Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

GAMA INSTAL SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 5, înmatriculată la 15 februarie 2002.

Identitate

Denumire legală
GAMA INSTAL SRL
CUI
14450420
Nr. înmatriculare
J2002001065404
EUID
ROONRC.J2002001065404
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
15 februarie 2002

Sediu social

Adresă
Str. Aron Pumnul, nr. 25, București Sectorul 5, București
Localitate
București Sectorul 5, București
Cod poștal
0

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 22 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 mar)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 15.02.2002
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • LEBĂDĂ FLAVIUS-EUGEN-MUGUR — administrator
  • NIŢU GABRIEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
528 mii lei02008: 528 mii lei2009: 461 mii lei2010: 412 mii lei2011: 241 mii lei2012: 303 mii lei2013: 231 mii lei2014: 390 mii lei2015: 320 mii lei2016: 451 mii lei2017: 332 mii lei2018: 255 mii lei2019: 403 mii lei2020: 253 mii lei2021: 299 mii lei2022: 261 mii lei2023: 213 mii lei2024: 301 mii lei2025: 473 mii lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
613 mii lei0-232 mii lei2008: 96 mii lei2009: -136 mii lei2010: -63 mii lei2011: -20 mii lei2012: -52 mii lei2013: -99 mii lei2014: 79 mii lei2015: 70 mii lei2016: 122 mii lei2017: -45 mii lei2018: -232 mii lei2019: -124 mii lei2020: 613 mii lei2021: -63 mii lei2022: -91 mii lei2023: -198 mii lei2024: 82 mii lei2025: 89 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 636 din 1.740 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, municipiul București, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 44.826 din 132.176 în tot județul, și locul 27.547 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 57%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025473.161 lei88.587 lei2212.399 lei271.301 lei-58.902 lei
2024301.330 lei82.122 lei367.033 lei214.522 lei-147.489 lei
2023212.650 lei-198.500 lei4206.934 lei443.077 lei-229.610 lei
2022260.871 lei-90.508 lei4244.094 lei280.476 lei-31.110 lei
2021299.160 lei-62.769 lei5270.362 lei163.191 lei112.087 lei
2020253.219 lei613.303 lei5297.094 lei127.154 lei174.856 lei
2019402.813 lei-123.970 lei6374.959 lei823.171 lei-438.448 lei
2018255.346 lei-231.678 lei2343.907 lei663.571 lei-314.478 lei
2017332.444 lei-44.699 lei2299.139 lei387.297 lei-82.800 lei
2016451.220 lei122.337 lei3232.168 lei276.165 lei-39.081 lei
2015320.493 lei70.178 lei171.537 lei332.956 lei-161.419 lei
2014390.116 lei79.027 lei3179.963 lei411.558 lei-231.595 lei
2013230.950 lei-99.221 lei3175.461 lei486.083 lei-310.622 lei
2012302.504 lei-51.669 lei3158.101 lei369.502 lei-211.401 lei
2011241.104 lei-20.034 lei3145.895 lei305.627 lei-159.732 lei
2010411.825 lei-63.423 lei3226.183 lei365.881 lei-139.698 lei
2009460.748 lei-135.673 lei9358.995 lei435.690 lei-76.275 lei
2008527.527 lei95.689 lei9489.985 lei430.587 lei59.398 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
473.161 lei
Venituri totale
473.164 lei
Cheltuieli totale
374.337 lei
Profit brut
98.827 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
88.587 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.381 lei
Active circulante
208.018 lei
Stocuri
Creanțe
13.597 lei
Casa și conturi la bănci
44.421 lei
Datorii
271.301 lei
Capitaluri
-58.902 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
301.330 lei
Venituri totale
552.872 lei
Cheltuieli totale
459.559 lei
Profit brut
93.313 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
82.122 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
6.204 lei
Active circulante
60.829 lei
Stocuri
Creanțe
13.790 lei
Casa și conturi la bănci
47.039 lei
Datorii
214.522 lei
Capitaluri
-147.489 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
212.650 lei
Venituri totale
212.650 lei
Cheltuieli totale
409.020 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
196.370 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
198.500 lei
Active imobilizate
107.149 lei
Active circulante
99.785 lei
Stocuri
Creanțe
45.770 lei
Casa și conturi la bănci
54.015 lei
Datorii
443.077 lei
Capitaluri
-229.610 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 41 de cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 363 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Centrala termica Romstal EcoHeat 500 115K + accesorii montaj + instalare

    214.700 lei · GRADINITA NR. 138 · CPV 45331100-7 Lucrari de instalare de echipamente de incalzire centrala (Rev.2)

  2. Cumpărare directă3 loturi

    Verificare metrologica supapa de siguranta

    1.500 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR. 24 · CPV 50531200-8 Servicii de intretinere a aparatelor cu gaz (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Interventie/Verificare/Reglare/Reparare centrale termice

    1.000 lei · GRADINITA NR. 138 · CPV 50531200-8 Servicii de intretinere a aparatelor cu gaz (Rev.2)

  4. Cumpărare directă2 loturi

    ISCIR -Admiterea functionarii/ Verificare tehnica in utilizare centrale termice cu P=60 - 100 kW

    3.000 lei · GRADINITA NR. 138 · CPV 71630000-3 Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

  5. Cumpărare directă4 loturi

    ISCIR -Admiterea functionarii/ Verificare tehnica in utilizare centrale termice cu P=100-300 kW

    5.000 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR. 24 · CPV 71630000-3 Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din București

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 ianuarie 2021 și 23 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 25 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑