lei | 13 | 25.184.526 lei | 24.669.643 lei | 514.883 lei |
| 2022 | 7.098.130 lei | 51.191 lei | 20 | 20.373.951 lei | 20.122.870 lei | 426.206 lei |
| 2021 | 12.305.395 lei | 126.929 lei | 18 | 21.095.898 lei | 15.461.515 lei | 5.718.315 lei |
| 2020 | 11.607.156 lei | 3.445.047 lei | 13 | 26.861.112 lei | 19.930.065 lei | 6.941.512 lei |
| 2019 | 10.931.975 lei | 3.156.708 lei | 11 | 11.569.806 lei | 6.822.815 lei | 4.746.991 lei |
| 2018 | 8.951.458 lei | 3.005.630 lei | 14 | 4.999.358 lei | 2.026.443 lei | 2.972.915 lei |
| 2017 | — | -32.915 lei | 1 | 166.083 lei | 198.798 lei | -32.715 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.177.195 lei
- Venituri totale
- 5.713.355 lei
- Cheltuieli totale
- 5.472.296 lei
- Profit brut
- 241.059 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 190.014 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 960.413 lei
- Active circulante
- 11.432.538 lei
- Stocuri
- 8.731.240 lei
- Creanțe
- 2.668.899 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.399 lei
- Datorii
- 11.750.154 lei
- Capitaluri
- 642.797 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.343.198 lei
- Venituri totale
- 6.567.576 lei
- Cheltuieli totale
- 6.506.656 lei
- Profit brut
- 60.920 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.933 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.965.011 lei
- Active circulante
- 10.120.525 lei
- Stocuri
- 8.182.308 lei
- Creanțe
- 1.907.352 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.865 lei
- Datorii
- 11.528.720 lei
- Capitaluri
- 556.816 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.077.783 lei
- Venituri totale
- 6.772.092 lei
- Cheltuieli totale
- 6.629.872 lei
- Profit brut
- 142.220 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 88.677 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.591.714 lei
- Active circulante
- 22.592.812 lei
- Stocuri
- 17.243.781 lei
- Creanțe
- 5.305.522 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.509 lei
- Datorii
- 24.669.643 lei
- Capitaluri
- 514.883 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.098.130 lei
- Venituri totale
- 7.098.128 lei
- Cheltuieli totale
- 6.999.213 lei
- Profit brut
- 98.915 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.191 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.150.179 lei
- Active circulante
- 18.223.772 lei
- Stocuri
- 15.557.950 lei
- Creanțe
- 2.602.756 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.066 lei
- Datorii
- 20.122.870 lei
- Capitaluri
- 426.206 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.305.395 lei
- Venituri totale
- 12.337.220 lei
- Cheltuieli totale
- 12.170.866 lei
- Profit brut
- 166.354 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 126.929 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.666.635 lei
- Active circulante
- 19.429.263 lei
- Stocuri
- 8.133.025 lei
- Creanțe
- 10.497.856 lei
- Casa și conturi la bănci
- 798.382 lei
- Datorii
- 15.461.515 lei
- Capitaluri
- 5.718.315 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 11.607.156 lei
- Venituri totale
- 11.777.364 lei
- Cheltuieli totale
- 7.766.480 lei
- Profit brut
- 4.010.884 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.445.047 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 527.434 lei
- Active circulante
- 26.333.678 lei
- Stocuri
- 5.952.803 lei
- Creanțe
- 18.278.214 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.102.661 lei
- Datorii
- 19.930.065 lei
- Capitaluri
- 6.941.512 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.931.975 lei
- Venituri totale
- 10.959.651 lei
- Cheltuieli totale
- 7.209.985 lei
- Profit brut
- 3.749.666 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.156.708 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 477.080 lei
- Active circulante
- 11.092.726 lei
- Stocuri
- 8.911.041 lei
- Creanțe
- 889.189 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.292.496 lei
- Datorii
- 6.822.815 lei
- Capitaluri
- 4.746.991 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 8.951.458 lei
- Venituri totale
- 8.962.354 lei
- Cheltuieli totale
- 5.511.480 lei
- Profit brut
- 3.450.874 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.005.630 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 454.252 lei
- Active circulante
- 4.545.106 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.104.393 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.440.713 lei
- Datorii
- 2.026.443 lei
- Capitaluri
- 2.972.915 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 1 lei
- Cheltuieli totale
- 32.916 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 32.915 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 32.915 lei
- Active imobilizate
- 30.065 lei
- Active circulante
- 136.018 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 16.260 lei
- Casa și conturi la bănci
- 119.758 lei
- Datorii
- 198.798 lei
- Capitaluri
- -32.715 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 34 de contracte atribuite, de la 3 autorități contractante (2023–2024) · valoare însumată de cel mult 244,1 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA28 de atribuiri · cel mult 241,2 mil. lei
- JUDETUL IASI5 atribuiri · cel mult 2,6 mil. lei
- Comuna Lupenio atribuire · cel mult 280 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Contract nr. 1407
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
6.577.443 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
- Contract nr. 1411
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
5.525.397 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
- Contract nr. 1407
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
6.577.443 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
- Contract nr. 1411
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
5.525.397 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
- Contract nr. 1445
Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)
5.694.497 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 45200000-9 · Procedura simplificata
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 19 iunie 2023 și 30 decembrie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3100 · Fabricarea de mobilă (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
- 7414 · Alte activități de design specializat (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
- Stare
- sediu expirat (8 iul → prezent)
- funcțiune (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului