FOTO DREAM UNIVERSAL SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Mioveni, înmatriculată la 5 iunie 2009.
Identitate
- Denumire legală
- FOTO DREAM UNIVERSAL SRL
- CUI
- 25643834
- Nr. înmatriculare
- J2009000702037
- EUID
- ROONRC.J2009000702037
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 iunie 2009
Sediu social
- Adresă
- DACIA, bl. D1, sc. 5, et. 2, ap. 7, Camera 1, Oraș Mioveni, Argeș
- Localitate
- Oraș Mioveni, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.06.2009
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- POPESCU ADRIAN-VASILE — administrator
- POPESCU FLORENTINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 12 din 154 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7420, județul Argeș, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 9.358 din 20.151 în tot județul, și locul 5.191 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 271.501 lei | 2.867 lei | 2 | 97.506 lei | 23.208 lei | 74.298 lei |
| 2024 | 267.003 lei | 4.228 lei | 2 | 93.150 lei | 21.799 lei | 71.351 lei |
| 2023 | 241.895 lei | 8.368 lei | 2 | 86.108 lei | 18.985 lei | 67.123 lei |
| 2022 | 222.097 lei | 8.612 lei | 2 | 77.121 lei | 18.366 lei | 58.755 lei |
| 2021 | 201.248 lei | 12.955 lei | 2 | 67.125 lei | 16.981 lei | 50.144 lei |
| 2020 | 179.004 lei | 22.018 lei | 2 | 57.997 lei | 20.808 lei | 37.189 lei |
| 2019 | 222.100 lei | 31.822 lei | 3 | 63.380 lei | 27.157 lei | 36.223 lei |
| 2018 | 207.393 lei | 9.486 lei | 3 | 57.902 lei | 53.501 lei | 4.401 lei |
| 2017 | 185.059 lei | 3.173 lei | 3 | 66.100 lei | 71.185 lei | -5.085 lei |
| 2016 | 216.473 lei | -8.588 lei | 57 | 60.947 lei | 69.205 lei | -8.258 lei |
| 2015 | 155.324 lei | 1.502 lei | 3 | 48.066 lei | 35.922 lei | 12.144 lei |
| 2014 | 143.586 lei | 3.417 lei | 5 | 24.084 lei | 13.533 lei | 10.551 lei |
| 2013 | 145.886 lei | 1.483 lei | 5 | 27.392 lei | 20.257 lei | 7.135 lei |
| 2012 | 128.732 lei | 1.945 lei | 5 | 31.086 lei | 25.454 lei | 5.632 lei |
| 2011 | 115.629 lei | 1.663 lei | 5 | 29.295 lei | 25.608 lei | 3.687 lei |
| 2010 | 112.516 lei | 1.079 lei | 3 | 16.763 lei | 14.739 lei | 2.024 lei |
| 2009 | 53.734 lei | 745 lei | 4 | 34.284 lei | 33.339 lei | 945 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 271.501 lei
- Venituri totale
- 283.893 lei
- Cheltuieli totale
- 278.303 lei
- Profit brut
- 5.590 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.867 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 446 lei
- Active circulante
- 97.060 lei
- Stocuri
- 60.054 lei
- Creanțe
- 5.381 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.625 lei
- Datorii
- 23.208 lei
- Capitaluri
- 74.298 lei
- Capital subscris vărsat
- 330 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 267.003 lei
- Venituri totale
- 280.481 lei
- Cheltuieli totale
- 273.576 lei
- Profit brut
- 6.905 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.228 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.114 lei
- Active circulante
- 92.036 lei
- Stocuri
- 57.729 lei
- Creanțe
- 4.264 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.043 lei
- Datorii
- 21.799 lei
- Capitaluri
- 71.351 lei
- Capital subscris vărsat
- 330 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 241.895 lei
- Venituri totale
- 258.258 lei
- Cheltuieli totale
- 247.471 lei
- Profit brut
- 10.787 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.368 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.782 lei
- Active circulante
- 84.326 lei
- Stocuri
- 61.579 lei
- Creanțe
- 4.294 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.453 lei
- Datorii
- 18.985 lei
- Capitaluri
- 67.123 lei
- Capital subscris vărsat
- 330 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1330 · Finisarea materialelor textile (CAEN Rev.2)
- 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN Rev.2)
- 1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1411 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele (CAEN Rev.2)
- 1412 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)
- 1414 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.2)
- 1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1439 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN Rev.2)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1813 · Servicii pregătitoare pentru pretipărire (CAEN Rev.2)
- 1814 · Legătorie și servicii conexe (CAEN Rev.2)
- 1820 · Reproducerea înregistrărilor (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4743 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 6190 · Alte activități de telecomunicații (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 29 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.