FARMACIA OROS MV SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Orăstioara de Jos, Comuna Beriu, înmatriculată la 30 iunie 1995.
Identitate
- Denumire legală
- FARMACIA OROS MV SRL
- CUI
- 7543764
- Nr. înmatriculare
- J1995000561202
- EUID
- ROONRC.J1995000561202
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 iunie 1995
Sediu social
- Adresă
- ORĂȘTIOARA DE JOS, nr. 62A, Sat Orăstioara de Jos, Comuna Beriu, Hunedoara
- Localitate
- Sat Orăstioara de Jos, Comuna Beriu, Hunedoara
- Cod poștal
- 337079
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari (cod 2072, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.07.1995
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- OROS MARIA — administrator
- OROS VIOREL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 29 din 55 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5590, județul Hunedoara, peste 49% dintre firmele clasei. Locul 6.604 din 10.481 în tot județul, și locul 7.454 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 18%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 99.384 lei | 11.129 lei | 0 | 477.364 lei | 396.806 lei | 80.558 lei |
| 2024 | 121.919 lei | -22.529 lei | 0 | 453.666 lei | 384.237 lei | 69.429 lei |
| 2023 | 166.091 lei | -4.324 lei | 0 | 499.369 lei | 407.411 lei | 91.958 lei |
| 2022 | 142.740 lei | 9.580 lei | 0 | 542.938 lei | 446.656 lei | 96.282 lei |
| 2021 | 133.459 lei | 3.490 lei | 1 | 570.059 lei | 483.357 lei | 86.702 lei |
| 2020 | 55.744 lei | 3.713 lei | 1 | 611.333 lei | 528.121 lei | 83.212 lei |
| 2019 | 80.458 lei | 6.494 lei | 2 | 601.841 lei | 522.342 lei | 79.499 lei |
| 2018 | 87.363 lei | 7.606 lei | 2 | 503.869 lei | 430.864 lei | 73.005 lei |
| 2017 | 66.916 lei | 13.601 lei | 2 | 493.093 lei | 427.694 lei | 65.399 lei |
| 2016 | 71.725 lei | 5.462 lei | 2 | 489.147 lei | 437.348 lei | 51.799 lei |
| 2015 | 44.486 lei | 1.167 lei | 2 | 478.193 lei | 431.856 lei | 46.337 lei |
| 2014 | 52.538 lei | 2.078 lei | 3 | 454.936 lei | 409.766 lei | 45.170 lei |
| 2013 | 112.593 lei | 3.293 lei | 2 | 372.423 lei | 329.332 lei | 43.091 lei |
| 2012 | 160.451 lei | 7.345 lei | 1 | 612.009 lei | 349.850 lei | 44.647 lei |
| 2011 | 134.527 lei | 1.037 lei | 1 | 404.141 lei | 348.356 lei | 55.785 lei |
| 2010 | 399.423 lei | -115.874 lei | 3 | 1.074.517 lei | 903.660 lei | 170.857 lei |
| 2009 | 1.292.553 lei | 52.310 lei | 14 | 2.292.957 lei | 1.847.638 lei | 335.203 lei |
| 2008 | 1.712.701 lei | 33.979 lei | 19 | 2.703.096 lei | 2.063.005 lei | 346.419 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 99.384 lei
- Venituri totale
- 99.384 lei
- Cheltuieli totale
- 87.666 lei
- Profit brut
- 11.718 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.129 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 375.586 lei
- Active circulante
- 101.778 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 77.846 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.932 lei
- Datorii
- 396.806 lei
- Capitaluri
- 80.558 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 121.919 lei
- Venituri totale
- 121.919 lei
- Cheltuieli totale
- 144.448 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 22.529 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 22.529 lei
- Active imobilizate
- 391.542 lei
- Active circulante
- 62.124 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 43.542 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.582 lei
- Datorii
- 384.237 lei
- Capitaluri
- 69.429 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 166.091 lei
- Venituri totale
- 169.187 lei
- Cheltuieli totale
- 173.511 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.324 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.324 lei
- Active imobilizate
- 439.104 lei
- Active circulante
- 60.265 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 55.237 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.028 lei
- Datorii
- 407.411 lei
- Capitaluri
- 91.958 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 142.740 lei
- Venituri totale
- 142.740 lei
- Cheltuieli totale
- 130.675 lei
- Profit brut
- 12.065 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.580 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 490.310 lei
- Active circulante
- 52.628 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 43.570 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.058 lei
- Datorii
- 446.656 lei
- Capitaluri
- 96.282 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 133.459 lei
- Venituri totale
- 133.879 lei
- Cheltuieli totale
- 126.654 lei
- Profit brut
- 7.225 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.490 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 541.110 lei
- Active circulante
- 28.949 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 25.957 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.992 lei
- Datorii
- 483.357 lei
- Capitaluri
- 86.702 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.744 lei
- Venituri totale
- 55.744 lei
- Cheltuieli totale
- 50.360 lei
- Profit brut
- 5.384 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.713 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 587.644 lei
- Active circulante
- 23.689 lei
- Stocuri
- 595 lei
- Creanțe
- 22.440 lei
- Casa și conturi la bănci
- 654 lei
- Datorii
- 528.121 lei
- Capitaluri
- 83.212 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 80.458 lei
- Venituri totale
- 108.045 lei
- Cheltuieli totale
- 100.746 lei
- Profit brut
- 7.299 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.494 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 585.636 lei
- Active circulante
- 16.205 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 15.964 lei
- Casa și conturi la bănci
- 241 lei
- Datorii
- 522.342 lei
- Capitaluri
- 79.499 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 87.363 lei
- Venituri totale
- 107.363 lei
- Cheltuieli totale
- 98.884 lei
- Profit brut
- 8.479 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.606 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 502.828 lei
- Active circulante
- 1.041 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 1.011 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30 lei
- Datorii
- 430.864 lei
- Capitaluri
- 73.005 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 66.916 lei
- Venituri totale
- 74.159 lei
- Cheltuieli totale
- 59.889 lei
- Profit brut
- 14.270 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.601 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 491.937 lei
- Active circulante
- 1.156 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 1.157 lei
- Casa și conturi la bănci
- -1 lei
- Datorii
- 427.694 lei
- Capitaluri
- 65.399 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 71.725 lei
- Venituri totale
- 83.262 lei
- Cheltuieli totale
- 76.922 lei
- Profit brut
- 6.340 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.462 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 484.694 lei
- Active circulante
- 4.453 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 4.425 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28 lei
- Datorii
- 437.348 lei
- Capitaluri
- 51.799 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 44.486 lei
- Venituri totale
- 83.597 lei
- Cheltuieli totale
- 81.096 lei
- Profit brut
- 2.501 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.167 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 477.714 lei
- Active circulante
- 479 lei
- Stocuri
- 258 lei
- Creanțe
- 98 lei
- Casa și conturi la bănci
- 123 lei
- Datorii
- 431.856 lei
- Capitaluri
- 46.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 52.538 lei
- Venituri totale
- 120.964 lei
- Cheltuieli totale
- 117.309 lei
- Profit brut
- 3.655 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.078 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 444.700 lei
- Active circulante
- 10.236 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.431 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.805 lei
- Datorii
- 409.766 lei
- Capitaluri
- 45.170 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 112.593 lei
- Venituri totale
- 157.360 lei
- Cheltuieli totale
- 150.792 lei
- Profit brut
- 6.568 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.293 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 369.447 lei
- Active circulante
- 2.976 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.992 lei
- Casa și conturi la bănci
- 984 lei
- Datorii
- 329.332 lei
- Capitaluri
- 43.091 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 160.451 lei
- Venituri totale
- 224.251 lei
- Cheltuieli totale
- 216.519 lei
- Profit brut
- 7.732 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.345 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 586.836 lei
- Active circulante
- 25.173 lei
- Stocuri
- 7.017 lei
- Creanțe
- 15.143 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.013 lei
- Datorii
- 349.850 lei
- Capitaluri
- 44.647 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 134.527 lei
- Venituri totale
- 134.722 lei
- Cheltuieli totale
- 133.285 lei
- Profit brut
- 1.437 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.037 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 343.001 lei
- Active circulante
- 61.140 lei
- Stocuri
- 28.448 lei
- Creanțe
- 32.677 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15 lei
- Datorii
- 348.356 lei
- Capitaluri
- 55.785 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 399.423 lei
- Venituri totale
- 1.337.731 lei
- Cheltuieli totale
- 1.447.155 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 109.424 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 115.874 lei
- Active imobilizate
- 1.022.337 lei
- Active circulante
- 52.180 lei
- Stocuri
- 33.838 lei
- Creanțe
- 18.127 lei
- Casa și conturi la bănci
- 215 lei
- Datorii
- 903.660 lei
- Capitaluri
- 170.857 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.292.553 lei
- Venituri totale
- 1.647.696 lei
- Cheltuieli totale
- 1.589.653 lei
- Profit brut
- 58.043 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 52.310 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.900.905 lei
- Active circulante
- 392.052 lei
- Stocuri
- 159.949 lei
- Creanțe
- 225.745 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.358 lei
- Datorii
- 1.847.638 lei
- Capitaluri
- 335.203 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.712.701 lei
- Venituri totale
- 2.390.687 lei
- Cheltuieli totale
- 2.349.238 lei
- Profit brut
- 41.449 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 33.979 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 2.006.095 lei
- Active circulante
- 697.001 lei
- Stocuri
- 378.360 lei
- Creanțe
- 306.226 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.415 lei
- Datorii
- 2.063.005 lei
- Capitaluri
- 346.419 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
Activități autorizate (CAEN)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
Istoric
- Stare
- funcțiune (8 iul → prezent)
- sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (7)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1997
- Înregistrare în scopuri de TVA
1995
- Înmatriculare la registrul comerțului