FERMA HOMOROD S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Homorod, Comuna Homorod, înmatriculată la 7 octombrie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- FERMA HOMOROD S.R.L.
- CUI
- 43155300
- Nr. înmatriculare
- J2020002053086
- EUID
- ROONRC.J2020002053086
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 octombrie 2020
Sediu social
- Adresă
- HOMOROD, nr. 28, BIROUL 1, Sat Homorod, Comuna Homorod, Brașov
- Localitate
- Sat Homorod, Comuna Homorod, Brașov
- Cod poștal
- 507105
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 07.10.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ŞONA IUDTKA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 7 din 21 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0141, județul Brașov, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 3.193 din 25.588 în tot județul, și locul 2.155 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.909.676 lei | 71.528 lei | 7 | 1.991.435 lei | 353.665 lei | 1.537.791 lei |
| 2024 | 1.795.707 lei | -77.193 lei | 7 | 2.307.534 lei | 456.810 lei | 1.750.745 lei |
| 2023 | 2.018.464 lei | 786.599 lei | 7 | 2.577.261 lei | 606.969 lei | 1.827.938 lei |
| 2022 | 1.666.358 lei | 590.621 lei | 7 | 2.359.807 lei | 1.135.512 lei | 1.041.339 lei |
| 2021 | 1.270.332 lei | 356.444 lei | 6 | 1.660.020 lei | 1.227.896 lei | 450.717 lei |
| 2020 | 167.880 lei | 94.073 lei | 4 | 1.121.437 lei | 1.027.164 lei | 94.273 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.909.676 lei
- Venituri totale
- 2.199.185 lei
- Cheltuieli totale
- 2.083.677 lei
- Profit brut
- 115.508 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 71.528 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 972.515 lei
- Active circulante
- 1.018.920 lei
- Stocuri
- 420.291 lei
- Creanțe
- 600.319 lei
- Casa și conturi la bănci
- -1.690 lei
- Datorii
- 353.665 lei
- Capitaluri
- 1.537.791 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.795.707 lei
- Venituri totale
- 1.839.558 lei
- Cheltuieli totale
- 1.879.266 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 39.708 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 77.193 lei
- Active imobilizate
- 1.180.375 lei
- Active circulante
- 1.127.159 lei
- Stocuri
- 704.814 lei
- Creanțe
- 475.566 lei
- Casa și conturi la bănci
- -53.221 lei
- Datorii
- 456.810 lei
- Capitaluri
- 1.750.745 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.018.464 lei
- Venituri totale
- 2.245.310 lei
- Cheltuieli totale
- 1.442.438 lei
- Profit brut
- 802.872 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 786.599 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.531.217 lei
- Active circulante
- 1.046.044 lei
- Stocuri
- 762.699 lei
- Creanțe
- 312.544 lei
- Casa și conturi la bănci
- -29.199 lei
- Datorii
- 606.969 lei
- Capitaluri
- 1.827.938 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.666.358 lei
- Venituri totale
- 2.285.930 lei
- Cheltuieli totale
- 1.679.457 lei
- Profit brut
- 606.473 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 590.621 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.179.120 lei
- Active circulante
- 1.180.687 lei
- Stocuri
- 459.853 lei
- Creanțe
- 609.123 lei
- Casa și conturi la bănci
- 111.711 lei
- Datorii
- 1.135.512 lei
- Capitaluri
- 1.041.339 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.270.332 lei
- Venituri totale
- 1.509.209 lei
- Cheltuieli totale
- 1.142.149 lei
- Profit brut
- 367.060 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 356.444 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 799.481 lei
- Active circulante
- 860.539 lei
- Stocuri
- 546.875 lei
- Creanțe
- 253.317 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.347 lei
- Datorii
- 1.227.896 lei
- Capitaluri
- 450.717 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 167.880 lei
- Venituri totale
- 197.747 lei
- Cheltuieli totale
- 101.971 lei
- Profit brut
- 95.776 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 94.073 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 433.590 lei
- Active circulante
- 687.847 lei
- Stocuri
- 583.090 lei
- Creanțe
- 61.645 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.112 lei
- Datorii
- 1.027.164 lei
- Capitaluri
- 94.273 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Activități autorizate (CAEN)
- 0141 · Creșterea bovinelor de lapte (CAEN Rev.3)
- 0142 · Creșterea altor bovine (CAEN Rev.3)
- 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN Rev.3)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.3)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.3)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.3)
- 4623 · Comerț cu ridicata al animalelor vii (CAEN Rev.3)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului