EXPRES EURODEN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ipotești, Comuna Ipotești, înmatriculată la 11 martie 2004.
Identitate
- Denumire legală
- EXPRES EURODEN S.R.L.
- CUI
- 16231117
- Nr. înmatriculare
- J33/269/2004
- EUID
- ROONRC.J33/269/2004
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 martie 2004
Sediu social
- Adresă
- STR. PINILOR, nr. 1078, sc. A, et. 3, ap. 19, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava
- Localitate
- Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava
- Cod poștal
- 727325
Contact
- Telefon
- 0749 647 689
Date declarate la Ministerul Finanțelor, actualizate la 15 august 2025. Sunt datele pe care firma le-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 12 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 09.05.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GULA EMANUELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 91 din 1.520 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Suceava, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 540 din 16.743 în tot județul, și locul 427 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 29%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.202.739 lei | 714.941 lei | 25 | 5.106.904 lei | 4.715.583 lei | 781.165 lei |
| 2024 | 8.680.933 lei | 834.761 lei | 18 | 2.508.632 lei | 1.666.503 lei | 1.009.676 lei |
| 2023 | 7.306.060 lei | 1.167.100 lei | 17 | 2.286.156 lei | 1.017.984 lei | 1.329.676 lei |
| 2022 | 6.240.321 lei | 539.778 lei | 13 | 2.835.163 lei | 1.653.047 lei | 1.213.319 lei |
| 2021 | 5.797.921 lei | 793.591 lei | 16 | 2.272.140 lei | 1.238.299 lei | 1.041.041 lei |
| 2020 | 3.845.577 lei | 625.932 lei | 12 | 1.907.354 lei | 1.050.801 lei | 863.753 lei |
| 2019 | 2.095.130 lei | 24.850 lei | 9 | 814.757 lei | 576.936 lei | 237.821 lei |
| 2018 | 1.832.397 lei | 43.943 lei | 10 | 843.532 lei | 645.403 lei | 212.971 lei |
| 2017 | 1.269.025 lei | 32.900 lei | 7 | 609.306 lei | 459.037 lei | 169.028 lei |
| 2016 | 727.704 lei | 16.137 lei | 4 | 481.872 lei | 422.153 lei | 71.338 lei |
| 2015 | 169.410 lei | 15.119 lei | 2 | 322.445 lei | 267.255 lei | 55.190 lei |
| 2014 | 149.812 lei | 24.097 lei | 2 | 132.953 lei | 92.882 lei | 40.071 lei |
| 2013 | 29.374 lei | -6.682 lei | — | 85.399 lei | 69.424 lei | 15.975 lei |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — | 54.187 lei | 31.531 lei | 22.656 lei |
| 2011 | 0 lei | 0 lei | — | 54.187 lei | 31.530 lei | 22.657 lei |
| 2010 | — | — | — | 54.188 lei | 31.531 lei | 22.657 lei |
| 2009 | — | — | — | 54.187 lei | 31.531 lei | 22.656 lei |
| 2008 | — | — | — | 54.187 lei | 31.531 lei | 22.656 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.202.739 lei
- Venituri totale
- 12.137.638 lei
- Cheltuieli totale
- 11.291.817 lei
- Profit brut
- 845.821 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 714.941 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.327.140 lei
- Active circulante
- 1.779.764 lei
- Stocuri
- 172.625 lei
- Creanțe
- 917.458 lei
- Casa și conturi la bănci
- 689.681 lei
- Datorii
- 4.715.583 lei
- Capitaluri
- 781.165 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 8.680.933 lei
- Venituri totale
- 9.129.797 lei
- Cheltuieli totale
- 8.167.167 lei
- Profit brut
- 962.630 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 834.761 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.229.050 lei
- Active circulante
- 1.279.582 lei
- Stocuri
- 160.222 lei
- Creanțe
- 159.620 lei
- Casa și conturi la bănci
- 959.740 lei
- Datorii
- 1.666.503 lei
- Capitaluri
- 1.009.676 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.306.060 lei
- Venituri totale
- 7.768.587 lei
- Cheltuieli totale
- 6.409.838 lei
- Profit brut
- 1.358.749 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.167.100 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.087.716 lei
- Active circulante
- 1.198.440 lei
- Stocuri
- 9.287 lei
- Creanțe
- 498.067 lei
- Casa și conturi la bănci
- 691.086 lei
- Datorii
- 1.017.984 lei
- Capitaluri
- 1.329.676 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.240.321 lei
- Venituri totale
- 6.577.537 lei
- Cheltuieli totale
- 5.952.794 lei
- Profit brut
- 624.743 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 539.778 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.412.306 lei
- Active circulante
- 1.422.857 lei
- Stocuri
- 23.986 lei
- Creanțe
- 1.192.503 lei
- Casa și conturi la bănci
- 206.368 lei
- Datorii
- 1.653.047 lei
- Capitaluri
- 1.213.319 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.797.921 lei
- Venituri totale
- 6.040.188 lei
- Cheltuieli totale
- 5.206.814 lei
- Profit brut
- 833.374 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 793.591 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.545.920 lei
- Active circulante
- 726.220 lei
- Stocuri
- 27.098 lei
- Creanțe
- 465.007 lei
- Casa și conturi la bănci
- 234.115 lei
- Datorii
- 1.238.299 lei
- Capitaluri
- 1.041.041 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.845.577 lei
- Venituri totale
- 4.270.137 lei
- Cheltuieli totale
- 3.552.894 lei
- Profit brut
- 717.243 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 625.932 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.028.074 lei
- Active circulante
- 879.280 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 223.392 lei
- Casa și conturi la bănci
- 655.888 lei
- Datorii
- 1.050.801 lei
- Capitaluri
- 863.753 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.095.130 lei
- Venituri totale
- 2.516.887 lei
- Cheltuieli totale
- 2.484.891 lei
- Profit brut
- 31.996 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.850 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 393.943 lei
- Active circulante
- 420.814 lei
- Stocuri
- 61.108 lei
- Creanțe
- 280.562 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.144 lei
- Datorii
- 576.936 lei
- Capitaluri
- 237.821 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.832.397 lei
- Venituri totale
- 2.042.916 lei
- Cheltuieli totale
- 1.994.676 lei
- Profit brut
- 48.240 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.943 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 405.909 lei
- Active circulante
- 437.623 lei
- Stocuri
- 74.501 lei
- Creanțe
- 259.370 lei
- Casa și conturi la bănci
- 103.752 lei
- Datorii
- 645.403 lei
- Capitaluri
- 212.971 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.269.025 lei
- Venituri totale
- 1.388.752 lei
- Cheltuieli totale
- 1.349.585 lei
- Profit brut
- 39.167 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.900 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 353.968 lei
- Active circulante
- 255.338 lei
- Stocuri
- 29.767 lei
- Creanțe
- 184.715 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.856 lei
- Datorii
- 459.037 lei
- Capitaluri
- 169.028 lei
- Capital subscris vărsat
- 65.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 727.704 lei
- Venituri totale
- 769.717 lei
- Cheltuieli totale
- 750.500 lei
- Profit brut
- 19.217 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.137 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 296.170 lei
- Active circulante
- 185.702 lei
- Stocuri
- 35.090 lei
- Creanțe
- 126.143 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.469 lei
- Datorii
- 422.153 lei
- Capitaluri
- 71.338 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 169.410 lei
- Venituri totale
- 169.937 lei
- Cheltuieli totale
- 149.735 lei
- Profit brut
- 20.202 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.119 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 189.920 lei
- Active circulante
- 132.525 lei
- Stocuri
- 18.628 lei
- Creanțe
- 90.182 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.715 lei
- Datorii
- 267.255 lei
- Capitaluri
- 55.190 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 149.812 lei
- Venituri totale
- 150.739 lei
- Cheltuieli totale
- 122.121 lei
- Profit brut
- 28.618 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.097 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.516 lei
- Active circulante
- 102.437 lei
- Stocuri
- 38.131 lei
- Creanțe
- 50.245 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.061 lei
- Datorii
- 92.882 lei
- Capitaluri
- 40.071 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 29.374 lei
- Venituri totale
- 29.439 lei
- Cheltuieli totale
- 35.238 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.799 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.682 lei
- Active imobilizate
- 1.346 lei
- Active circulante
- 84.053 lei
- Stocuri
- 29.695 lei
- Creanțe
- 27.497 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.861 lei
- Datorii
- 69.424 lei
- Capitaluri
- 15.975 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 0 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 54.187 lei
- Stocuri
- 25.433 lei
- Creanțe
- 28.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 293 lei
- Datorii
- 31.531 lei
- Capitaluri
- 22.656 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 54.187 lei
- Stocuri
- 25.433 lei
- Creanțe
- 28.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 293 lei
- Datorii
- 31.530 lei
- Capitaluri
- 22.657 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 54.188 lei
- Stocuri
- 25.433 lei
- Creanțe
- 28.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 294 lei
- Datorii
- 31.531 lei
- Capitaluri
- 22.657 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 54.187 lei
- Stocuri
- 25.433 lei
- Creanțe
- 28.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 293 lei
- Datorii
- 31.531 lei
- Capitaluri
- 22.656 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 54.187 lei
- Stocuri
- 25.433 lei
- Creanțe
- 28.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 293 lei
- Datorii
- 31.531 lei
- Capitaluri
- 22.656 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (7)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2004
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului