Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

FINEANȚU VETERINARY SERVICES S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Pogara de Sus, Comuna Cornereva, înmatriculată la 8 octombrie 2018.

Identitate

Denumire legală
FINEANȚU VETERINARY SERVICES S.R.L.
CUI
39970844
Nr. înmatriculare
J2018000572111
EUID
ROONRC.J2018000572111
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
8 octombrie 2018

Sediu social

Adresă
POGARA DE SUS, nr. 433, Sat Pogara de Sus, Comuna Cornereva, Caraș-Severin
Localitate
Sat Pogara de Sus, Comuna Cornereva, Caraș-Severin
Cod poștal
327139

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 08.10.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • CERNESCU NISTOR — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
599 mii lei02018: fără date2019: 106 mii lei2020: 179 mii lei2021: 288 mii lei2022: 321 mii lei2023: 380 mii lei2024: 409 mii lei2025: 599 mii lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
72 mii lei0-61 mii lei2018: -6 mii lei2019: -61 mii lei2020: 7 mii lei2021: 72 mii lei2022: 31 mii lei2023: 17 mii lei2024: 3 mii lei2025: 8 mii lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 13 din 44 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7500, județul Caraș-Severin, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 1.331 din 5.022 în tot județul, și locul 797 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 46%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025598.696 lei7.886 lei4365.212 lei321.684 lei43.528 lei
2024408.789 lei3.102 lei3365.223 lei302.914 lei62.309 lei
2023380.211 lei16.531 lei5402.126 lei342.919 lei59.207 lei
2022320.717 lei31.089 lei573.212 lei30.537 lei42.675 lei
2021288.060 lei71.731 lei484.330 lei72.743 lei11.587 lei
2020178.928 lei6.676 lei477.446 lei137.590 lei-60.144 lei
2019106.470 lei-61.082 lei439.824 lei106.644 lei-66.820 lei
2018-6.138 lei215.198 lei20.936 lei-5.738 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
598.696 lei
Venituri totale
598.744 lei
Cheltuieli totale
575.610 lei
Profit brut
23.134 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
7.886 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
126.977 lei
Active circulante
238.235 lei
Stocuri
48.908 lei
Creanțe
49.009 lei
Casa și conturi la bănci
140.318 lei
Datorii
321.684 lei
Capitaluri
43.528 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
4

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
408.789 lei
Venituri totale
437.041 lei
Cheltuieli totale
426.516 lei
Profit brut
10.525 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.102 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
192.863 lei
Active circulante
172.360 lei
Stocuri
69.406 lei
Creanțe
63.745 lei
Casa și conturi la bănci
39.209 lei
Datorii
302.914 lei
Capitaluri
62.309 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
3

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
380.211 lei
Venituri totale
465.805 lei
Cheltuieli totale
445.314 lei
Profit brut
20.491 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
16.531 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
262.435 lei
Active circulante
139.691 lei
Stocuri
23.614 lei
Creanțe
86.760 lei
Casa și conturi la bănci
29.317 lei
Datorii
342.919 lei
Capitaluri
59.207 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
5

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
320.717 lei
Venituri totale
320.732 lei
Cheltuieli totale
286.917 lei
Profit brut
33.815 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
31.089 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.184 lei
Active circulante
69.028 lei
Stocuri
20.708 lei
Creanțe
17.659 lei
Casa și conturi la bănci
30.661 lei
Datorii
30.537 lei
Capitaluri
42.675 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
5

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
288.060 lei
Venituri totale
288.089 lei
Cheltuieli totale
213.899 lei
Profit brut
74.190 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
71.731 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.957 lei
Active circulante
79.373 lei
Stocuri
18.251 lei
Creanțe
32.141 lei
Casa și conturi la bănci
28.981 lei
Datorii
72.743 lei
Capitaluri
11.587 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
4

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
178.928 lei
Venituri totale
178.936 lei
Cheltuieli totale
171.127 lei
Profit brut
7.809 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
6.676 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.915 lei
Active circulante
75.531 lei
Stocuri
27.143 lei
Creanțe
18.127 lei
Casa și conturi la bănci
30.261 lei
Datorii
137.590 lei
Capitaluri
-60.144 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
4

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
106.470 lei
Venituri totale
107.196 lei
Cheltuieli totale
167.206 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
60.010 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
61.082 lei
Active imobilizate
2.872 lei
Active circulante
36.952 lei
Stocuri
16.926 lei
Creanțe
9.413 lei
Casa și conturi la bănci
10.613 lei
Datorii
106.644 lei
Capitaluri
-66.820 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
4

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
0 lei
Cheltuieli totale
6.138 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
6.138 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
6.138 lei
Active imobilizate
3.829 lei
Active circulante
11.369 lei
Stocuri
10.979 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
390 lei
Datorii
20.936 lei
Capitaluri
-5.738 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
2

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înmatriculare la registrul comerțului