GARDENIA EDUCATION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 31 ianuarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- GARDENIA EDUCATION S.R.L.
- CUI
- 40531915
- Nr. înmatriculare
- J2019000393089
- EUID
- ROONRC.J2019000393089
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 31 ianuarie 2019
Sediu social
- Adresă
- UNIRII, nr. 4, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500123
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 31.01.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- UNGUREANU OVIDIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 227 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9329, județul Brașov, peste 96% dintre firmele clasei. Locul 4.346 din 25.481 în tot județul, și locul 5.453 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.219.253 lei | 342.246 lei | 2 | 1.729.899 lei | 1.166.922 lei | 576.498 lei |
| 2024 | 1.165.895 lei | 334.628 lei | 3 | 857.771 lei | 522.148 lei | 335.641 lei |
| 2023 | 1.351.007 lei | 409.784 lei | 4 | 683.002 lei | 272.223 lei | 410.797 lei |
| 2022 | 1.030.153 lei | 443.305 lei | 3 | 1.008.444 lei | 564.145 lei | 444.317 lei |
| 2021 | 481.999 lei | 144.811 lei | 2 | 343.262 lei | 198.286 lei | 145.011 lei |
| 2020 | 214.434 lei | 26.699 lei | 4 | 39.650 lei | 12.751 lei | 26.899 lei |
| 2019 | 65.583 lei | 30.441 lei | 1 | 33.144 lei | 2.670 lei | 30.641 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.219.253 lei
- Venituri totale
- 1.527.063 lei
- Cheltuieli totale
- 1.122.259 lei
- Profit brut
- 404.804 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 342.246 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.547.956 lei
- Active circulante
- 181.943 lei
- Stocuri
- 50.725 lei
- Creanțe
- 120.771 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.447 lei
- Datorii
- 1.166.922 lei
- Capitaluri
- 576.498 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.165.895 lei
- Venituri totale
- 1.379.080 lei
- Cheltuieli totale
- 1.006.347 lei
- Profit brut
- 372.733 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 334.628 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 343.903 lei
- Active circulante
- 513.868 lei
- Stocuri
- 60.596 lei
- Creanțe
- 47.804 lei
- Casa și conturi la bănci
- 405.468 lei
- Datorii
- 522.148 lei
- Capitaluri
- 335.641 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.351.007 lei
- Venituri totale
- 1.537.442 lei
- Cheltuieli totale
- 1.117.003 lei
- Profit brut
- 420.439 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 409.784 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 451.412 lei
- Active circulante
- 231.590 lei
- Stocuri
- 45.555 lei
- Creanțe
- 23.642 lei
- Casa și conturi la bănci
- 162.393 lei
- Datorii
- 272.223 lei
- Capitaluri
- 410.797 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1032 · Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4932 · Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 5330 · Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5540 · Intermedieri pentru servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 5640 · Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 33 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului