GEOMAR GELU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, înmatriculată la 23 iunie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- GEOMAR GELU S.R.L.
- CUI
- 48379198
- Nr. înmatriculare
- J2023000447512
- EUID
- ROONRC.J2023000447512
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 iunie 2023
Sediu social
- Adresă
- Mărului, nr. 5, Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călărași
- Localitate
- Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călărași
- Cod poștal
- 917025
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.06.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- SOARE GELU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 6 din 72 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Călărași, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 347 din 5.444 în tot județul, și locul 248 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 29%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.822.497 lei | -57.011 lei | 14 | 6.477.326 lei | 3.063.931 lei | 3.413.395 lei |
| 2024 | 6.798.033 lei | 2.862.775 lei | 11 | 5.646.828 lei | 2.543.312 lei | 3.103.516 lei |
| 2023 | 1.858.384 lei | 329.601 lei | 6 | 1.287.537 lei | 957.936 lei | 329.601 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.822.497 lei
- Venituri totale
- 4.896.610 lei
- Cheltuieli totale
- 4.917.856 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 21.246 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 57.011 lei
- Active imobilizate
- 941.364 lei
- Active circulante
- 5.535.962 lei
- Stocuri
- 44.863 lei
- Creanțe
- 505.077 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.986.022 lei
- Datorii
- 3.063.931 lei
- Capitaluri
- 3.413.395 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.798.033 lei
- Venituri totale
- 6.798.117 lei
- Cheltuieli totale
- 3.363.844 lei
- Profit brut
- 3.434.273 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.862.775 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.535.680 lei
- Active circulante
- 4.111.148 lei
- Stocuri
- 450.802 lei
- Creanțe
- 677.832 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.982.514 lei
- Datorii
- 2.543.312 lei
- Capitaluri
- 3.103.516 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 11
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.858.384 lei
- Venituri totale
- 1.858.384 lei
- Cheltuieli totale
- 1.467.491 lei
- Profit brut
- 390.893 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 329.601 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 278.129 lei
- Active circulante
- 1.009.408 lei
- Stocuri
- 43.330 lei
- Creanțe
- 44.826 lei
- Casa și conturi la bănci
- 921.252 lei
- Datorii
- 957.936 lei
- Capitaluri
- 329.601 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 6
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.2)
- 8129 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului