FIV ALEVIO TRANSPORTER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, înmatriculată la 6 august 2019.
Identitate
- Denumire legală
- FIV ALEVIO TRANSPORTER S.R.L.
- CUI
- 41488260
- Nr. înmatriculare
- J29/2547/2019
- EUID
- ROONRC.J29/2547/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 august 2019
Sediu social
- Adresă
- FILIPEȘTII DE PĂDURE, nr. 715, Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
- Localitate
- Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
- Cod poștal
- 107245
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 20 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.08.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FRUNZĂ ALEXANDRA-GEORGIANA — administrator
- FRUNZĂ VIOREL-ION — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 487 din 1.223 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Prahova, peste 60% dintre firmele clasei. Locul 6.813 din 21.767 în tot județul, și locul 5.449 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 494.402 lei | -32.289 lei | 2 | 120.022 lei | 134.665 lei | -13.985 lei |
| 2024 | 501.207 lei | 79.049 lei | 1 | 123.318 lei | 67.241 lei | 56.347 lei |
| 2023 | 327.752 lei | -24.349 lei | 1 | 37.741 lei | 60.832 lei | -22.701 lei |
| 2022 | 499.060 lei | -15.784 lei | 2 | 92.975 lei | 64.486 lei | 29.210 lei |
| 2021 | 353.364 lei | 81.318 lei | 1 | 107.968 lei | 26.182 lei | 82.150 lei |
| 2020 | 159.976 lei | 23.222 lei | 1 | 34.863 lei | 11.442 lei | 23.568 lei |
| 2019 | 77.590 lei | 33.620 lei | 1 | 53.369 lei | 19.993 lei | 33.820 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 494.402 lei
- Venituri totale
- 494.464 lei
- Cheltuieli totale
- 515.059 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.595 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 32.289 lei
- Active imobilizate
- 22.779 lei
- Active circulante
- 97.243 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 30.900 lei
- Casa și conturi la bănci
- 66.343 lei
- Datorii
- 134.665 lei
- Capitaluri
- -13.985 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 501.207 lei
- Venituri totale
- 501.210 lei
- Cheltuieli totale
- 411.555 lei
- Profit brut
- 89.655 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 79.049 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 28.241 lei
- Active circulante
- 95.077 lei
- Stocuri
- 2.413 lei
- Creanțe
- 59.722 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.942 lei
- Datorii
- 67.241 lei
- Capitaluri
- 56.347 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 327.752 lei
- Venituri totale
- 331.955 lei
- Cheltuieli totale
- 352.984 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 21.029 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 24.349 lei
- Active imobilizate
- 594 lei
- Active circulante
- 37.147 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.919 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.228 lei
- Datorii
- 60.832 lei
- Capitaluri
- -22.701 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului