FELIX DESIGN CONSTRUCT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 15 mai 2013.
Identitate
- Denumire legală
- FELIX DESIGN CONSTRUCT SRL
- CUI
- 31645210
- Nr. înmatriculare
- J2013000643036
- EUID
- ROONRC.J2013000643036
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 mai 2013
Sediu social
- Adresă
- EXERCIȚIU, nr. 113, bl. 31, sc. G, et. IV, ap. 13, Camera 2, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 15.05.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DĂLAE MIHAI-FELIX — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 65 din 130 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2511, județul Argeș, peste 51% dintre firmele clasei. Locul 8.223 din 20.151 în tot județul, și locul 5.191 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 53%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 334.004 lei | 19.657 lei | 2 | 353.688 lei | 254.966 lei | 98.722 lei |
| 2024 | 217.621 lei | 16.434 lei | 2 | 231.653 lei | 154.199 lei | 79.065 lei |
| 2023 | 328.205 lei | 62.391 lei | 2 | 130.364 lei | 67.733 lei | 62.631 lei |
| 2022 | 286.130 lei | 53.689 lei | 2 | 206.913 lei | 153.024 lei | 53.889 lei |
| 2021 | 192.274 lei | 49.514 lei | 2 | 243.476 lei | 83.759 lei | 159.717 lei |
| 2020 | 210.327 lei | 75.140 lei | 1 | 163.970 lei | 53.767 lei | 110.203 lei |
| 2019 | 117.155 lei | 24.111 lei | 1 | 129.310 lei | 66.138 lei | 63.356 lei |
| 2018 | 77.568 lei | 4.182 lei | 1 | 68.806 lei | 3.562 lei | 65.745 lei |
| 2017 | 113.236 lei | 13.439 lei | 1 | 69.543 lei | 9.693 lei | 61.563 lei |
| 2016 | 98.060 lei | 44.694 lei | 1 | 49.316 lei | 1.192 lei | 48.124 lei |
| 2015 | 35.465 lei | 1.452 lei | 1 | 22.654 lei | 19.224 lei | 3.430 lei |
| 2014 | 33.268 lei | 6.844 lei | 2 | 21.533 lei | 19.555 lei | 1.978 lei |
| 2013 | 20.888 lei | -5.066 lei | 2 | 10.093 lei | 14.959 lei | -4.866 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 334.004 lei
- Venituri totale
- 392.573 lei
- Cheltuieli totale
- 367.097 lei
- Profit brut
- 25.476 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.657 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 231.207 lei
- Active circulante
- 122.481 lei
- Stocuri
- 89.156 lei
- Creanțe
- 17.456 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.869 lei
- Datorii
- 254.966 lei
- Capitaluri
- 98.722 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 217.621 lei
- Venituri totale
- 228.056 lei
- Cheltuieli totale
- 209.683 lei
- Profit brut
- 18.373 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.434 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 150.374 lei
- Active circulante
- 81.279 lei
- Stocuri
- 40.244 lei
- Creanțe
- 6.313 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.722 lei
- Datorii
- 154.199 lei
- Capitaluri
- 79.065 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 328.205 lei
- Venituri totale
- 328.205 lei
- Cheltuieli totale
- 262.598 lei
- Profit brut
- 65.607 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 62.391 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 95.676 lei
- Active circulante
- 34.688 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 24.804 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.884 lei
- Datorii
- 67.733 lei
- Capitaluri
- 62.631 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 286.130 lei
- Venituri totale
- 286.130 lei
- Cheltuieli totale
- 228.334 lei
- Profit brut
- 57.796 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 53.689 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 129.783 lei
- Active circulante
- 77.130 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 72.042 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.088 lei
- Datorii
- 153.024 lei
- Capitaluri
- 53.889 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 192.274 lei
- Venituri totale
- 192.274 lei
- Cheltuieli totale
- 141.067 lei
- Profit brut
- 51.207 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 49.514 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 106.036 lei
- Active circulante
- 137.440 lei
- Stocuri
- 32.549 lei
- Creanțe
- 3.430 lei
- Casa și conturi la bănci
- 101.461 lei
- Datorii
- 83.759 lei
- Capitaluri
- 159.717 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 210.327 lei
- Venituri totale
- 210.327 lei
- Cheltuieli totale
- 133.083 lei
- Profit brut
- 77.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 75.140 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 75.845 lei
- Active circulante
- 88.125 lei
- Stocuri
- 1.633 lei
- Creanțe
- 3.230 lei
- Casa și conturi la bănci
- 83.262 lei
- Datorii
- 53.767 lei
- Capitaluri
- 110.203 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 117.155 lei
- Venituri totale
- 117.155 lei
- Cheltuieli totale
- 91.872 lei
- Profit brut
- 25.283 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.111 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 90.199 lei
- Active circulante
- 39.111 lei
- Stocuri
- 6.074 lei
- Creanțe
- 28.294 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.743 lei
- Datorii
- 66.138 lei
- Capitaluri
- 63.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 77.568 lei
- Venituri totale
- 77.568 lei
- Cheltuieli totale
- 72.610 lei
- Profit brut
- 4.958 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.182 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.905 lei
- Active circulante
- 56.901 lei
- Stocuri
- 13.114 lei
- Creanțe
- 500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.287 lei
- Datorii
- 3.562 lei
- Capitaluri
- 65.745 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.236 lei
- Venituri totale
- 113.235 lei
- Cheltuieli totale
- 98.664 lei
- Profit brut
- 14.571 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.439 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.149 lei
- Active circulante
- 61.394 lei
- Stocuri
- 11.200 lei
- Creanțe
- 1.315 lei
- Casa și conturi la bănci
- 48.879 lei
- Datorii
- 9.693 lei
- Capitaluri
- 61.563 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 98.060 lei
- Venituri totale
- 98.060 lei
- Cheltuieli totale
- 50.424 lei
- Profit brut
- 47.636 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.694 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.010 lei
- Active circulante
- 45.306 lei
- Stocuri
- 8.119 lei
- Creanțe
- 8.215 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.972 lei
- Datorii
- 1.192 lei
- Capitaluri
- 48.124 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 35.465 lei
- Venituri totale
- 35.464 lei
- Cheltuieli totale
- 32.948 lei
- Profit brut
- 2.516 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.452 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 22.654 lei
- Stocuri
- 12.654 lei
- Creanțe
- 9.907 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93 lei
- Datorii
- 19.224 lei
- Capitaluri
- 3.430 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 33.268 lei
- Venituri totale
- 33.267 lei
- Cheltuieli totale
- 25.425 lei
- Profit brut
- 7.842 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.844 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 21.533 lei
- Stocuri
- 16.602 lei
- Creanțe
- 3.333 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.598 lei
- Datorii
- 19.555 lei
- Capitaluri
- 1.978 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 20.888 lei
- Venituri totale
- 20.888 lei
- Cheltuieli totale
- 25.327 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.439 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.066 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 10.093 lei
- Stocuri
- 9.821 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 272 lei
- Datorii
- 14.959 lei
- Capitaluri
- -4.866 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Înmatriculare la registrul comerțului