FINACTIV INVEST S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 4, înmatriculată la 10 august 2001.
Identitate
- Denumire legală
- FINACTIV INVEST S.R.L.
- CUI
- 14109424
- Nr. înmatriculare
- J2001006998403
- EUID
- ROONRC.J2001006998403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 august 2001
Sediu social
- Adresă
- B-dul Dimitrie Cantemir, nr. 4, bl. 3C, sc. 2, et. 5, ap. 58, București Sectorul 4, București
- Localitate
- București Sectorul 4, București
- Cod poștal
- 0
Contact
- Telefon
- 0742 207 927
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 23 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.08.2001
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NASTASE-BLECKENWEGNER NICOLETA-OANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2.321 din 3.231 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, municipiul București, peste 28% dintre firmele clasei. Locul 86.482 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 0%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 131.444 lei | 6.978 lei | 1 | 1.201.481 lei | 605.299 lei | 606.452 lei |
| 2024 | 131.691 lei | 28.104 lei | 1 | 1.217.806 lei | 628.603 lei | 599.473 lei |
| 2023 | 138.172 lei | 21.797 lei | 1 | 1.230.722 lei | 669.623 lei | 571.369 lei |
| 2022 | 112.935 lei | -14.065 lei | 1 | 1.183.389 lei | 644.017 lei | 549.712 lei |
| 2021 | 123.506 lei | 4.692 lei | 1 | 1.213.569 lei | 660.586 lei | 563.323 lei |
| 2020 | 82.297 lei | -83.505 lei | 1 | 1.223.947 lei | 675.131 lei | 559.156 lei |
| 2019 | 208.024 lei | 42.979 lei | 1 | 1.428.069 lei | 804.451 lei | 642.907 lei |
| 2018 | 186.488 lei | 38.792 lei | 1 | 691.446 lei | 98.722 lei | 599.928 lei |
| 2017 | 1.262.095 lei | 475.917 lei | 1 | 693.371 lei | 178.283 lei | 610.281 lei |
| 2016 | 836.551 lei | 145.001 lei | 1 | 349.865 lei | 97.853 lei | 354.646 lei |
| 2015 | 678.066 lei | 208.237 lei | 1 | 361.520 lei | 105.484 lei | 298.343 lei |
| 2014 | 225.293 lei | 12.045 lei | 1 | 196.686 lei | 137.662 lei | 90.282 lei |
| 2013 | 187.586 lei | 1.048 lei | 1 | 259.607 lei | 223.303 lei | 78.611 lei |
| 2012 | 392.894 lei | 22.568 lei | 2 | 328.551 lei | 286.557 lei | 79.961 lei |
| 2011 | 295.132 lei | 43.780 lei | 2 | 316.138 lei | 262.197 lei | 57.393 lei |
| 2010 | 213.356 lei | 16.933 lei | 1 | 237.305 lei | 226.862 lei | 13.895 lei |
| 2009 | 91.844 lei | 33.764 lei | 1 | 159.865 lei | 165.896 lei | -2.579 lei |
| 2008 | 80.468 lei | -3.887 lei | 1 | 147.826 lei | 177.032 lei | -29.190 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 131.444 lei
- Venituri totale
- 131.985 lei
- Cheltuieli totale
- 123.780 lei
- Profit brut
- 8.205 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.978 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.029.870 lei
- Active circulante
- 171.611 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 101.824 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.787 lei
- Datorii
- 605.299 lei
- Capitaluri
- 606.452 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 131.691 lei
- Venituri totale
- 194.471 lei
- Cheltuieli totale
- 164.521 lei
- Profit brut
- 29.950 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.104 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.059.054 lei
- Active circulante
- 158.752 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 96.211 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.541 lei
- Datorii
- 628.603 lei
- Capitaluri
- 599.473 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 138.172 lei
- Venituri totale
- 138.172 lei
- Cheltuieli totale
- 114.994 lei
- Profit brut
- 23.178 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.797 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.087.554 lei
- Active circulante
- 143.168 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 106.867 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.301 lei
- Datorii
- 669.623 lei
- Capitaluri
- 571.369 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 6421 · Activități ale holding-urilor (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 6831 · Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (CAEN Rev.3)
- 6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8551 · Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (CAEN Rev.3)
- 8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 28 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.