GERATTIM SERVICE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe, înmatriculată la 17 mai 2018.
Identitate
- Denumire legală
- GERATTIM SERVICE S.R.L.
- CUI
- 39360307
- Nr. înmatriculare
- J14/178/2018
- EUID
- ROONRC.J14/178/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 mai 2018
Sediu social
- Adresă
- FABRICII, bl. 63, sc. C, ap. 1, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
- Localitate
- Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
- Cod poștal
- 520031
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.05.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CZINE LÁSZLÓ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 20 din 40 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Covasna, peste 53% dintre firmele clasei. Locul 2.429 din 4.547 în tot județul, și locul 2.046 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 238.365 lei | 45.016 lei | 1 | 146.174 lei | 18.940 lei | 127.234 lei |
| 2024 | 219.993 lei | 57.150 lei | 1 | 590.457 lei | 8.239 lei | 582.218 lei |
| 2023 | 184.874 lei | 34.453 lei | 1 | 537.960 lei | 12.891 lei | 525.069 lei |
| 2022 | 243.850 lei | 107.952 lei | 1 | 501.540 lei | 10.923 lei | 490.617 lei |
| 2021 | 245.827 lei | 93.461 lei | — | 397.465 lei | 14.800 lei | 382.665 lei |
| 2020 | 192.875 lei | 144.073 lei | — | 351.346 lei | 62.142 lei | 289.204 lei |
| 2019 | 125.392 lei | 125.392 lei | — | 239.924 lei | 4.400 lei | 235.524 lei |
| 2018 | 109.932 lei | 109.932 lei | — | 111.132 lei | 1.000 lei | 110.132 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 238.365 lei
- Venituri totale
- 238.365 lei
- Cheltuieli totale
- 191.013 lei
- Profit brut
- 47.352 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.016 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 41.854 lei
- Active circulante
- 104.320 lei
- Stocuri
- 10.118 lei
- Creanțe
- 24.118 lei
- Casa și conturi la bănci
- 70.084 lei
- Datorii
- 18.940 lei
- Capitaluri
- 127.234 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 219.993 lei
- Venituri totale
- 219.993 lei
- Cheltuieli totale
- 160.885 lei
- Profit brut
- 59.108 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.150 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 58.238 lei
- Active circulante
- 532.219 lei
- Stocuri
- 5.670 lei
- Creanțe
- 22.558 lei
- Casa și conturi la bănci
- 503.991 lei
- Datorii
- 8.239 lei
- Capitaluri
- 582.218 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 184.874 lei
- Venituri totale
- 255.762 lei
- Cheltuieli totale
- 219.134 lei
- Profit brut
- 36.628 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.453 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.109 lei
- Active circulante
- 531.851 lei
- Stocuri
- 62 lei
- Creanțe
- 131 lei
- Casa și conturi la bănci
- 531.658 lei
- Datorii
- 12.891 lei
- Capitaluri
- 525.069 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 243.850 lei
- Venituri totale
- 243.850 lei
- Cheltuieli totale
- 130.192 lei
- Profit brut
- 113.658 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 107.952 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 70.905 lei
- Active circulante
- 430.635 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.298 lei
- Casa și conturi la bănci
- 429.337 lei
- Datorii
- 10.923 lei
- Capitaluri
- 490.617 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 245.827 lei
- Venituri totale
- 245.827 lei
- Cheltuieli totale
- 146.272 lei
- Profit brut
- 99.555 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 93.461 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.108 lei
- Active circulante
- 389.357 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 389.357 lei
- Datorii
- 14.800 lei
- Capitaluri
- 382.665 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 192.875 lei
- Venituri totale
- 192.875 lei
- Cheltuieli totale
- 45.430 lei
- Profit brut
- 147.445 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 144.073 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- -18.034 lei
- Active circulante
- 369.380 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 368.380 lei
- Datorii
- 62.142 lei
- Capitaluri
- 289.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 125.392 lei
- Venituri totale
- 125.392 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 125.392 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 125.392 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 40.047 lei
- Active circulante
- 199.877 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 199.877 lei
- Datorii
- 4.400 lei
- Capitaluri
- 235.524 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 109.932 lei
- Venituri totale
- 109.932 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 109.932 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.932 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.563 lei
- Active circulante
- 104.569 lei
- Stocuri
- 1 lei
- Creanțe
- 37.050 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.518 lei
- Datorii
- 1.000 lei
- Capitaluri
- 110.132 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului