GELARTE RO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, înmatriculată la 22 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- GELARTE RO S.R.L.
- CUI
- 39074828
- Nr. înmatriculare
- J32/404/2018
- EUID
- ROONRC.J32/404/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- MIHAI VITEAZU, nr. 38, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Localitate
- Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Cod poștal
- 557260
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 20 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GAVRILĂ IRINA-SÂNZIANA — administrator
- GAVRILĂ VASILICĂ NELU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 33 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4669, județul Sibiu, peste 82% dintre firmele clasei. Locul 991 din 15.771 în tot județul, și locul 5.623 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.380.315 lei | 886.902 lei | 1 | 5.810.827 lei | 1.510.572 lei | 4.300.517 lei |
| 2024 | 5.091.797 lei | 1.162.832 lei | 1 | 5.149.911 lei | 1.296.527 lei | 3.853.384 lei |
| 2023 | 4.261.842 lei | 946.555 lei | 1 | 3.250.811 lei | 560.373 lei | 2.690.551 lei |
| 2022 | 3.662.673 lei | 1.019.914 lei | 1 | 3.415.149 lei | 1.671.648 lei | 1.743.996 lei |
| 2021 | 1.737.780 lei | 417.671 lei | 1 | 1.396.063 lei | 672.163 lei | 724.082 lei |
| 2020 | 545.543 lei | 137.649 lei | 1 | 1.150.633 lei | 844.265 lei | 306.410 lei |
| 2019 | 1.286.226 lei | 190.733 lei | 1 | 546.802 lei | 378.089 lei | 168.761 lei |
| 2018 | 72.947 lei | -22.172 lei | 1 | 189.390 lei | 211.362 lei | -21.972 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.380.315 lei
- Venituri totale
- 5.588.064 lei
- Cheltuieli totale
- 4.578.399 lei
- Profit brut
- 1.009.665 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 886.902 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 469.679 lei
- Active circulante
- 5.341.148 lei
- Stocuri
- 3.670.700 lei
- Creanțe
- 1.529.349 lei
- Casa și conturi la bănci
- 141.099 lei
- Datorii
- 1.510.572 lei
- Capitaluri
- 4.300.517 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.091.797 lei
- Venituri totale
- 5.162.618 lei
- Cheltuieli totale
- 3.843.953 lei
- Profit brut
- 1.318.665 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.162.832 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 283.829 lei
- Active circulante
- 4.866.082 lei
- Stocuri
- 2.116.521 lei
- Creanțe
- 259.643 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.705 lei
- Datorii
- 1.296.527 lei
- Capitaluri
- 3.853.384 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.261.842 lei
- Venituri totale
- 4.284.076 lei
- Cheltuieli totale
- 3.273.374 lei
- Profit brut
- 1.010.702 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 946.555 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 406.096 lei
- Active circulante
- 2.844.715 lei
- Stocuri
- 1.559.641 lei
- Creanțe
- 630.405 lei
- Casa și conturi la bănci
- 654.669 lei
- Datorii
- 560.373 lei
- Capitaluri
- 2.690.551 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.662.673 lei
- Venituri totale
- 3.666.010 lei
- Cheltuieli totale
- 2.620.556 lei
- Profit brut
- 1.045.454 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.019.914 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.228 lei
- Active circulante
- 3.384.921 lei
- Stocuri
- 1.972.302 lei
- Creanțe
- 408.025 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.004.594 lei
- Datorii
- 1.671.648 lei
- Capitaluri
- 1.743.996 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.737.780 lei
- Venituri totale
- 1.745.300 lei
- Cheltuieli totale
- 1.314.838 lei
- Profit brut
- 430.462 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 417.671 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 44.349 lei
- Active circulante
- 1.351.714 lei
- Stocuri
- 1.095.535 lei
- Creanțe
- 132.491 lei
- Casa și conturi la bănci
- 123.688 lei
- Datorii
- 672.163 lei
- Capitaluri
- 724.082 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 545.543 lei
- Venituri totale
- 554.204 lei
- Cheltuieli totale
- 412.355 lei
- Profit brut
- 141.849 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 137.649 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.738 lei
- Active circulante
- 1.118.895 lei
- Stocuri
- 578.075 lei
- Creanțe
- 4.284 lei
- Casa și conturi la bănci
- 536.536 lei
- Datorii
- 844.265 lei
- Capitaluri
- 306.410 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.286.226 lei
- Venituri totale
- 1.287.338 lei
- Cheltuieli totale
- 1.083.213 lei
- Profit brut
- 204.125 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 190.733 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 45.215 lei
- Active circulante
- 501.587 lei
- Stocuri
- 213.178 lei
- Creanțe
- 148.977 lei
- Casa și conturi la bănci
- 139.432 lei
- Datorii
- 378.089 lei
- Capitaluri
- 168.761 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.947 lei
- Venituri totale
- 73.013 lei
- Cheltuieli totale
- 92.997 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 19.984 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 22.172 lei
- Active imobilizate
- 20.080 lei
- Active circulante
- 169.310 lei
- Stocuri
- 102.764 lei
- Creanțe
- 50.376 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.170 lei
- Datorii
- 211.362 lei
- Capitaluri
- -21.972 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
- 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului