FÂNTÂNA LUI MORUZOV SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Niculițel, Comuna Niculițel, înmatriculată la 30 martie 2009.
Identitate
- Denumire legală
- FÂNTÂNA LUI MORUZOV SRL
- CUI
- 25369217
- Nr. înmatriculare
- J2009000145364
- EUID
- ROONRC.J2009000145364
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 martie 2009
Sediu social
- Adresă
- Isaccei, nr. 12, Sat Niculițel, Comuna Niculițel, Tulcea
- Localitate
- Sat Niculițel, Comuna Niculițel, Tulcea
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 31 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.03.2009
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RIŢCO FLORIN-DUMITRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 102 din 325 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0111, județul Tulcea, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 693 din 5.346 în tot județul, și locul 887 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 53%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.074.879 lei | 87.879 lei | 4 | 8.373.302 lei | 6.759.182 lei | 965.425 lei |
| 2024 | 1.358.115 lei | -1.899.402 lei | 4 | 9.445.095 lei | 10.392.929 lei | -944.396 lei |
| 2023 | 5.838.291 lei | 58.381 lei | 4 | 10.507.710 lei | 9.482.404 lei | 1.025.306 lei |
| 2022 | 12.915.796 lei | 50.793 lei | 3 | 6.324.133 lei | 5.356.705 lei | 967.428 lei |
| 2021 | 3.522.031 lei | 342.459 lei | 2 | 4.099.424 lei | 3.009.913 lei | 1.089.511 lei |
| 2020 | 468.366 lei | 454.075 lei | 2 | 2.437.252 lei | 1.238.164 lei | 1.199.088 lei |
| 2019 | 1.361.084 lei | 41.739 lei | 4 | 1.748.362 lei | 619.871 lei | 1.128.491 lei |
| 2018 | 1.408.492 lei | 504.215 lei | 5 | 1.789.843 lei | 433.600 lei | 1.356.243 lei |
| 2017 | 1.038.602 lei | 55.410 lei | 3 | 1.436.188 lei | 588.755 lei | 852.029 lei |
| 2016 | 536.686 lei | 147.278 lei | 2 | 1.617.055 lei | 829.246 lei | 796.618 lei |
| 2015 | 530.204 lei | 67.347 lei | 4 | 1.457.799 lei | 812.076 lei | 533.834 lei |
| 2014 | 319.830 lei | 82.121 lei | 3 | 1.140.472 lei | 411.427 lei | 417.663 lei |
| 2013 | 193.144 lei | 149.655 lei | 2 | 1.260.330 lei | 411.478 lei | 335.541 lei |
| 2012 | 159.174 lei | 45.884 lei | 4 | 1.535.163 lei | 638.681 lei | 185.886 lei |
| 2011 | 430.232 lei | 86.223 lei | 4 | 1.435.244 lei | 518.884 lei | 140.002 lei |
| 2010 | 259.343 lei | 47.374 lei | 2 | 1.564.229 lei | 1.510.451 lei | 53.778 lei |
| 2009 | 7.800 lei | 6.204 lei | — | 193.730 lei | 187.326 lei | 6.404 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.074.879 lei
- Venituri totale
- 3.846.399 lei
- Cheltuieli totale
- 3.742.757 lei
- Profit brut
- 103.642 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 87.879 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.195.405 lei
- Active circulante
- 5.177.897 lei
- Stocuri
- 2.650.925 lei
- Creanțe
- 2.459.931 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.041 lei
- Datorii
- 6.759.182 lei
- Capitaluri
- 965.425 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.358.115 lei
- Venituri totale
- 1.436.664 lei
- Cheltuieli totale
- 3.336.066 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.899.402 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.899.402 lei
- Active imobilizate
- 3.941.748 lei
- Active circulante
- 5.503.347 lei
- Stocuri
- 1.717.941 lei
- Creanțe
- 3.717.525 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.881 lei
- Datorii
- 10.392.929 lei
- Capitaluri
- -944.396 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.838.291 lei
- Venituri totale
- 5.529.989 lei
- Cheltuieli totale
- 5.459.535 lei
- Profit brut
- 70.454 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 58.381 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.291.118 lei
- Active circulante
- 9.216.592 lei
- Stocuri
- 2.749.614 lei
- Creanțe
- 6.345.035 lei
- Casa și conturi la bănci
- 121.943 lei
- Datorii
- 9.482.404 lei
- Capitaluri
- 1.025.306 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.915.796 lei
- Venituri totale
- 13.552.938 lei
- Cheltuieli totale
- 13.489.049 lei
- Profit brut
- 63.889 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.793 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.382.004 lei
- Active circulante
- 4.942.129 lei
- Stocuri
- 2.137.452 lei
- Creanțe
- 2.753.414 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.263 lei
- Datorii
- 5.356.705 lei
- Capitaluri
- 967.428 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.522.031 lei
- Venituri totale
- 4.103.750 lei
- Cheltuieli totale
- 3.735.191 lei
- Profit brut
- 368.559 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 342.459 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.166.207 lei
- Active circulante
- 2.933.217 lei
- Stocuri
- 1.327.359 lei
- Creanțe
- 1.224.675 lei
- Casa și conturi la bănci
- 381.183 lei
- Datorii
- 3.009.913 lei
- Capitaluri
- 1.089.511 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 468.366 lei
- Venituri totale
- 1.751.655 lei
- Cheltuieli totale
- 1.292.406 lei
- Profit brut
- 459.249 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 454.075 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 335.613 lei
- Active circulante
- 2.101.639 lei
- Stocuri
- 723.778 lei
- Creanțe
- 615.875 lei
- Casa și conturi la bănci
- 761.986 lei
- Datorii
- 1.238.164 lei
- Capitaluri
- 1.199.088 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.361.084 lei
- Venituri totale
- 1.619.125 lei
- Cheltuieli totale
- 1.564.186 lei
- Profit brut
- 54.939 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.739 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 433.127 lei
- Active circulante
- 1.315.235 lei
- Stocuri
- 425.040 lei
- Creanțe
- 686.899 lei
- Casa și conturi la bănci
- 203.296 lei
- Datorii
- 619.871 lei
- Capitaluri
- 1.128.491 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.408.492 lei
- Venituri totale
- 2.033.708 lei
- Cheltuieli totale
- 1.518.470 lei
- Profit brut
- 515.238 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 504.215 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 280.514 lei
- Active circulante
- 1.509.329 lei
- Stocuri
- 740.420 lei
- Creanțe
- 651.050 lei
- Casa și conturi la bănci
- 117.859 lei
- Datorii
- 433.600 lei
- Capitaluri
- 1.356.243 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.038.602 lei
- Venituri totale
- 1.199.783 lei
- Cheltuieli totale
- 1.133.854 lei
- Profit brut
- 65.929 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.410 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 464.216 lei
- Active circulante
- 971.972 lei
- Stocuri
- 372.959 lei
- Creanțe
- 569.984 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.029 lei
- Datorii
- 588.755 lei
- Capitaluri
- 852.029 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 536.686 lei
- Venituri totale
- 1.282.033 lei
- Cheltuieli totale
- 1.110.192 lei
- Profit brut
- 171.841 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 147.278 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 681.695 lei
- Active circulante
- 935.360 lei
- Stocuri
- 463.213 lei
- Creanțe
- 433.749 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.398 lei
- Datorii
- 829.246 lei
- Capitaluri
- 796.618 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 530.204 lei
- Venituri totale
- 1.083.089 lei
- Cheltuieli totale
- 999.726 lei
- Profit brut
- 83.363 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.347 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 769.201 lei
- Active circulante
- 688.598 lei
- Stocuri
- 360.259 lei
- Creanțe
- 297.339 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.000 lei
- Datorii
- 812.076 lei
- Capitaluri
- 533.834 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 319.830 lei
- Venituri totale
- 483.883 lei
- Cheltuieli totale
- 371.879 lei
- Profit brut
- 112.004 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 82.121 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 669.604 lei
- Active circulante
- 470.868 lei
- Stocuri
- 220.912 lei
- Creanțe
- 114.435 lei
- Casa și conturi la bănci
- 135.521 lei
- Datorii
- 411.427 lei
- Capitaluri
- 417.663 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 193.144 lei
- Venituri totale
- 697.715 lei
- Cheltuieli totale
- 542.168 lei
- Profit brut
- 155.547 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 149.655 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 823.154 lei
- Active circulante
- 437.176 lei
- Stocuri
- 254.768 lei
- Creanțe
- 111.324 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.084 lei
- Datorii
- 411.478 lei
- Capitaluri
- 335.541 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 159.174 lei
- Venituri totale
- 466.278 lei
- Cheltuieli totale
- 411.654 lei
- Profit brut
- 54.624 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.884 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.089.395 lei
- Active circulante
- 445.768 lei
- Stocuri
- 383.533 lei
- Creanțe
- 60.130 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.105 lei
- Datorii
- 638.681 lei
- Capitaluri
- 185.886 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 430.232 lei
- Venituri totale
- 707.272 lei
- Cheltuieli totale
- 604.626 lei
- Profit brut
- 102.646 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.223 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.152.966 lei
- Active circulante
- 282.278 lei
- Stocuri
- 198.990 lei
- Creanțe
- 38.638 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.650 lei
- Datorii
- 518.884 lei
- Capitaluri
- 140.002 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 259.343 lei
- Venituri totale
- 253.268 lei
- Cheltuieli totale
- 196.870 lei
- Profit brut
- 56.398 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 47.374 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.427.530 lei
- Active circulante
- 136.699 lei
- Stocuri
- 106.787 lei
- Creanțe
- 27.231 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.681 lei
- Datorii
- 1.510.451 lei
- Capitaluri
- 53.778 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.800 lei
- Venituri totale
- 107.167 lei
- Cheltuieli totale
- 99.781 lei
- Profit brut
- 7.386 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 6.204 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 63.775 lei
- Active circulante
- 129.955 lei
- Stocuri
- 99.329 lei
- Creanțe
- 30.592 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34 lei
- Datorii
- 187.326 lei
- Capitaluri
- 6.404 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN Rev.3)
- 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor (CAEN Rev.3)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.3)
- 1091 · Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN Rev.3)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (5)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului