FLORALCALM S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 21 august 2020.
Identitate
- Denumire legală
- FLORALCALM S.R.L.
- CUI
- 42950049
- Nr. înmatriculare
- J2020002321354
- EUID
- ROONRC.J2020002321354
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 august 2020
Sediu social
- Adresă
- MIHAIL SADOVEANU, nr. 7, et. 1, ap. 3, CAMERA 1, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
Contact
- Telefon
- 0723 936 990
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 8 octombrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 07.07.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PINTEA FLORINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 25 din 29 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8220, județul Timiș, peste 17% dintre firmele clasei. Locul 29.183 din 31.251 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 83%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.255 lei | -3.481 lei | — | 2.522 lei | 570 lei | 1.952 lei |
| 2024 | 30.453 lei | 19.788 lei | — | 21.029 lei | 1.000 lei | 20.029 lei |
| 2023 | 21.149 lei | 8.346 lei | — | 9.446 lei | 1.910 lei | 7.536 lei |
| 2022 | 3.919 lei | -3.725 lei | — | 205 lei | 1.015 lei | -810 lei |
| 2021 | 6.773 lei | 1.892 lei | — | 3.930 lei | 1.015 lei | 2.915 lei |
| 2020 | 11.100 lei | 8.823 lei | — | 18.464 lei | 9.441 lei | 9.023 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.255 lei
- Venituri totale
- 5.256 lei
- Cheltuieli totale
- 8.737 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.481 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.481 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.522 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 475 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.047 lei
- Datorii
- 570 lei
- Capitaluri
- 1.952 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 30.453 lei
- Venituri totale
- 30.457 lei
- Cheltuieli totale
- 7.209 lei
- Profit brut
- 23.248 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.788 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 21.029 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.071 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.958 lei
- Datorii
- 1.000 lei
- Capitaluri
- 20.029 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 21.149 lei
- Venituri totale
- 21.171 lei
- Cheltuieli totale
- 11.274 lei
- Profit brut
- 9.897 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.346 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 9.446 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.946 lei
- Datorii
- 1.910 lei
- Capitaluri
- 7.536 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7810 · Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8220 · Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
- Stare
- funcțiune (cel puțin din 8 decembrie 2020 → 4 mai 2021)
- întrerupere temporară de activitate (4 mai 2021 → 10 septembrie 2021)
- funcțiune (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Stare la registrul comerțului: întrerupere temporară de activitate
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului