EXCELSIOR FLUSS GROUP SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 27 iunie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- EXCELSIOR FLUSS GROUP SRL
- CUI
- 32419954
- Nr. înmatriculare
- J2014007672407
- EUID
- ROONRC.J2014007672407
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 iunie 2014
Sediu social
- Adresă
- VIRGIL MADGEARU, nr. 11, et. 1, ap. 2, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 14135
Contact
- Telefon
- 0766 055 572
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 11 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 4 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- POPESCU ION-COSMIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 39 din 264 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4211, municipiul București, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 3.698 din 132.982 în tot județul, și locul 2.581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22.473.722 lei | 2.871.401 lei | 41 | 29.257.730 lei | 19.042.094 lei | 11.302.689 lei |
| 2024 | 26.326.037 lei | 3.361.545 lei | 46 | 29.694.802 lei | 20.639.892 lei | 9.054.910 lei |
| 2023 | 25.045.733 lei | 3.423.823 lei | 87 | 29.650.619 lei | 21.957.254 lei | 7.693.365 lei |
| 2022 | 17.928.206 lei | 3.004.484 lei | 38 | 20.137.730 lei | 16.291.969 lei | 4.269.542 lei |
| 2021 | 9.350.591 lei | 1.711.555 lei | 34 | 15.300.103 lei | 13.136.261 lei | 3.265.058 lei |
| 2020 | 13.407.948 lei | 1.982.809 lei | 43 | 12.518.586 lei | 9.127.350 lei | 3.389.132 lei |
| 2019 | 9.434.996 lei | 2.112.530 lei | 20 | 9.520.817 lei | 7.359.759 lei | 2.158.954 lei |
| 2018 | 5.465.305 lei | 27.000 lei | 32 | 4.763.980 lei | 4.831.526 lei | 46.424 lei |
| 2017 | 6.008.115 lei | 18.146 lei | 15 | 5.171.574 lei | 5.152.150 lei | 19.424 lei |
| 2016 | 7.505.647 lei | 6.923 lei | 56 | 6.069.178 lei | 4.648.900 lei | 1.420.278 lei |
| 2015 | 19.114.266 lei | 784.806 lei | 79 | 10.748.047 lei | 9.334.691 lei | 1.413.356 lei |
| 2014 | 10.543.602 lei | 628.300 lei | 4 | 5.931.185 lei | 5.302.685 lei | 628.500 lei |
| 2013 | — | — | 0 | 1.290 lei | 3.200 lei | 200 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.473.722 lei
- Venituri totale
- 22.914.412 lei
- Cheltuieli totale
- 19.655.359 lei
- Profit brut
- 3.259.053 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.871.401 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.680.351 lei
- Active circulante
- 26.577.379 lei
- Stocuri
- 1.267.894 lei
- Creanțe
- 21.576.041 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.733.444 lei
- Datorii
- 19.042.094 lei
- Capitaluri
- 11.302.689 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.200.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 41
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 26.326.037 lei
- Venituri totale
- 28.016.211 lei
- Cheltuieli totale
- 24.104.263 lei
- Profit brut
- 3.911.948 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.361.545 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.810.869 lei
- Active circulante
- 26.883.933 lei
- Stocuri
- 1.532.008 lei
- Creanțe
- 22.390.602 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.961.323 lei
- Datorii
- 20.639.892 lei
- Capitaluri
- 9.054.910 lei
- Capital subscris vărsat
- 200.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 46
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 25.045.733 lei
- Venituri totale
- 26.197.533 lei
- Cheltuieli totale
- 22.230.519 lei
- Profit brut
- 3.967.014 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.423.823 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.057.977 lei
- Active circulante
- 20.592.642 lei
- Stocuri
- 3.193.116 lei
- Creanțe
- 16.310.793 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.088.733 lei
- Datorii
- 21.957.254 lei
- Capitaluri
- 7.693.365 lei
- Capital subscris vărsat
- 200.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 87
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 17.928.206 lei
- Venituri totale
- 22.612.140 lei
- Cheltuieli totale
- 19.035.295 lei
- Profit brut
- 3.576.845 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.004.484 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.338.143 lei
- Active circulante
- 11.799.587 lei
- Stocuri
- 2.857.669 lei
- Creanțe
- 3.720.998 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.220.920 lei
- Datorii
- 16.291.969 lei
- Capitaluri
- 4.269.542 lei
- Capital subscris vărsat
- 200.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 38
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.350.591 lei
- Venituri totale
- 12.108.730 lei
- Cheltuieli totale
- 10.116.310 lei
- Profit brut
- 1.992.420 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.711.555 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.644.525 lei
- Active circulante
- 10.655.578 lei
- Stocuri
- 1.100.210 lei
- Creanțe
- 6.095.445 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.459.923 lei
- Datorii
- 13.136.261 lei
- Capitaluri
- 3.265.058 lei
- Capital subscris vărsat
- 200.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 34
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.407.948 lei
- Venituri totale
- 13.747.654 lei
- Cheltuieli totale
- 11.422.689 lei
- Profit brut
- 2.324.965 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.982.809 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 4.368.528 lei
- Active circulante
- 8.150.058 lei
- Stocuri
- 27.047 lei
- Creanțe
- 7.013.020 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.109.991 lei
- Datorii
- 9.127.350 lei
- Capitaluri
- 3.389.132 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 43
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.434.996 lei
- Venituri totale
- 11.245.131 lei
- Cheltuieli totale
- 8.854.841 lei
- Profit brut
- 2.390.290 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 2.112.530 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 4.469.095 lei
- Active circulante
- 5.051.722 lei
- Stocuri
- 45.033 lei
- Creanțe
- 4.215.873 lei
- Casa și conturi la bănci
- 790.816 lei
- Datorii
- 7.359.759 lei
- Capitaluri
- 2.158.954 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.465.305 lei
- Venituri totale
- 5.788.127 lei
- Cheltuieli totale
- 5.749.429 lei
- Profit brut
- 38.698 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.000 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.465.597 lei
- Active circulante
- 2.298.383 lei
- Stocuri
- 170.311 lei
- Creanțe
- 2.014.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.043 lei
- Datorii
- 4.831.526 lei
- Capitaluri
- 46.424 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 32
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.008.115 lei
- Venituri totale
- 6.043.960 lei
- Cheltuieli totale
- 6.021.962 lei
- Profit brut
- 21.998 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 18.146 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 2.082.311 lei
- Active circulante
- 3.089.263 lei
- Stocuri
- 150.657 lei
- Creanțe
- 1.460.652 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.477.954 lei
- Datorii
- 5.152.150 lei
- Capitaluri
- 19.424 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.505.647 lei
- Venituri totale
- 7.746.099 lei
- Cheltuieli totale
- 7.730.149 lei
- Profit brut
- 15.950 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 6.923 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.139.381 lei
- Active circulante
- 4.929.797 lei
- Stocuri
- 52.570 lei
- Creanțe
- 2.116.203 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.761.024 lei
- Datorii
- 4.648.900 lei
- Capitaluri
- 1.420.278 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 56
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 19.114.266 lei
- Venituri totale
- 20.410.707 lei
- Cheltuieli totale
- 19.460.827 lei
- Profit brut
- 949.880 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 784.806 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 2.342.294 lei
- Active circulante
- 8.405.753 lei
- Stocuri
- 8.759 lei
- Creanțe
- 4.902.924 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.494.070 lei
- Datorii
- 9.334.691 lei
- Capitaluri
- 1.413.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 79
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.543.602 lei
- Venituri totale
- 10.543.624 lei
- Cheltuieli totale
- 9.789.470 lei
- Profit brut
- 754.154 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 628.300 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.624.354 lei
- Active circulante
- 4.306.831 lei
- Stocuri
- 8.759 lei
- Creanțe
- 1.112.350 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.185.722 lei
- Datorii
- 5.302.685 lei
- Capitaluri
- 628.500 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 929 lei
- Active circulante
- 361 lei
- Stocuri
- 75 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 286 lei
- Datorii
- 3.200 lei
- Capitaluri
- 200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2025) · valoare însumată de cel mult 200 mii lei
- 5 contracte atribuite, de la 3 autorități contractante (2022–2024) · valoare însumată de cel mult 179,6 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- APAREGIO GORJ S.A.3 atribuiri · cel mult 125,2 mil. lei
- ORASUL SINAIA (Primaria Orasului Sinaia)2 atribuiri · cel mult 27,9 mil. lei
- ACET S.A. Suceavao atribuire · cel mult 26,7 mil. lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Asfalt
200.000,03 lei · APAREGIO GORJ S.A. · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)
- Contract nr. 24897
Lucrari de drumuri (Rev.2)
14.909.802 lei · ORASUL SINAIA (Primaria Orasului Sinaia) · CPV 45233140-2 · Procedura simplificata
- Contract nr. 24897
Lucrari de drumuri (Rev.2)
13.008.366 lei · ORASUL SINAIA (Primaria Orasului Sinaia) · CPV 45233140-2 · Procedura simplificata
- Contract nr. 7407/502
„CL6 Executie retele de apa si canalizare in Targu Jiu - Zona Vest, inclusiv statii de pompare si conducte de refulare”
81.858.404,10 lei · APAREGIO GORJ S.A. · CPV 45232400-6 · Licitatie deschisa · fonduri europene
- Contract nr. 485/454
ContractCL13 – Execuţie reţele de canalizare şi apă în Tismana inclusiv staţii de pompare şi conducte de refulare
43.114.390,39 lei · APAREGIO GORJ S.A. · CPV 45232400-6 · Licitatie deschisa · fonduri europene
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 martie 2022 și 25 iunie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4212 · Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înmatriculare la registrul comerțului
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013