FARMACIA OLIVE APOTHEKE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 10 ianuarie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- FARMACIA OLIVE APOTHEKE SRL
- CUI
- 32641402
- Nr. înmatriculare
- J2014000142402
- EUID
- ROONRC.J2014000142402
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 ianuarie 2014
Sediu social
- Adresă
- MALUL MARE, nr. 41, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 13095
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.01.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ANGHEL VASILICA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 78 din 179 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4773, municipiul București, peste 57% dintre firmele clasei. Locul 15.029 din 132.982 în tot județul, și locul 17.879 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.963.505 lei | 149.820 lei | 4 | 860.690 lei | 710.630 lei | 150.060 lei |
| 2024 | 2.761.839 lei | 183.425 lei | 4 | 714.736 lei | 450.725 lei | 264.011 lei |
| 2023 | 2.664.786 lei | 207.952 lei | 4 | 691.996 lei | 483.812 lei | 208.192 lei |
| 2022 | 2.726.724 lei | 146.273 lei | 4 | 572.157 lei | 424.870 lei | 146.513 lei |
| 2021 | 2.831.572 lei | 325.719 lei | 4 | 640.258 lei | 314.299 lei | 325.959 lei |
| 2020 | 2.618.873 lei | 274.214 lei | 5 | 560.266 lei | 285.812 lei | 274.454 lei |
| 2019 | 1.948.227 lei | 130.197 lei | 5 | 389.253 lei | 258.816 lei | 130.437 lei |
| 2018 | 1.475.293 lei | 114.516 lei | 3 | 304.676 lei | 189.920 lei | 114.756 lei |
| 2017 | 1.026.790 lei | 84.960 lei | 3 | 176.160 lei | 106.401 lei | 69.759 lei |
| 2016 | 737.399 lei | 32.730 lei | 2 | 96.162 lei | 111.673 lei | -15.201 lei |
| 2015 | 515.321 lei | 7.980 lei | 3 | 95.642 lei | 143.923 lei | -47.971 lei |
| 2014 | 124.200 lei | -56.151 lei | 3 | 62.178 lei | 118.129 lei | -55.951 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.963.505 lei
- Venituri totale
- 2.963.998 lei
- Cheltuieli totale
- 2.783.204 lei
- Profit brut
- 180.794 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 149.820 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 38.452 lei
- Active circulante
- 822.238 lei
- Stocuri
- 633.394 lei
- Creanțe
- 78.264 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.580 lei
- Datorii
- 710.630 lei
- Capitaluri
- 150.060 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.761.839 lei
- Venituri totale
- 2.763.571 lei
- Cheltuieli totale
- 2.547.648 lei
- Profit brut
- 215.923 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 183.425 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.959 lei
- Active circulante
- 698.777 lei
- Stocuri
- 607.527 lei
- Creanțe
- 69.350 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.900 lei
- Datorii
- 450.725 lei
- Capitaluri
- 264.011 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.664.786 lei
- Venituri totale
- 2.668.216 lei
- Cheltuieli totale
- 2.431.501 lei
- Profit brut
- 236.715 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 207.952 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.586 lei
- Active circulante
- 676.410 lei
- Stocuri
- 469.960 lei
- Creanțe
- 111.538 lei
- Casa și conturi la bănci
- 94.912 lei
- Datorii
- 483.812 lei
- Capitaluri
- 208.192 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.726.724 lei
- Venituri totale
- 2.736.492 lei
- Cheltuieli totale
- 2.563.400 lei
- Profit brut
- 173.092 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 146.273 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.524 lei
- Active circulante
- 564.633 lei
- Stocuri
- 407.317 lei
- Creanțe
- 101.560 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.756 lei
- Datorii
- 424.870 lei
- Capitaluri
- 146.513 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.831.572 lei
- Venituri totale
- 2.835.788 lei
- Cheltuieli totale
- 2.482.453 lei
- Profit brut
- 353.335 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 325.719 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.630 lei
- Active circulante
- 633.628 lei
- Stocuri
- 395.387 lei
- Creanțe
- 88.462 lei
- Casa și conturi la bănci
- 149.779 lei
- Datorii
- 314.299 lei
- Capitaluri
- 325.959 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.618.873 lei
- Venituri totale
- 2.625.764 lei
- Cheltuieli totale
- 2.327.178 lei
- Profit brut
- 298.586 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 274.214 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.709 lei
- Active circulante
- 553.557 lei
- Stocuri
- 384.988 lei
- Creanțe
- 87.009 lei
- Casa și conturi la bănci
- 81.560 lei
- Datorii
- 285.812 lei
- Capitaluri
- 274.454 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.948.227 lei
- Venituri totale
- 1.948.232 lei
- Cheltuieli totale
- 1.798.521 lei
- Profit brut
- 149.711 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 130.197 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 389.253 lei
- Stocuri
- 315.415 lei
- Creanțe
- 54.915 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.923 lei
- Datorii
- 258.816 lei
- Capitaluri
- 130.437 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.475.293 lei
- Venituri totale
- 1.476.664 lei
- Cheltuieli totale
- 1.356.301 lei
- Profit brut
- 120.363 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.516 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 304.676 lei
- Stocuri
- 202.918 lei
- Creanțe
- 69.959 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.799 lei
- Datorii
- 189.920 lei
- Capitaluri
- 114.756 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.026.790 lei
- Venituri totale
- 1.026.791 lei
- Cheltuieli totale
- 931.030 lei
- Profit brut
- 95.761 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 84.960 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 176.160 lei
- Stocuri
- 116.858 lei
- Creanțe
- 54.889 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.413 lei
- Datorii
- 106.401 lei
- Capitaluri
- 69.759 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 737.399 lei
- Venituri totale
- 737.402 lei
- Cheltuieli totale
- 692.549 lei
- Profit brut
- 44.853 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.730 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 325 lei
- Active circulante
- 95.837 lei
- Stocuri
- 70.002 lei
- Creanțe
- 16.102 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.733 lei
- Datorii
- 111.673 lei
- Capitaluri
- -15.201 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 515.321 lei
- Venituri totale
- 515.625 lei
- Cheltuieli totale
- 507.645 lei
- Profit brut
- 7.980 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.980 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.732 lei
- Active circulante
- 93.910 lei
- Stocuri
- 66.099 lei
- Creanțe
- 27.324 lei
- Casa și conturi la bănci
- 487 lei
- Datorii
- 143.923 lei
- Capitaluri
- -47.971 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 124.200 lei
- Venituri totale
- 124.200 lei
- Cheltuieli totale
- 176.624 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 52.424 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 56.151 lei
- Active imobilizate
- 3.962 lei
- Active circulante
- 58.216 lei
- Stocuri
- 54.272 lei
- Creanțe
- 1.592 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.352 lei
- Datorii
- 118.129 lei
- Capitaluri
- -55.951 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 2120 · Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înregistrare în scopuri de TVA
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înmatriculare la registrul comerțului