FRESCA ITALIA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 25 februarie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- FRESCA ITALIA S.R.L.
- CUI
- 42312725
- Nr. înmatriculare
- J2020002681409
- EUID
- ROONRC.J2020002681409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 februarie 2020
Sediu social
- Adresă
- LT. SCARLAT MAREȘ, nr. 14, ap. 8, MANSARDA, CAMERA 2, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 31875
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 4 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.02.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- AMARIȚEI ALEXANDRU-IONUȚ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 183 din 769 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5611, municipiul București, peste 76% dintre firmele clasei. Locul 12.107 din 132.982 în tot județul, și locul 4.571 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.119.440 lei | 288.954 lei | 22 | 625.047 lei | 279.826 lei | 345.221 lei |
| 2024 | 4.269.170 lei | 440.471 lei | 23 | 789.338 lei | 348.627 lei | 440.711 lei |
| 2023 | 4.668.637 lei | 625.613 lei | 24 | 894.948 lei | 267.746 lei | 627.202 lei |
| 2022 | 3.714.517 lei | 597.475 lei | 18 | 867.954 lei | 265.363 lei | 602.591 lei |
| 2021 | 2.722.558 lei | 634.876 lei | 15 | 754.506 lei | 119.390 lei | 635.116 lei |
| 2020 | 1.440.832 lei | 429.030 lei | 9 | 500.417 lei | 71.187 lei | 429.230 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.119.440 lei
- Venituri totale
- 4.119.458 lei
- Cheltuieli totale
- 3.766.147 lei
- Profit brut
- 353.311 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 288.954 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 241.814 lei
- Active circulante
- 383.233 lei
- Stocuri
- 94.752 lei
- Creanțe
- 179.169 lei
- Casa și conturi la bănci
- 109.312 lei
- Datorii
- 279.826 lei
- Capitaluri
- 345.221 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 22
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.269.170 lei
- Venituri totale
- 4.378.722 lei
- Cheltuieli totale
- 3.833.041 lei
- Profit brut
- 545.681 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 440.471 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 221.467 lei
- Active circulante
- 567.871 lei
- Stocuri
- 87.882 lei
- Creanțe
- 364.900 lei
- Casa și conturi la bănci
- 115.089 lei
- Datorii
- 348.627 lei
- Capitaluri
- 440.711 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 23
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.668.637 lei
- Venituri totale
- 4.668.670 lei
- Cheltuieli totale
- 3.997.925 lei
- Profit brut
- 670.745 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 625.613 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 155.151 lei
- Active circulante
- 739.797 lei
- Stocuri
- 76.138 lei
- Creanțe
- 554.829 lei
- Casa și conturi la bănci
- 108.830 lei
- Datorii
- 267.746 lei
- Capitaluri
- 627.202 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.714.517 lei
- Venituri totale
- 3.714.521 lei
- Cheltuieli totale
- 3.085.125 lei
- Profit brut
- 629.396 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 597.475 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 157.741 lei
- Active circulante
- 710.213 lei
- Stocuri
- 82.700 lei
- Creanțe
- 329.784 lei
- Casa și conturi la bănci
- 297.729 lei
- Datorii
- 265.363 lei
- Capitaluri
- 602.591 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.722.558 lei
- Venituri totale
- 2.722.561 lei
- Cheltuieli totale
- 2.060.525 lei
- Profit brut
- 662.036 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 634.876 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.639 lei
- Active circulante
- 747.867 lei
- Stocuri
- 67.160 lei
- Creanțe
- 330.045 lei
- Casa și conturi la bănci
- 350.662 lei
- Datorii
- 119.390 lei
- Capitaluri
- 635.116 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.440.832 lei
- Venituri totale
- 1.456.085 lei
- Cheltuieli totale
- 1.013.598 lei
- Profit brut
- 442.487 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 429.030 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 500.417 lei
- Stocuri
- 48.686 lei
- Creanțe
- 257.009 lei
- Casa și conturi la bănci
- 194.722 lei
- Datorii
- 71.187 lei
- Capitaluri
- 429.230 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
Activități autorizate (CAEN)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului