FINANTESCU CONSULTING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 27 decembrie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- FINANTESCU CONSULTING S.R.L.
- CUI
- 45408299
- Nr. înmatriculare
- J40/22644/2021
- EUID
- ROONRC.J40/22644/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 decembrie 2021
Sediu social
- Adresă
- CONSTANTIN MOISE, nr. 5D, bl. 1, sc. 3, et. 6, ap. 366, București Sectorul 6, București
- Localitate
- București Sectorul 6, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.12.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHIRCULESCU FLAVIUS-ANDREI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2.870 din 3.713 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, municipiul București, peste 23% dintre firmele clasei. Locul 111.658 din 132.982 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 65%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33.500 lei | 21.744 lei | — | 32.423 lei | 10.389 lei | 22.034 lei |
| 2024 | 94.915 lei | 56.599 lei | — | 90.256 lei | 33.367 lei | 56.889 lei |
| 2023 | 238.151 lei | 87.047 lei | 1 | 112.128 lei | 24.841 lei | 87.337 lei |
| 2022 | 745.254 lei | 714.780 lei | — | 776.821 lei | 62.429 lei | 714.392 lei |
| 2021 | — | -588 lei | 0 | 322 lei | 710 lei | -388 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 33.500 lei
- Venituri totale
- 33.805 lei
- Cheltuieli totale
- 7.987 lei
- Profit brut
- 25.818 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.744 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 420 lei
- Active circulante
- 32.003 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 31.213 lei
- Casa și conturi la bănci
- 790 lei
- Datorii
- 10.389 lei
- Capitaluri
- 22.034 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 94.915 lei
- Venituri totale
- 94.917 lei
- Cheltuieli totale
- 27.783 lei
- Profit brut
- 67.134 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.599 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.479 lei
- Active circulante
- 87.777 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 58.415 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.362 lei
- Datorii
- 33.367 lei
- Capitaluri
- 56.889 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 238.151 lei
- Venituri totale
- 238.172 lei
- Cheltuieli totale
- 136.404 lei
- Profit brut
- 101.768 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 87.047 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.672 lei
- Active circulante
- 106.456 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 106.279 lei
- Casa și conturi la bănci
- 177 lei
- Datorii
- 24.841 lei
- Capitaluri
- 87.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 745.254 lei
- Venituri totale
- 745.254 lei
- Cheltuieli totale
- 11.192 lei
- Profit brut
- 734.062 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 714.780 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 776.821 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 756.898 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.923 lei
- Datorii
- 62.429 lei
- Capitaluri
- 714.392 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 588 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 588 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 588 lei
- Active imobilizate
- 122 lei
- Active circulante
- 200 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 200 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 710 lei
- Capitaluri
- -388 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- 6 cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2023) · valoare însumată de cel mult 235 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA CURTISOARAo atribuire · cel mult 50 mii lei
- COMUNA VOINEASAo atribuire · cel mult 50 mii lei
- ORASUL BAIA DE ARIESo atribuire · cel mult 35 mii lei
- ORASUL SIMERIAo atribuire · cel mult 35 mii lei
- COMUNA GLOGOVAo atribuire · cel mult 33 mii lei
- COMUNA SLIVILESTIo atribuire · cel mult 33 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SISTEM FOTOVOLTAIC ON-GRID COMUNA SLIVILESTI
32.500 lei · COMUNA SLIVILESTI · CPV 72224000-1 Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de Consultanta pentru elaborare Studiu de Fezabilitate si Depunere Cerere Finantare
32.500 lei · COMUNA GLOGOVA · CPV 72224000-1 Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor
50.000 lei · COMUNA CURTISOARA · CPV 72224000-1 Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de Consultanta , elaborare Studiu de Fezabilitate si Depunere Cerere Finantare
50.000 lei · COMUNA VOINEASA · CPV 72224000-1 Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
SF+Div.studii+consultanta,,Sistem fotovoltaic pentru consum propriu in UAT Baia de Aries, jud.Alba"
35.000 lei · ORASUL BAIA DE ARIES · CPV 72224000-1 Servicii de consultanta privind gestionarea proiectelor (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 22 august 2023 și 18 octombrie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3511 · Producția de energie electrică (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
- 4651 · Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 6190 · Alte activități de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului