GALEX & ALEX COLLECTION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Negreni, Oraș Scornicești, înmatriculată la 11 iulie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- GALEX & ALEX COLLECTION S.R.L.
- CUI
- 39607149
- Nr. înmatriculare
- J28/624/2018
- EUID
- ROONRC.J28/624/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 iulie 2018
Sediu social
- Adresă
- COMPLEXULUI, nr. 60-62, Sat Negreni, Oraș Scornicești, Olt
- Localitate
- Sat Negreni, Oraș Scornicești, Olt
- Cod poștal
- 235609
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.07.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GEORGESCU BOGDAN-ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 69 din 81 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1413, județul Olt, peste 16% dintre firmele clasei. Locul 7.511 din 8.210 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 875%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.750 lei | -3.553 lei | — | 35.872 lei | 52.669 lei | -16.797 lei |
| 2024 | 1.000 lei | 652 lei | — | 39.585 lei | 52.829 lei | -13.244 lei |
| 2023 | 3.720 lei | 2.880 lei | — | 44.658 lei | 58.555 lei | -13.897 lei |
| 2022 | 3.540 lei | 3.840 lei | — | 41.229 lei | 58.006 lei | -16.777 lei |
| 2021 | 6.430 lei | 1.015 lei | — | 37.362 lei | 57.980 lei | -20.618 lei |
| 2020 | 11.160 lei | 7.814 lei | — | 51.436 lei | 73.068 lei | -21.632 lei |
| 2019 | 103.310 lei | -22.254 lei | 4 | 46.066 lei | 75.512 lei | -29.446 lei |
| 2018 | 45.275 lei | -7.392 lei | 5 | 36.835 lei | 44.027 lei | -7.192 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 9.750 lei
- Venituri totale
- 8.490 lei
- Cheltuieli totale
- 12.043 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.553 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.553 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 35.872 lei
- Stocuri
- 15.642 lei
- Creanțe
- 766 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.464 lei
- Datorii
- 52.669 lei
- Capitaluri
- -16.797 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.000 lei
- Venituri totale
- 1.000 lei
- Cheltuieli totale
- 188 lei
- Profit brut
- 812 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 652 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.585 lei
- Stocuri
- 28.945 lei
- Creanțe
- 446 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.194 lei
- Datorii
- 52.829 lei
- Capitaluri
- -13.244 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.720 lei
- Venituri totale
- 3.720 lei
- Cheltuieli totale
- 291 lei
- Profit brut
- 3.429 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.880 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 44.658 lei
- Stocuri
- 28.945 lei
- Creanțe
- 5.676 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.037 lei
- Datorii
- 58.555 lei
- Capitaluri
- -13.897 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.540 lei
- Venituri totale
- 4.800 lei
- Cheltuieli totale
- 854 lei
- Profit brut
- 3.946 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.840 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.229 lei
- Stocuri
- 29.236 lei
- Creanțe
- 5.676 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.317 lei
- Datorii
- 58.006 lei
- Capitaluri
- -16.777 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.430 lei
- Venituri totale
- 6.430 lei
- Cheltuieli totale
- 5.222 lei
- Profit brut
- 1.208 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.015 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 37.362 lei
- Stocuri
- 28.830 lei
- Creanțe
- 3.876 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.656 lei
- Datorii
- 57.980 lei
- Capitaluri
- -20.618 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.160 lei
- Venituri totale
- 11.160 lei
- Cheltuieli totale
- 3.028 lei
- Profit brut
- 8.132 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.814 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.436 lei
- Stocuri
- 27.776 lei
- Creanțe
- 10.586 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.074 lei
- Datorii
- 73.068 lei
- Capitaluri
- -21.632 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 103.310 lei
- Venituri totale
- 102.750 lei
- Cheltuieli totale
- 123.563 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.813 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 22.254 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 46.066 lei
- Stocuri
- 30.789 lei
- Creanțe
- 13.506 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.771 lei
- Datorii
- 75.512 lei
- Capitaluri
- -29.446 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 45.275 lei
- Venituri totale
- 45.835 lei
- Cheltuieli totale
- 52.774 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.939 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 7.392 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 36.835 lei
- Stocuri
- 27.626 lei
- Creanțe
- 8.560 lei
- Casa și conturi la bănci
- 649 lei
- Datorii
- 44.027 lei
- Capitaluri
- -7.192 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Activități autorizate (CAEN)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului