FAL SERVICE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dejan, Comuna Moravița, înmatriculată la 5 aprilie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- FAL SERVICE S.R.L.
- CUI
- 49896656
- Nr. înmatriculare
- J2024001454354
- EUID
- ROONRC.J2024001454354
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 aprilie 2024
Sediu social
- Adresă
- nr. 88, Sat Dejan, Comuna Moravița, Timiș
- Localitate
- Sat Dejan, Comuna Moravița, Timiș
- Cod poștal
- 307281
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.04.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CIORTEA LARIAN-MARIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 32 din 83 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3312, județul Timiș, peste 63% dintre firmele clasei. Locul 10.275 din 31.408 în tot județul, și locul 10.371 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 73%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 446.399 lei | 112.579 lei | 1 | 192.120 lei | 73.019 lei | 119.101 lei |
| 2024 | 257.979 lei | 6.322 lei | 1 | 41.797 lei | 35.275 lei | 6.522 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 446.399 lei
- Venituri totale
- 446.400 lei
- Cheltuieli totale
- 327.152 lei
- Profit brut
- 119.248 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 112.579 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.454 lei
- Active circulante
- 186.666 lei
- Stocuri
- 64.658 lei
- Creanțe
- 99.599 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.409 lei
- Datorii
- 73.019 lei
- Capitaluri
- 119.101 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 257.979 lei
- Venituri totale
- 258.004 lei
- Cheltuieli totale
- 249.154 lei
- Profit brut
- 8.850 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.687 lei
- Active circulante
- 39.110 lei
- Stocuri
- 21.269 lei
- Creanțe
- 157 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.684 lei
- Datorii
- 35.275 lei
- Capitaluri
- 6.522 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 8 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 60 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA MORAVITA5 atribuiri · cel mult 45 mii lei
- COMUNA LENAUHEIM2 atribuiri · cel mult 9 mii lei
- REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA DIRECTIA DE CRESTERE, EXPLOATARE SI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.o atribuire · cel mult 6 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A VEHICULELOR SI MOTOUNELTELOR DIN CADRUL UAT MORAVITA
11.400 lei · COMUNA MORAVITA · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Diverse servicii de intretinere si de reparare
2.500 lei · COMUNA LENAUHEIM · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Piese pentru masini sau motoare
6.456,56 lei · COMUNA LENAUHEIM · CPV 42124100-5 Piese pentru masini sau motoare (Rev.2)
- Cumpărare directă
SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A BULDOEXCAVATORULUI DIN DOTAREA UAT MORAVITA
3.000 lei · COMUNA MORAVITA · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE TRACTOR DIN CADRUL UAT MORAVITA
7.860 lei · COMUNA MORAVITA · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 14 mai 2024 și 25 aprilie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN Rev.3)
- 3314 · Repararea și întreținerea echipamentelor electrice (CAEN Rev.3)
- 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN Rev.3)
- 3317 · Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN Rev.3)
- 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9130 · Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural (CAEN Rev.3)
- 9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului