FARMACIA BUCOVINA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Rădăuți, înmatriculată la 2 august 1991.
Identitate
- Denumire legală
- FARMACIA BUCOVINA SRL
- CUI
- 739306
- Nr. înmatriculare
- J1991000842334
- EUID
- ROONRC.J1991000842334
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 august 1991
Sediu social
- Adresă
- Str. 1 MAI, nr. 5, Municipiul Rădăuți, Suceava
- Localitate
- Municipiul Rădăuți, Suceava
- Cod poștal
- 5875
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.11.1992
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CORNEA MONICA-MIHAELA — administrator
- GHERMAN LUCIEA — administrator
- GRĂDINARIU ALINA-ANI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 43 din 122 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4773, județul Suceava, peste 66% dintre firmele clasei. Locul 1.736 din 16.743 în tot județul, și locul 2.355 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.071.335 lei | 170.467 lei | 5 | 931.833 lei | 708.287 lei | 223.546 lei |
| 2024 | 2.788.607 lei | 187.290 lei | 5 | 795.570 lei | 553.603 lei | 241.967 lei |
| 2023 | 2.135.733 lei | 109.482 lei | 5 | 578.565 lei | 361.931 lei | 216.634 lei |
| 2022 | 2.065.700 lei | 134.440 lei | 5 | 626.364 lei | 439.212 lei | 187.152 lei |
| 2020 | 1.846.827 lei | 128.203 lei | 5 | 504.555 lei | 324.171 lei | 180.961 lei |
| 2019 | 1.392.082 lei | 55.826 lei | 5 | 453.086 lei | 296.095 lei | 156.991 lei |
| 2018 | 1.280.245 lei | 97.374 lei | 4 | 395.862 lei | 203.496 lei | 192.366 lei |
| 2017 | 1.246.284 lei | 108.097 lei | 4 | 416.169 lei | 255.334 lei | 160.835 lei |
| 2016 | 1.132.673 lei | 86.292 lei | 4 | 331.132 lei | 218.545 lei | 112.587 lei |
| 2015 | 940.978 lei | 34.968 lei | 5 | 311.780 lei | 229.429 lei | 82.351 lei |
| 2014 | 875.219 lei | 51.830 lei | 5 | 327.741 lei | 229.506 lei | 98.235 lei |
| 2013 | 899.069 lei | 58.441 lei | 4 | 388.769 lei | 336.365 lei | 52.404 lei |
| 2012 | 937.468 lei | 56.088 lei | 5 | 347.317 lei | 354.429 lei | -7.112 lei |
| 2011 | 987.991 lei | 15.184 lei | 6 | 297.990 lei | 272.770 lei | 25.220 lei |
| 2010 | 1.018.458 lei | 48.320 lei | 5 | 321.506 lei | 296.287 lei | 25.219 lei |
| 2009 | 987.336 lei | 50.606 lei | 5 | 317.591 lei | 293.236 lei | 24.355 lei |
| 2008 | 826.119 lei | 13.919 lei | 5 | 284.652 lei | 247.715 lei | 36.937 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.071.335 lei
- Venituri totale
- 3.071.363 lei
- Cheltuieli totale
- 2.871.865 lei
- Profit brut
- 199.498 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 170.467 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.046 lei
- Active circulante
- 865.787 lei
- Stocuri
- 536.853 lei
- Creanțe
- 213.266 lei
- Casa și conturi la bănci
- 115.668 lei
- Datorii
- 708.287 lei
- Capitaluri
- 223.546 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.788.607 lei
- Venituri totale
- 2.788.637 lei
- Cheltuieli totale
- 2.567.376 lei
- Profit brut
- 221.261 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 187.290 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 73.067 lei
- Active circulante
- 722.503 lei
- Stocuri
- 527.398 lei
- Creanțe
- 128.384 lei
- Casa și conturi la bănci
- 66.721 lei
- Datorii
- 553.603 lei
- Capitaluri
- 241.967 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.135.733 lei
- Venituri totale
- 2.136.484 lei
- Cheltuieli totale
- 2.008.700 lei
- Profit brut
- 127.784 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.482 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 80.272 lei
- Active circulante
- 498.293 lei
- Stocuri
- 378.481 lei
- Creanțe
- 78.485 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.327 lei
- Datorii
- 361.931 lei
- Capitaluri
- 216.634 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.065.700 lei
- Venituri totale
- 2.065.719 lei
- Cheltuieli totale
- 1.911.911 lei
- Profit brut
- 153.808 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 134.440 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 70.157 lei
- Active circulante
- 556.207 lei
- Stocuri
- 369.990 lei
- Creanțe
- 153.177 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.040 lei
- Datorii
- 439.212 lei
- Capitaluri
- 187.152 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.846.827 lei
- Venituri totale
- 1.850.218 lei
- Cheltuieli totale
- 1.709.102 lei
- Profit brut
- 141.116 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 128.203 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 84.803 lei
- Active circulante
- 419.752 lei
- Stocuri
- 332.166 lei
- Creanțe
- 60.071 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.515 lei
- Datorii
- 324.171 lei
- Capitaluri
- 180.961 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.392.082 lei
- Venituri totale
- 1.396.866 lei
- Cheltuieli totale
- 1.327.071 lei
- Profit brut
- 69.795 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.826 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 85.274 lei
- Active circulante
- 367.812 lei
- Stocuri
- 272.650 lei
- Creanțe
- 51.303 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.859 lei
- Datorii
- 296.095 lei
- Capitaluri
- 156.991 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.280.245 lei
- Venituri totale
- 1.288.069 lei
- Cheltuieli totale
- 1.177.814 lei
- Profit brut
- 110.255 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 97.374 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 85.807 lei
- Active circulante
- 310.055 lei
- Stocuri
- 268.871 lei
- Creanțe
- 27.218 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.966 lei
- Datorii
- 203.496 lei
- Capitaluri
- 192.366 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.246.284 lei
- Venituri totale
- 1.268.788 lei
- Cheltuieli totale
- 1.147.577 lei
- Profit brut
- 121.211 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 108.097 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 82.829 lei
- Active circulante
- 333.340 lei
- Stocuri
- 294.750 lei
- Creanțe
- 24.600 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.990 lei
- Datorii
- 255.334 lei
- Capitaluri
- 160.835 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.132.673 lei
- Venituri totale
- 1.181.990 lei
- Cheltuieli totale
- 1.080.883 lei
- Profit brut
- 101.107 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.292 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 53.415 lei
- Active circulante
- 277.717 lei
- Stocuri
- 258.477 lei
- Creanțe
- 6.271 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.969 lei
- Datorii
- 218.545 lei
- Capitaluri
- 112.587 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 940.978 lei
- Venituri totale
- 976.274 lei
- Cheltuieli totale
- 934.177 lei
- Profit brut
- 42.097 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.968 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 55.849 lei
- Active circulante
- 255.931 lei
- Stocuri
- 232.237 lei
- Creanțe
- 12.228 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.466 lei
- Datorii
- 229.429 lei
- Capitaluri
- 82.351 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 875.219 lei
- Venituri totale
- 898.837 lei
- Cheltuieli totale
- 837.568 lei
- Profit brut
- 61.269 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.830 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 61.980 lei
- Active circulante
- 265.761 lei
- Stocuri
- 246.650 lei
- Creanțe
- 723 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.388 lei
- Datorii
- 229.506 lei
- Capitaluri
- 98.235 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 899.069 lei
- Venituri totale
- 918.941 lei
- Cheltuieli totale
- 850.856 lei
- Profit brut
- 68.085 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 58.441 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 63.477 lei
- Active circulante
- 325.292 lei
- Stocuri
- 284.425 lei
- Creanțe
- 40.431 lei
- Casa și conturi la bănci
- 436 lei
- Datorii
- 336.365 lei
- Capitaluri
- 52.404 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 937.468 lei
- Venituri totale
- 965.031 lei
- Cheltuieli totale
- 897.947 lei
- Profit brut
- 67.084 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.088 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.782 lei
- Active circulante
- 280.535 lei
- Stocuri
- 276.967 lei
- Creanțe
- 188 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.380 lei
- Datorii
- 354.429 lei
- Capitaluri
- -7.112 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 987.991 lei
- Venituri totale
- 998.072 lei
- Cheltuieli totale
- 979.851 lei
- Profit brut
- 18.221 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.184 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 71.162 lei
- Active circulante
- 226.828 lei
- Stocuri
- 217.972 lei
- Creanțe
- 2.134 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.722 lei
- Datorii
- 272.770 lei
- Capitaluri
- 25.220 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.018.458 lei
- Venituri totale
- 1.060.953 lei
- Cheltuieli totale
- 1.003.405 lei
- Profit brut
- 57.548 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 48.320 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 75.349 lei
- Active circulante
- 246.157 lei
- Stocuri
- 231.086 lei
- Creanțe
- 7.900 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.171 lei
- Datorii
- 296.287 lei
- Capitaluri
- 25.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 987.336 lei
- Venituri totale
- 1.031.291 lei
- Cheltuieli totale
- 970.170 lei
- Profit brut
- 61.121 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 50.606 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 76.485 lei
- Active circulante
- 241.106 lei
- Stocuri
- 231.668 lei
- Creanțe
- 5.606 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.832 lei
- Datorii
- 293.236 lei
- Capitaluri
- 24.355 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 826.119 lei
- Venituri totale
- 837.441 lei
- Cheltuieli totale
- 820.677 lei
- Profit brut
- 16.764 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 13.919 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 67.102 lei
- Active circulante
- 217.550 lei
- Stocuri
- 214.405 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.145 lei
- Datorii
- 247.715 lei
- Capitaluri
- 36.937 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Activități autorizate (CAEN)
- 2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN Rev.3)
- 2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN Rev.3)
- 2110 · Fabricarea produselor farmaceutice de bază (CAEN Rev.3)
- 2120 · Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.3)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Înregistrări mai vechi (5)
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1993
- Înregistrare în scopuri de TVA
1991
- Înmatriculare la registrul comerțului