GHERMAN ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 24 decembrie 2010.
Identitate
- Denumire legală
- GHERMAN ENERGY S.R.L.
- CUI
- 27853425
- Nr. înmatriculare
- J2010002369131
- EUID
- ROONRC.J2010002369131
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 decembrie 2010
Sediu social
- Adresă
- MIRCEA CEL BĂTRÂN, nr. 132, et. 2, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900612
Contact
- Telefon
- 0722 328 476
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 14 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.12.2010
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GHERMAN ALEX — administrator
- MUNTMARK ANDREI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 21 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4681, județul Constanța, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 605 din 26.023 în tot județul, și locul 4.921 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.058.583 lei | 138.038 lei | 3 | 2.961.934 lei | 2.249.400 lei | 718.887 lei |
| 2024 | 16.020.793 lei | 202.984 lei | 2 | 2.789.828 lei | 2.211.662 lei | 580.849 lei |
| 2023 | 13.178.600 lei | 196.456 lei | 1 | 2.237.536 lei | 1.861.300 lei | 377.864 lei |
| 2022 | 10.725.809 lei | 141.456 lei | 1 | 1.540.447 lei | 1.360.513 lei | 181.408 lei |
| 2021 | 11.976.582 lei | 103.400 lei | — | 573.922 lei | 534.347 lei | 39.952 lei |
| 2020 | 7.201.186 lei | 142.050 lei | — | 675.463 lei | 739.005 lei | -63.448 lei |
| 2019 | 13.163.711 lei | 69.676 lei | 1 | 387.449 lei | 593.175 lei | -205.498 lei |
| 2018 | 523.650 lei | -68.257 lei | 1 | 480.345 lei | 757.561 lei | -275.174 lei |
| 2017 | 655.205 lei | -267.684 lei | 1 | 183.488 lei | 393.386 lei | -207.017 lei |
| 2016 | 2.126.061 lei | -20.680 lei | 1 | 479.708 lei | 424.116 lei | 60.568 lei |
| 2015 | 2.153.542 lei | 12.097 lei | — | 628.987 lei | 555.291 lei | 81.248 lei |
| 2014 | 1.022.018 lei | 21.603 lei | — | 155.313 lei | 86.581 lei | 69.151 lei |
| 2013 | 53.225 lei | -3.589 lei | — | 47.501 lei | 1 lei | 47.548 lei |
| 2012 | 0 lei | 711 lei | — | 51.137 lei | 0 lei | 51.137 lei |
| 2011 | 0 lei | 426 lei | — | 51.079 lei | 653 lei | 50.426 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 15.058.583 lei
- Venituri totale
- 15.089.192 lei
- Cheltuieli totale
- 14.913.719 lei
- Profit brut
- 175.473 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 138.038 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 143.333 lei
- Active circulante
- 2.818.601 lei
- Stocuri
- 138.545 lei
- Creanțe
- 2.528.354 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.281 lei
- Datorii
- 2.249.400 lei
- Capitaluri
- 718.887 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.020.793 lei
- Venituri totale
- 16.074.557 lei
- Cheltuieli totale
- 15.843.130 lei
- Profit brut
- 231.427 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 202.984 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 194.735 lei
- Active circulante
- 2.595.093 lei
- Stocuri
- 129.602 lei
- Creanțe
- 2.366.632 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.553 lei
- Datorii
- 2.211.662 lei
- Capitaluri
- 580.849 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.178.600 lei
- Venituri totale
- 13.237.112 lei
- Cheltuieli totale
- 13.009.739 lei
- Profit brut
- 227.373 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 196.456 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.232 lei
- Active circulante
- 2.198.304 lei
- Stocuri
- 195.899 lei
- Creanțe
- 1.720.650 lei
- Casa și conturi la bănci
- 234.160 lei
- Datorii
- 1.861.300 lei
- Capitaluri
- 377.864 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.725.809 lei
- Venituri totale
- 10.767.681 lei
- Cheltuieli totale
- 10.600.729 lei
- Profit brut
- 166.952 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 141.456 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 51.057 lei
- Active circulante
- 1.489.390 lei
- Stocuri
- 214.428 lei
- Creanțe
- 1.259.643 lei
- Casa și conturi la bănci
- 810 lei
- Datorii
- 1.360.513 lei
- Capitaluri
- 181.408 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.976.582 lei
- Venituri totale
- 11.976.584 lei
- Cheltuieli totale
- 11.863.532 lei
- Profit brut
- 113.052 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 103.400 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 24.695 lei
- Active circulante
- 549.227 lei
- Stocuri
- 84.532 lei
- Creanțe
- 329.992 lei
- Casa și conturi la bănci
- 134.703 lei
- Datorii
- 534.347 lei
- Capitaluri
- 39.952 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.201.186 lei
- Venituri totale
- 7.201.458 lei
- Cheltuieli totale
- 7.059.408 lei
- Profit brut
- 142.050 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 142.050 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.496 lei
- Active circulante
- 662.967 lei
- Stocuri
- 18.390 lei
- Creanțe
- 611.005 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.572 lei
- Datorii
- 739.005 lei
- Capitaluri
- -63.448 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.163.711 lei
- Venituri totale
- 13.169.194 lei
- Cheltuieli totale
- 13.097.042 lei
- Profit brut
- 72.152 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.676 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.377 lei
- Active circulante
- 372.072 lei
- Stocuri
- 370 lei
- Creanțe
- 366.972 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.730 lei
- Datorii
- 593.175 lei
- Capitaluri
- -205.498 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 523.650 lei
- Venituri totale
- 524.561 lei
- Cheltuieli totale
- 587.581 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 63.020 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 68.257 lei
- Active imobilizate
- 26.063 lei
- Active circulante
- 454.282 lei
- Stocuri
- 786 lei
- Creanțe
- 398.917 lei
- Casa și conturi la bănci
- 54.579 lei
- Datorii
- 757.561 lei
- Capitaluri
- -275.174 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 655.205 lei
- Venituri totale
- 675.380 lei
- Cheltuieli totale
- 943.064 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 267.684 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 267.684 lei
- Active imobilizate
- 66.970 lei
- Active circulante
- 116.518 lei
- Stocuri
- 374 lei
- Creanțe
- 107.049 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.095 lei
- Datorii
- 393.386 lei
- Capitaluri
- -207.017 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.100 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.126.061 lei
- Venituri totale
- 2.169.047 lei
- Cheltuieli totale
- 2.187.771 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.724 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 20.680 lei
- Active imobilizate
- 123.874 lei
- Active circulante
- 355.834 lei
- Stocuri
- 483 lei
- Creanțe
- 210.893 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.374 lei
- Datorii
- 424.116 lei
- Capitaluri
- 60.568 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.153.542 lei
- Venituri totale
- 2.156.582 lei
- Cheltuieli totale
- 2.139.362 lei
- Profit brut
- 17.220 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.097 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 165.847 lei
- Active circulante
- 463.140 lei
- Stocuri
- 39.480 lei
- Creanțe
- 339.807 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.853 lei
- Datorii
- 555.291 lei
- Capitaluri
- 81.248 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.022.018 lei
- Venituri totale
- 1.024.636 lei
- Cheltuieli totale
- 998.384 lei
- Profit brut
- 26.252 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.603 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 16.730 lei
- Active circulante
- 138.583 lei
- Stocuri
- 548 lei
- Creanțe
- 24.460 lei
- Casa și conturi la bănci
- 113.575 lei
- Datorii
- 86.581 lei
- Capitaluri
- 69.151 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 53.225 lei
- Venituri totale
- 53.260 lei
- Cheltuieli totale
- 55.251 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.991 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.589 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 47.501 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 123 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.378 lei
- Datorii
- 1 lei
- Capitaluri
- 47.548 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 1.350 lei
- Cheltuieli totale
- 511 lei
- Profit brut
- 839 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 711 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.137 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 102 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.035 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 51.137 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 1.239 lei
- Cheltuieli totale
- 737 lei
- Profit brut
- 502 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 426 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 46 lei
- Active circulante
- 51.033 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 32 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.001 lei
- Datorii
- 653 lei
- Capitaluri
- 50.426 lei
- Capital subscris vărsat
- 50.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 5 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 132 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Electrocentrale Constanta S.A.4 atribuiri · cel mult 94 mii lei
- TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L.o atribuire · cel mult 38 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Carburant auto pe baza de card
5.950 lei · Electrocentrale Constanta S.A. · CPV 09132100-4 Benzina fara plumb (Rev.2)
- Cumpărare directă
Carburant auto pe baza de card
5.015 lei · Electrocentrale Constanta S.A. · CPV 09132100-4 Benzina fara plumb (Rev.2)
- Cumpărare directă
CARBURANT AUTO PE BAZA DE CARD
8.450 lei · Electrocentrale Constanta S.A. · CPV 09132100-4 Benzina fara plumb (Rev.2)
- Cumpărare directă
Carburant auto pe baza de card
37.683 lei · TERMOCENTRALE CONSTANTA S.R.L. · CPV 09130000-9 Petrol si produse distilate (Rev.2)
- Cumpărare directă nr. DA27441058
Carburant auto pe baza de card
74.500 lei · Electrocentrale Constanta S.A. · CPV 09100000-0 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Constanța →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 25 februarie 2021 și 11 martie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4681 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
Înregistrări mai vechi (4)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
- Înregistrare în scopuri de TVA
2010
- Înmatriculare la registrul comerțului