GLOBAL CHEMCO IDEAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 1 iunie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- GLOBAL CHEMCO IDEAL S.R.L.
- CUI
- 24092168
- Nr. înmatriculare
- J2016001455132
- EUID
- ROONRC.J2016001455132
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 1 iunie 2016
Sediu social
- Adresă
- TITUS CERGAU, nr. 1A, birou, parter, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
Contact
- Telefon
- 0240 519 181
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 octombrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 31.05.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- GOGA GHEORGHE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 46 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8129, județul Constanța, peste 91% dintre firmele clasei. Locul 3.595 din 25.866 în tot județul, și locul 9.573 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 18%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.817.461 lei | 819.437 lei | 1 | 1.238.823 lei | 391.493 lei | 847.330 lei |
| 2024 | 2.216.920 lei | 1.261.184 lei | 1 | 1.870.966 lei | 581.888 lei | 1.289.078 lei |
| 2023 | 1.218.469 lei | 621.127 lei | 1 | 864.626 lei | 215.606 lei | 649.020 lei |
| 2022 | 870.575 lei | 364.237 lei | 1 | 608.014 lei | 215.884 lei | 392.130 lei |
| 2021 | 898.146 lei | 435.723 lei | 1 | 502.442 lei | 38.826 lei | 463.616 lei |
| 2020 | 1.038.495 lei | 426.509 lei | 1 | 478.737 lei | 20.298 lei | 458.439 lei |
| 2019 | 288.459 lei | 117.397 lei | 0 | 162.176 lei | 12.849 lei | 149.327 lei |
| 2018 | 234.505 lei | 128.188 lei | 0 | 162.728 lei | 200 lei | 162.528 lei |
| 2017 | 41.183 lei | 22.745 lei | 1 | 57.085 lei | 0 lei | 57.085 lei |
| 2016 | 16.377 lei | 2.505 lei | 1 | 37.693 lei | 848 lei | 36.845 lei |
| 2015 | 7.530 lei | 6.447 lei | — | 38.643 lei | 4.303 lei | 34.340 lei |
| 2014 | 4.150 lei | 2.926 lei | — | 31.970 lei | 4.077 lei | 27.893 lei |
| 2013 | 7.485 lei | 5.471 lei | — | 28.919 lei | 3.952 lei | 24.967 lei |
| 2012 | 2.265 lei | 128 lei | — | 23.223 lei | 3.727 lei | 19.496 lei |
| 2011 | 12.750 lei | 9.363 lei | — | 22.327 lei | 2.959 lei | 19.368 lei |
| 2010 | 5.476 lei | 2.509 lei | — | 19.789 lei | 9.784 lei | 10.005 lei |
| 2009 | 18.420 lei | 5.855 lei | — | 16.015 lei | 8.520 lei | 7.495 lei |
| 2008 | 6.310 lei | 1.440 lei | — | 9.679 lei | 8.039 lei | 1.640 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.817.461 lei
- Venituri totale
- 1.817.468 lei
- Cheltuieli totale
- 845.639 lei
- Profit brut
- 971.829 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 819.437 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.087 lei
- Active circulante
- 1.225.736 lei
- Stocuri
- 311.639 lei
- Creanțe
- 533.158 lei
- Casa și conturi la bănci
- 380.939 lei
- Datorii
- 391.493 lei
- Capitaluri
- 847.330 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.216.920 lei
- Venituri totale
- 2.216.920 lei
- Cheltuieli totale
- 897.286 lei
- Profit brut
- 1.319.634 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.261.184 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.065 lei
- Active circulante
- 1.851.901 lei
- Stocuri
- 390.497 lei
- Creanțe
- 1.500.001 lei
- Casa și conturi la bănci
- -38.597 lei
- Datorii
- 581.888 lei
- Capitaluri
- 1.289.078 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.218.469 lei
- Venituri totale
- 1.218.503 lei
- Cheltuieli totale
- 585.187 lei
- Profit brut
- 633.316 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 621.127 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.042 lei
- Active circulante
- 839.584 lei
- Stocuri
- 176.670 lei
- Creanțe
- 481.427 lei
- Casa și conturi la bănci
- 181.487 lei
- Datorii
- 215.606 lei
- Capitaluri
- 649.020 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 53 de cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 447 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SCOALA GIMNAZIALA NR.30 "GHEORGHE TITEICA" CONSTANTA12 atribuiri · cel mult 265 mii lei
- AUTORITATEA NAVALA ROMANA11 atribuiri · cel mult 64 mii lei
- Liceul Agricol Poarta Alba6 atribuiri · cel mult 52 mii lei
- COMUNA MIRCEA VODAo atribuire · cel mult 20 mii lei
- Primaria Negru Voda4 atribuiri · cel mult 16 mii lei
- Teatrul pentru copii si tineret Constanta „Calutul de mare“6 atribuiri · cel mult 11 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII DE DERATIZARE , DEZINSECTIE SI DEZINFECTIE
15.067,90 lei · AUTORITATEA NAVALA ROMANA · CPV 90923000-3 Servicii de deratizare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de dezinfecție- Grădinița cu Program Normal
774,13 lei · Primaria Negru Voda · CPV 90921000-9 Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de dezinfecție- Grădinița cu Program Normal
774,13 lei · Primaria Negru Voda · CPV 90921000-9 Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
PACHET SERVICII DE DEZISNECTIE SI DEZINFECTIE
1.932 lei · Teatrul pentru copii si tineret Constanta „Calutul de mare“ · CPV 90921000-9 Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de dezinfectie Școala cu clasele I – IV, str. Independenței, nr.15 A
1.058,75 lei · Primaria Negru Voda · CPV 90921000-9 Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Constanța →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 12 februarie 2021 și 3 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.2)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.2)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.2)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN Rev.2)
- 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 8129 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.