FILIP D IMPEX SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Arad, înmatriculată la 22 mai 1995.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- FILIP D IMPEX SRL
- CUI
- 7364785
- Nr. înmatriculare
- J02/309/1995
- EUID
- ROONRC.J02/309/1995
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 mai 1995
Sediu social
- Adresă
- Lăcrimioarelor, nr. 4A, Municipiul Arad, Arad
- Localitate
- Municipiul Arad, Arad
- Cod poștal
- 310445
Contact
- Telefon
- 0257 274 744
- Fax
- 0257 274 744
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 9 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 70.839.671 lei.
- Obligații principale
- 31.444.437 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 39.395.234 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | — | 22.423 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 22.428.644 lei | 27.974.622 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | 629.204 lei | 1.111.865 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 8.386.589 lei | 10.286.324 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Arad →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- FILIP ANA — administrator special
- NEVCOM INSOLVENCY IPURL — lichidator judiciar
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 120.000 lei | -118.820 lei | 0 | 1.174.275 lei | 70.998.870 lei | -69.824.595 lei |
| 2024 | 2.715.701 lei | -739.792 lei | 33 | 1.331.861 lei | 71.037.636 lei | -69.705.775 lei |
| 2023 | 13.282.608 lei | -644.970 lei | 38 | 3.285.235 lei | 72.251.218 lei | -68.965.983 lei |
| 2022 | 13.341.331 lei | -406.424 lei | 49 | 3.822.752 lei | 72.151.986 lei | -68.321.013 lei |
| 2021 | 14.096.684 lei | 382.656 lei | 57 | 4.211.399 lei | 72.141.298 lei | -67.914.589 lei |
| 2020 | 15.370.533 lei | 186.689 lei | 59 | 5.147.660 lei | 1.044.836 lei | 4.108.650 lei |
| 2019 | 17.751.637 lei | 177.938 lei | 70 | 5.503.683 lei | 1.354.813 lei | 4.154.545 lei |
| 2018 | 17.901.427 lei | 495.462 lei | 72 | 5.719.263 lei | 1.364.990 lei | 4.359.153 lei |
| 2017 | 18.923.867 lei | 18.152 lei | 81 | 5.966.104 lei | 1.585.524 lei | 4.406.372 lei |
| 2016 | 17.554.098 lei | 370.263 lei | 86 | 9.460.734 lei | 4.081.661 lei | 5.190.992 lei |
| 2015 | 41.947.782 lei | 564.772 lei | 139 | 10.548.412 lei | 4.284.377 lei | 5.110.799 lei |
| 2014 | 57.493.980 lei | 2.343.341 lei | 346 | 19.509.548 lei | 9.036.446 lei | 9.290.343 lei |
| 2013 | 79.484.106 lei | 6.201.125 lei | 539 | 32.521.329 lei | 13.163.320 lei | 15.847.526 lei |
| 2012 | 40.982.142 lei | 1.602.093 lei | 297 | 19.209.312 lei | 6.930.611 lei | 10.946.323 lei |
| 2011 | 47.308.400 lei | 2.001.205 lei | 351 | 19.805.761 lei | 8.315.322 lei | 9.789.542 lei |
| 2010 | 38.041.885 lei | 1.732.557 lei | 258 | 19.951.135 lei | 10.894.099 lei | 7.125.509 lei |
| 2009 | 19.556.911 lei | 1.065.456 lei | 118 | 14.898.317 lei | 7.949.654 lei | 6.020.851 lei |
| 2008 | 22.130.398 lei | 432.575 lei | 193 | 15.160.704 lei | 10.016.978 lei | 4.516.269 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 120.000 lei
- Venituri totale
- 121.135 lei
- Cheltuieli totale
- 239.955 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 118.820 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 118.820 lei
- Active imobilizate
- 1.154.238 lei
- Active circulante
- 20.037 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 792 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.245 lei
- Datorii
- 70.998.870 lei
- Capitaluri
- -69.824.595 lei
- Capital subscris vărsat
- 415.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.715.701 lei
- Venituri totale
- 3.104.932 lei
- Cheltuieli totale
- 3.844.724 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 739.792 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 739.792 lei
- Active imobilizate
- 1.280.914 lei
- Active circulante
- 50.947 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 15.497 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.450 lei
- Datorii
- 71.037.636 lei
- Capitaluri
- -69.705.775 lei
- Capital subscris vărsat
- 415.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 33
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.282.608 lei
- Venituri totale
- 16.160.345 lei
- Cheltuieli totale
- 16.805.315 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 644.970 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 644.970 lei
- Active imobilizate
- 1.602.272 lei
- Active circulante
- 1.682.963 lei
- Stocuri
- 396.916 lei
- Creanțe
- 358.108 lei
- Casa și conturi la bănci
- 927.939 lei
- Datorii
- 72.251.218 lei
- Capitaluri
- -68.965.983 lei
- Capital subscris vărsat
- 415.800 lei
- Număr mediu de salariați
- 38
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- faliment (8 iul → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.