FILIP BUSINESS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Mogoșoaia, Comuna Mogoșoaia, înmatriculată la 1 august 2018.
Identitate
- Denumire legală
- FILIP BUSINESS S.R.L.
- CUI
- 39697508
- Nr. înmatriculare
- J2018003617237
- EUID
- ROONRC.J2018003617237
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 1 august 2018
Sediu social
- Adresă
- BUCUREȘTI-TÎRGOVIȘTE, nr. 146A, parter, Sat Mogoșoaia, Comuna Mogoșoaia, Ilfov
- Localitate
- Sat Mogoșoaia, Comuna Mogoșoaia, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 01.08.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MONCEA GABRIELA-ELENA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 109 din 186 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4399, județul Ilfov, peste 42% dintre firmele clasei. Locul 20.182 din 40.375 în tot județul, și locul 12.636 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 118%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 266.679 lei | 51.095 lei | 1 | 451.842 lei | 429.331 lei | 22.511 lei |
| 2024 | 122.460 lei | -101.317 lei | 1 | 412.417 lei | 442.273 lei | -28.584 lei |
| 2023 | 314.660 lei | 11.163 lei | 1 | 494.351 lei | 421.783 lei | 72.733 lei |
| 2022 | 391.554 lei | 12.708 lei | 1 | 400.846 lei | 340.495 lei | 61.570 lei |
| 2021 | 668.041 lei | 141.033 lei | 1 | 658.799 lei | 345.811 lei | 314.189 lei |
| 2020 | 501.256 lei | 7.951 lei | 2 | 166.838 lei | 42.305 lei | 124.533 lei |
| 2019 | 150.794 lei | 86.470 lei | 1 | 138.454 lei | 21.872 lei | 116.582 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 266.679 lei
- Venituri totale
- 266.681 lei
- Cheltuieli totale
- 212.919 lei
- Profit brut
- 53.762 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.095 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.272 lei
- Active circulante
- 445.570 lei
- Stocuri
- 341.629 lei
- Creanțe
- 87.194 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.747 lei
- Datorii
- 429.331 lei
- Capitaluri
- 22.511 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 122.460 lei
- Venituri totale
- 152.729 lei
- Cheltuieli totale
- 252.520 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 99.791 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 101.317 lei
- Active imobilizate
- 5.542 lei
- Active circulante
- 406.875 lei
- Stocuri
- 302.075 lei
- Creanțe
- 102.389 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.411 lei
- Datorii
- 442.273 lei
- Capitaluri
- -28.584 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 314.660 lei
- Venituri totale
- 315.824 lei
- Cheltuieli totale
- 301.514 lei
- Profit brut
- 14.310 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.163 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 59.072 lei
- Active circulante
- 435.279 lei
- Stocuri
- 309.574 lei
- Creanțe
- 107.624 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.081 lei
- Datorii
- 421.783 lei
- Capitaluri
- 72.733 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 9630 · Activități de pompe funebre și similare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului