GMA MEDIA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 30 septembrie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- GMA MEDIA S.R.L.
- CUI
- 43117897
- Nr. înmatriculare
- J2020012591400
- EUID
- ROONRC.J2020012591400
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 septembrie 2020
Sediu social
- Adresă
- NORDULUI, nr. 96G, et. 1, ap. 3, CAMERA 2, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.09.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MANOLE LUCIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 15 din 366 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4781, municipiul București, peste 96% dintre firmele clasei. Locul 542 din 132.982 în tot județul, și locul 15.253 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 218.768.220 lei | 3.052.238 lei | 5 | 18.088.793 lei | 15.252.341 lei | 3.106.238 lei |
| 2024 | 215.589.333 lei | 1.449.697 lei | 4 | 32.922.505 lei | 31.418.808 lei | 1.503.697 lei |
| 2023 | 31.853.091 lei | 385.242 lei | 2 | 22.267.384 lei | 21.828.142 lei | 439.242 lei |
| 2022 | 28.032.153 lei | 302.061 lei | 4 | 5.598.938 lei | 5.242.877 lei | 356.061 lei |
| 2021 | 23.909.314 lei | 212.745 lei | 3 | 3.629.475 lei | 3.371.730 lei | 257.745 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 218.768.220 lei
- Venituri totale
- 219.188.441 lei
- Cheltuieli totale
- 215.664.175 lei
- Profit brut
- 3.524.266 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.052.238 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 214.698 lei
- Active circulante
- 17.874.095 lei
- Stocuri
- 7.732.006 lei
- Creanțe
- 5.707.077 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.435.012 lei
- Datorii
- 15.252.341 lei
- Capitaluri
- 3.106.238 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 215.589.333 lei
- Venituri totale
- 215.645.656 lei
- Cheltuieli totale
- 213.940.323 lei
- Profit brut
- 1.705.333 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.449.697 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 266.254 lei
- Active circulante
- 32.656.251 lei
- Stocuri
- 15.719.410 lei
- Creanțe
- 10.661.352 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.275.489 lei
- Datorii
- 31.418.808 lei
- Capitaluri
- 1.503.697 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 31.853.091 lei
- Venituri totale
- 31.872.230 lei
- Cheltuieli totale
- 31.426.987 lei
- Profit brut
- 445.243 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 385.242 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 22.267.384 lei
- Stocuri
- 18.779.338 lei
- Creanțe
- 2.688.465 lei
- Casa și conturi la bănci
- 799.581 lei
- Datorii
- 21.828.142 lei
- Capitaluri
- 439.242 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.032.153 lei
- Venituri totale
- 28.072.047 lei
- Cheltuieli totale
- 27.723.555 lei
- Profit brut
- 348.492 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 302.061 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5.598.938 lei
- Stocuri
- 4.897.274 lei
- Creanțe
- 417.946 lei
- Casa și conturi la bănci
- 283.718 lei
- Datorii
- 5.242.877 lei
- Capitaluri
- 356.061 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 23.909.314 lei
- Venituri totale
- 23.919.133 lei
- Cheltuieli totale
- 23.674.120 lei
- Profit brut
- 245.013 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 212.745 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.629.475 lei
- Stocuri
- 1.310.716 lei
- Creanțe
- 1.319.995 lei
- Casa și conturi la bănci
- 998.764 lei
- Datorii
- 3.371.730 lei
- Capitaluri
- 257.745 lei
- Capital subscris vărsat
- 45.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3524 · Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare (CAEN Rev.3)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.3)
- 4612 · Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4650 · Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN Rev.3)
- 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4673 · Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4681 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN Rev.3)
- 4682 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 4686 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.3)
- 4687 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4761 · Comerț cu amănuntul al cărților (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 4950 · Transporturi prin conducte (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5223 · Activități de servicii anexe transporturilor aeriene (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 6392 · Alte activități de servicii informaționale n.c. a (CAEN Rev.3)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN Rev.3)
- 6630 · Activități de administrare a fondurilor (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.3)
- 7491 · Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.3)
- 7734 · Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă (CAEN Rev.3)
- 7735 · Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport aerian (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8220 · Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) (CAEN Rev.3)
- 8291 · Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9532 · Repararea și întreținerea motocicletelor (CAEN Rev.3)
- 9540 · Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor (CAEN Rev.3)
- 9699 · Alte servicii personale n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Înmatriculare la registrul comerțului