GENCRIS BATERII S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Giurgiu, înmatriculată la 16 aprilie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- GENCRIS BATERII S.R.L.
- CUI
- 40994138
- Nr. înmatriculare
- J52/602/2019
- EUID
- ROONRC.J52/602/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 aprilie 2019
Sediu social
- Adresă
- EPISCOPIEI, nr. 24, CONSTRUCTIA ANEXA C2, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Localitate
- Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Cod poștal
- 80017
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.04.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PANDELEA CRISTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 9 din 42 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4532, județul Giurgiu, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 1.236 din 6.518 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.055.233 lei | 217.219 lei | — | 288.440 lei | 70.981 lei | 217.459 lei |
| 2024 | 1.129.170 lei | 238.543 lei | — | 325.303 lei | 86.520 lei | 238.783 lei |
| 2023 | 967.325 lei | 214.336 lei | — | 254.276 lei | 39.700 lei | 214.576 lei |
| 2022 | 797.348 lei | 188.344 lei | — | 217.317 lei | 28.733 lei | 188.584 lei |
| 2021 | 727.739 lei | 162.135 lei | — | 203.960 lei | 41.585 lei | 162.375 lei |
| 2020 | 547.666 lei | 78.608 lei | — | 87.544 lei | 8.696 lei | 78.848 lei |
| 2019 | 251.873 lei | 23.205 lei | — | 52.673 lei | 29.268 lei | 23.405 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.055.233 lei
- Venituri totale
- 1.070.418 lei
- Cheltuieli totale
- 813.052 lei
- Profit brut
- 257.366 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 217.219 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 288.440 lei
- Stocuri
- 86.082 lei
- Creanțe
- 469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 201.889 lei
- Datorii
- 70.981 lei
- Capitaluri
- 217.459 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.129.170 lei
- Venituri totale
- 1.144.726 lei
- Cheltuieli totale
- 861.824 lei
- Profit brut
- 282.902 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 238.543 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 325.303 lei
- Stocuri
- 88.416 lei
- Creanțe
- 1.001 lei
- Casa și conturi la bănci
- 235.886 lei
- Datorii
- 86.520 lei
- Capitaluri
- 238.783 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 967.325 lei
- Venituri totale
- 983.285 lei
- Cheltuieli totale
- 729.091 lei
- Profit brut
- 254.194 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 214.336 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 254.276 lei
- Stocuri
- 77.742 lei
- Creanțe
- 2.588 lei
- Casa și conturi la bănci
- 173.946 lei
- Datorii
- 39.700 lei
- Capitaluri
- 214.576 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 797.348 lei
- Venituri totale
- 809.738 lei
- Cheltuieli totale
- 597.588 lei
- Profit brut
- 212.150 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 188.344 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 217.317 lei
- Stocuri
- 80.588 lei
- Creanțe
- 573 lei
- Casa și conturi la bănci
- 136.156 lei
- Datorii
- 28.733 lei
- Capitaluri
- 188.584 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 727.739 lei
- Venituri totale
- 744.726 lei
- Cheltuieli totale
- 560.696 lei
- Profit brut
- 184.030 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 162.135 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 203.960 lei
- Stocuri
- 48.208 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 155.752 lei
- Datorii
- 41.585 lei
- Capitaluri
- 162.375 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 547.666 lei
- Venituri totale
- 551.699 lei
- Cheltuieli totale
- 458.587 lei
- Profit brut
- 93.112 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 78.608 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 87.544 lei
- Stocuri
- 43.639 lei
- Creanțe
- 3.170 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.735 lei
- Datorii
- 8.696 lei
- Capitaluri
- 78.848 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 251.873 lei
- Venituri totale
- 251.873 lei
- Cheltuieli totale
- 221.142 lei
- Profit brut
- 30.731 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.205 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 106 lei
- Active circulante
- 52.567 lei
- Stocuri
- 46.837 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 5.730 lei
- Datorii
- 29.268 lei
- Capitaluri
- 23.405 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului