GERNIK GERVAS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Jijila, Comuna Jijila, înmatriculată la 29 iunie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- GERNIK GERVAS S.R.L.
- CUI
- 44506191
- Nr. înmatriculare
- J2021000384363
- EUID
- ROONRC.J2021000384363
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 iunie 2021
Sediu social
- Adresă
- Miorița, nr. 2, Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea
- Localitate
- Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea
- Cod poștal
- 827110
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.06.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GERU VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 12 din 20 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4752, județul Tulcea, peste 45% dintre firmele clasei. Locul 1.599 din 5.346 în tot județul, și locul 2.109 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 548.508 lei | 69.361 lei | 1 | 254.244 lei | 43.064 lei | 211.180 lei |
| 2024 | 478.780 lei | 39.771 lei | 1 | 222.140 lei | 80.321 lei | 141.819 lei |
| 2023 | 539.602 lei | 51.994 lei | 2 | 233.410 lei | 131.362 lei | 102.048 lei |
| 2022 | 333.399 lei | 54.192 lei | 1 | 111.620 lei | 61.567 lei | 50.053 lei |
| 2021 | 51.233 lei | -4.339 lei | — | 51.696 lei | 55.835 lei | -4.139 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 548.508 lei
- Venituri totale
- 548.509 lei
- Cheltuieli totale
- 466.406 lei
- Profit brut
- 82.103 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.361 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.669 lei
- Active circulante
- 210.575 lei
- Stocuri
- 189.886 lei
- Creanțe
- 15.015 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.674 lei
- Datorii
- 43.064 lei
- Capitaluri
- 211.180 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 478.780 lei
- Venituri totale
- 479.395 lei
- Cheltuieli totale
- 433.027 lei
- Profit brut
- 46.368 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.771 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.669 lei
- Active circulante
- 178.471 lei
- Stocuri
- 164.694 lei
- Creanțe
- 8.445 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.332 lei
- Datorii
- 80.321 lei
- Capitaluri
- 141.819 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 539.602 lei
- Venituri totale
- 540.281 lei
- Cheltuieli totale
- 482.884 lei
- Profit brut
- 57.397 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.994 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 38.724 lei
- Active circulante
- 194.686 lei
- Stocuri
- 177.033 lei
- Creanțe
- 12.397 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.256 lei
- Datorii
- 131.362 lei
- Capitaluri
- 102.048 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 333.399 lei
- Venituri totale
- 333.589 lei
- Cheltuieli totale
- 270.457 lei
- Profit brut
- 63.132 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.192 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 758 lei
- Active circulante
- 110.862 lei
- Stocuri
- 98.637 lei
- Creanțe
- 8.906 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.319 lei
- Datorii
- 61.567 lei
- Capitaluri
- 50.053 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 51.233 lei
- Venituri totale
- 51.234 lei
- Cheltuieli totale
- 55.086 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.852 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.339 lei
- Active imobilizate
- 1.199 lei
- Active circulante
- 50.497 lei
- Stocuri
- 40.725 lei
- Creanțe
- 8.736 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.036 lei
- Datorii
- 55.835 lei
- Capitaluri
- -4.139 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului