Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiuneInactivă fiscal

FORMA CON AG S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 16 decembrie 2019.

Identitate

Denumire legală
FORMA CON AG S.R.L.
CUI
42026332
Nr. înmatriculare
J2019017215406
EUID
ROONRC.J2019017215406
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
16 decembrie 2019

Sediu social

Adresă
IANCULUI, nr. 39, bl. 103A, sc. A, et. PARTER, ap. 2, CAMERA 8, București Sectorul 2, București
Localitate
București Sectorul 2, București
Cod poștal
21718

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu (până la 26 feb)
Inactiv fiscal
da (din 26 feb)
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 16.12.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • HURMUZ DAVID-DENIS — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,3 mil. lei02019: 38 mii lei2020: 254 mii lei2021: 1,3 mil. lei2022: 1,3 mil. lei2023: 860 mii lei2024: 372 mii lei2025: 772 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
595 mii lei0-328 mii lei2019: 35 mii lei2020: -120 mii lei2021: 595 mii lei2022: 346 mii lei2023: 99 mii lei2024: -328 mii lei2025: 206 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 964 din 2.591 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, municipiul București, peste 63% dintre firmele clasei. Locul 34.428 din 132.982 în tot județul, și locul 27.628 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 107%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025772.087 lei206.209 lei22.240.216 lei1.733.055 lei507.161 lei
2024372.218 lei-328.003 lei21.345.757 lei1.044.806 lei300.951 lei
2023860.442 lei99.360 lei21.360.786 lei731.832 lei628.954 lei
20221.264.203 lei345.649 lei11.823.687 lei967.992 lei855.695 lei
20211.342.809 lei594.799 lei41.034.356 lei524.310 lei510.046 lei
2020253.869 lei-119.730 lei5553.777 lei638.529 lei-84.752 lei
201938.000 lei34.778 lei38.215 lei3.237 lei34.978 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
772.087 lei
Venituri totale
772.087 lei
Cheltuieli totale
543.873 lei
Profit brut
228.214 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
206.209 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
80.439 lei
Active circulante
2.159.777 lei
Stocuri
719.843 lei
Creanțe
606.203 lei
Casa și conturi la bănci
833.731 lei
Datorii
1.733.055 lei
Capitaluri
507.161 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
372.218 lei
Venituri totale
372.552 lei
Cheltuieli totale
690.840 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
318.288 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
328.003 lei
Active imobilizate
100.187 lei
Active circulante
1.245.570 lei
Stocuri
745.053 lei
Creanțe
466.201 lei
Casa și conturi la bănci
34.316 lei
Datorii
1.044.806 lei
Capitaluri
300.951 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
860.442 lei
Venituri totale
863.628 lei
Cheltuieli totale
756.524 lei
Profit brut
107.104 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
99.360 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
150.280 lei
Active circulante
1.210.506 lei
Stocuri
719.843 lei
Creanțe
450.816 lei
Casa și conturi la bănci
39.847 lei
Datorii
731.832 lei
Capitaluri
628.954 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.264.203 lei
Venituri totale
1.265.202 lei
Cheltuieli totale
909.464 lei
Profit brut
355.738 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
345.649 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
200.373 lei
Active circulante
1.623.314 lei
Stocuri
716.175 lei
Creanțe
195.389 lei
Casa și conturi la bănci
711.750 lei
Datorii
967.992 lei
Capitaluri
855.695 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.342.809 lei
Venituri totale
1.342.809 lei
Cheltuieli totale
736.193 lei
Profit brut
606.616 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
594.799 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.034.356 lei
Stocuri
649.273 lei
Creanțe
229.993 lei
Casa și conturi la bănci
155.090 lei
Datorii
524.310 lei
Capitaluri
510.046 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
253.869 lei
Venituri totale
253.869 lei
Cheltuieli totale
370.940 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
117.071 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
119.730 lei
Active imobilizate
Active circulante
553.777 lei
Stocuri
228.363 lei
Creanțe
57.140 lei
Casa și conturi la bănci
268.274 lei
Datorii
638.529 lei
Capitaluri
-84.752 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
38.000 lei
Venituri totale
38.000 lei
Cheltuieli totale
2.082 lei
Profit brut
35.918 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
34.778 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
38.215 lei
Stocuri
Creanțe
38.000 lei
Casa și conturi la bănci
215 lei
Datorii
3.237 lei
Capitaluri
34.978 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Contracte publice

  • 2 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2022) · valoare însumată de cel mult 76 mii lei
  • 52 de contracte atribuite, de la 3 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 148,4 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Contract nr. 10981

    Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

    159.006 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 45453000-7 · Procedura simplificata

  2. Contract nr. 10966

    Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

    157.541 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 45453000-7 · Procedura simplificata

  3. Contract nr. 10968

    Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

    345.510 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 45453000-7 · Procedura simplificata

  4. Contract nr. 10973

    Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

    164.489 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 45453000-7 · Procedura simplificata

  5. Contract nr. 9085

    Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

    466.084 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 45453000-7 · Procedura simplificata

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 2 decembrie 2021 și 19 august 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
    • Declarată inactivă fiscal de ANAF
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului